Автономне незалежне енергозабезпечення на 100%
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Автономне незалежне енергозабезпечення на 100%
Пн - Нд :
9:00-18:00
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування птозу верхньої повіки

Індивідуальний підбір методу корекції птозу верхньої повіки в залежності від причини виникнення. Лікування птозу ока здійснюють офтальмохірурги центру «Новий Зір» в Києві з найбільшим досвідом в реконструктивній і естетичній хірургії ділянки очей.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Птоз повіки: до після

Що таке птоз повік?

Птоз ока – діагноз при неконтрольованому опущенні повіки на 2 і більше міліметра, що обмежує видимість та якість зору. Повіка може трохи опустися або настільки, що закриває зіницю (чорну крапку в центрі ока, через яку проникає світло). Птоз може обмежувати або навіть повністю блокувати зір людини. Зустрічається у дітей і дорослих. На щастя, цей стан можна вилікувати, що покращує і зір, і зовнішній вигляд людини.

Класифікація птозу верхньої повіки

  • Апоневротичний або віковий, при якому найчастіше через вік або через генетичні особливості тканини занадто розтягуються (м’язи, апоневротична плівка, яка служить кріплення між м’язами та шкірою).
  • Механічний – птоз, спричинений утворенням рубцевої тканини через травму.
  • Нейрогенний – виникає через неврологічні захворювання або травми а може потребувати лікування не лише у офтальмохірурга, а й у невролога або інших суміжних спеціалістів.

Птоз очей: причини виникнення патології

Існує кілька причин виникнення опущення верхньої повіки, від чого залежить і їхня класифікація:

  1. Вроджений птоз верхньої повіки зустрічається у дітей. При такому птозі виконується резекція м’язу, що відповідає за підняття верхньої повіки.
  2. Набутий птоз очей виникає вже в дорослому віці та в свою чергу розділяється на віковий та травматичний. 

Віковий (апоневротичний), що найчастіше виникає у людей, старших 60 років, через розтягнення апоневрозу (тканини, яка є певним кріпленням між м’язами та шкірою, підшкірною жировою тканиною). Апоневроз втрачає пружність і, відповідно, повіка опускається і не піднімається. В нормі він повинен бути кілька міліметрів, а при птозі розтягується на 1 см і більше.

Такий, що виникає через травму, може зустрічатись у будь-якому віці.

Ступені птозу верхньої повіки

Розрізняють три ступені птозу повіки (розвиток хвороби призводить до ще більшого опущення):

  • До першого ступеню (часткового) відносять птоз повіки, яка на третину перекриває зіницю.
  • При другому ступені (неповному) – прикриває половину зіниці.
  • При третьому – зіниця і оболонка ока повністю прикриті. Це – стійкий повний птоз на одному оці. Через дефект пацієнт повністю не бачить на око.

Симптоми птозу верхньої повіки

  • Відчуття, що верхнє поле зору заблоковане (зменшене).
  • Відсутня можливість контролювати (піднімати) повіку.
  • Нависла повіка закриває зіницю ока, внаслідок чого зір може повністю зникнути.
  • Бажання підняти голову, щоб роздивитись.
  • Втома і біль навколо очей тощо.
Інформацію підготувала:
петренко оксана василівна
Офтальмохірург (Київ)

Facebook  Instagram

Лікування птозу верхньої повіки в центрі “Новий Зір”

01
Операція «дублікартура»

Застосовується при віковому птозі. В такому разі хірург робить розріз зверху на шкірі, і підшиває м’яз, який піднімає верхню повіку. Операція проводиться під внутрішньовенною седацією у комбінації з місцевим знеболенням. В кінці операції релаксуюча седація закінчується і проводиться перевірка швів (лікар просить пацієнта відкрити і закрити очі, щоб зрозуміти, чи достатньо затягнуто шов). Тривалість операції не перебільшує 1 години. Після операції протягом 1-3 годин пацієнт залишається у офтальмологічному центрі під наглядом медичної команди. Після операції на місце розрізів накладаються стріпи. Після операції присутній набряк та можливі синці, що зникають протягом 2-х тижнів.

02
Операція підшиваючого типу

Ця операція проводиться на більшій площі. Імплантуються спеціальні силіконові нитки по бокам від ока, виводяться на лоб і затягуються. Саме вони допомагають повіці підніматись. Такий метод застосовується у більш складних випадках, коли взагалі не працює м’яз-елеватор. Розтин проводиться в складці верхньої повіки. Ефект зберігається на все життя.

03
Операція на м’язі Мюллера

У своїй будові м’яз, який піднімає верхню повіку, має три волокна. Один з яких має назву м’яз Мюллера. Коли птоз невеликого ступеня (першого), закапується спеціальний препарат, який стимулює до скорочення м’яз Мюллера. Якщо повіка піднімається, в такому разі вирізається частина цього волокна і за рахунок цього повіка відновлює своє функціонування. Причиною збою у роботі м’яза може бути травма, неврологія, операції на очах тощо. Розріз здійснюється з боку кон’юнктиви, тому видимих слідів операції не залишається.

Підбір методу лікування птозу повіки залежить від причини виникнення.

Показання та протипоказання до хірургічного лікування птозу повіки

01
Показання
  • Опущення повіки більше ніж 1,5 мм (норма)
  • Обмежене поле зору
  • Зниження якості зору через механічну перешкоду
  • Втомлюваність ока та головні болі, викликані втомою ока
02
Протипоказання
  • Міастенія (аутоімунне захворювання, що супроводжується слабкістю м’язів), в такому разі застосовуються лікування медичними препаратами
  • Будь-яка інша причина птозу, наприклад, пухлини
  • Загальні захворювання: онкологічні тощо

Діагностика птозу верхньої повіки в центрі Новий Зір

  1. Визначення причини. Для підбору правильного методу лікування важливо спершу діагностувати причину виникнення захворювання. У офтальмологічному центрі «Новий Зір» пацієнту спершу проводиться обов’язкова комплексна комп’ютерна діагностика зору (тривалість – 2,5 години, проводиться на розширену зіницю), оскільки від стану рефракції ока можливо визначити причину опущення. При короткозорості око розтягуються і тканини навколо нього, таким чином стає зрозумілим, що пацієнт схильний до вікового набутого птозу. У разі наявності далекозорісті, причину слід шукати в іншому.
  2. Консультація лікаря-офтальмохірурга. Під час огляду лікар проводить додаткові тести та за потреби призначає додаткове обстеження, зокрема консультацію невропатолога та МРТ. Оскільки птоз може бути неврологічним проявом і потребувати консервативної терапії. 
  3. Підбір лікування. Лікар підбирає метод хірургічного лікування, пацієнт обов’язково проходить передопераційне обстеження, щоб операція для нього була максимально безпечною, а відновлення  – швидким і комфортним. Обстеження включає здачу лабораторних аналізів, консультації спеціалістів (стоматолога, анестезіолога тощо).

Реабілітація після хірургічної корекції птозу

Процес відновлення залежить від типу операції. На наступний день після втручання – проводиться обов’язковий огляд хірургом. Для швидкого комфортного відновлення та уникнення ускладнень в центрі «Новий Зір» видається набір препаратів для лікування і рекомендації, яких слід дотримуватись у післяопераційний період. 

Примітка: при проведені хірургії з силіконовими нитками перев’язки і огляди проводяться протягом трьох днів після втручання.

Можливі ускладнення при птозі верхньої повіки

Після операції з птозу (блефаропластики) можуть виникнути ускладнення (як і після будь-якого хірургічного втручання), деякі з них тимчасові, оскільки виникають через особливості реабілітаційного періоду:

  1. Асиметрія. Відразу після операції висота та форма повік можуть бути асиметричними. Найчастіше причина у набряку, який з часом минає. 
  2. Інфекція місця хірургічного втручання. Щоб уникнути інфікування, слід дотримуватись рекомендацій і післяопераційного лікування, призначених лікарем. 
  3. Пошкодження рогівки або інших структур ока. Можливе ускладнення через брак досвіду хірурга.
  4. Кровотеча під час втручання. Для захисту з цією метою в “Новий Зір” застосовують сучасні коагулятори.
  5. Рецидив птозу. Можливий при застосування методу ниток.

Чому варто обрати "Новий Зір" для лікування птозу верхньої повіки?

Різносторонній індивідуальний підхід до діагностики дозволяє точно визначити причину виникнення птозу та підібрати результативну та безпечну техніку лікування.
Турбота про здоров’я, якість життя пацієнта та збереження зору. Передопераційне обстеження відповідно до європейських стандартів та вимог МОЗ України задля безпеки пацієнтів.
Операції проводить професор, доктор наук зі значним досвідом у реконструктивній та естетичній пластиці повік.
Застосовуємо провідне німецьке і американське обладнання, зокрема систему мікроскопу Zeiss, для точного і безпечного виконання операції.
24/7 підтримка пацієнта після операції.
Укладення договору для гарантій пацієнта.

Ціна операції з корекції птозу верхньої повіки м. Києві

Усунення опущення першого ступеня
17500 грн
Усунення опущення другого ступеня
19 600 грн
Усунення опущення третього ступеня
22 700 грн

Як записатися на прийом до офтальмохірурга в центрі “Новий Зір”?

Запис на діагностику і консультацію лікаря досить простий і потребує всього кількох хвилин вашого часу.

  1. Ви можете записатись за допомогою телефону, що вказаний на сайті у розділі “Контакти” або через форму зворотного зв’язку нижче на цій сторінці, обравши місто офтальмологічного центру, який хотіли б відвідати.
  2. При будь-якому методі зв’язку на вас чекає розмова з персональним консультантом, який допоможе вибрати зручний день та час візиту.
  3. Під час візиту буде проведена діагностика зору, що триває близько 2,5 годин, та консультація лікарі-офтальмохірурга. 

Поширені запитання про опущення верхньої повіки

01
Чому опускається верхня повіка?

Існує дві причини виникнення набутого птозу: перша – травма ока, друга – вікова слабкість тканин.

02
Який м'яз піднімає верхню повіку?

М’яз, який піднімає верхню повіку, називається елеватор і має три волокна. Зокрема за підняття повіки відповідає одне з його волокон – м’яз Мюллера. 

03
Які особливості лікування стійкого повного птозу на одному оці?

При такому птозі повіка повністю покриває зіницю, що спричиняє відсутність зору на оці зі птозом.

04
Як вилікувати посттравматичний птоз верхньої повіки?

Посттравматичний птоз верхньої повіки лікується хірургічним шляхом. Метод (підшиваючий чи дублікатура) рекомендує лікар після обстеження.

05
У якому віці починається птоз ока?

Віковий птоз ока переважно виникає у людей, старших 60 років. Однак можливі випадки і в більш молодому віці.

5 / 5