Завжди відкриті для вас - незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам.
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Завжди відкриті для вас - незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам.
Пн - Нд :
9:00-18:00
Послуги
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Інтравітреальні ін’єкції (укол в очі)

Ін’єкції в око дозволяють зберегти, а в деяких випадках навіть покращити зір, при хронічних захворюваннях сітківки. В мережі клінік “Новий Зір” введення препаратів в очі проводиться згідно з міжнародними протоколами, схваленими МОЗ, та лікарями з досвідом більш ніж 30 років, застосовуються препарати, які довели свою безпеку та дієвість по всьому світу протягом багатьох років.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке інтравітреальна терапія?

Інтравітреальна терапія – це метод лікування, який передбачає введення за допомогою ін’єкцій спеціальних препаратів безпосередньо у скловидне тіло. Сітківка ока, яка оточує скловидне тіло, за своєю природою дуже чутлива до нестачі кисню.

При її певних захворюваннях, як компенсаторну захисну реакцію сітківка починає виробляти спеціальну речовину, що стимулює розростання додаткових судин. Ці судини відрізняються від здорових своєю будовою (вони дуже тонкі), через що з них виходить рідина, утворюється набряк, зір людини мутніє. Через відсутність належного лікування тонкі судини лопаються, виникають крововиливи, на їхньому місці утворюється фіброз (рубці), пацієнт втрачає зір на поцентру, залишається лише периферійний зір.

Задля зупинки небажаного розростання судин здійснюють інтравітреальне введення препаратів. Такі медикаменти блокують рецептори, що провокують вироблення небажаної речовини, яка стимулює розростання судин. Інші – блокують дію самої речовини, і вона не впливає на судини.

Мета лікування – перевести ексудативну (вологу) форму захворювання у суху, яка є більш стабільною, менш агресивною, втрата зору припиняється. В деяких випадках таке лікування періодично застосовується як підтримуюче протягом усього життя для збереження зору.

Під час консультації, в залежності від того, на якій стадії захворювання звернувся пацієнт, лікар може зпрогнозувати, чи покращиться зір пацієнта і наскільки. В інших випадках, при пізньому зверненні, лікування направлене на збереження зору, який пацієнт має на момент звернення. Окуляри в таких випадках не допомагають покращити зір, оскільки їхня корекція направлена на дефекти рогівки і кришталика, а не сітківки.

Показання до інтравітреальних ін'єкцій

  • Діабетична ретинопатія сітківки – ускладнення цукрового діабету, що впливає на стан сітківки.
  • Вікова макулодистрофія (волога або ексудативна форма) – набряк в центральній зоні сітківки, розвивається у пацієнтів, що страждають на загальні серцево-судинні патології.
  • Вторинна неоваскулярна глаукома.
  • Посттравматичний набряк центральної ділянки сітківки.
  • Хоріоїдальна неоваскуляризація – захворювання, що виникає як ускладнення при високій короткозорості.
  • Дітям можуть проводити укол в око при ретинопатії недоношених.

Протипоказання до терапії

  • Алергія до речовин, що входять до складу препарату.
  • Вагітність.
  • Онкозахворювання.
  • Наявність захворювань, пов’язаних зі згортанням крові.

Техніка введення інтравітреальних ін'єкцій

Підготовка

Якщо після діагностики зору пацієнту було призначено інтравітреальне введення, воно розпочинається з курсу: 3 ін’єкції з інтервалом між введеннями 1 місяць. Переважно цього достатньо, щоб стабілізувати зниження якості зору і розростання судин в сітківці. Через місяць після кожного введення пацієнт проходить обстеження у лікаря-ретинолога та ОСТ (оптичну когерентну томографію ока). Це дає змогу не тільки лікарю, а й пацієнту побачити результат лікування – оцінити зміни в структурі сітківки.

Іноді пацієнт відчуває позитивний вплив лікування навіть по покращенню якості зору (однак це залежить від того, на якій стадії захворювання він розпочав лікування).

Після останнього введення огляд у лікаря – через 2 місяці. За умови прогресування хвороби, як правило, пацієнти відчувають зміну якості зору і звертаються за підтримуючою терапією. Інтервал підтримуючого лікування після основного курсу може складати і півроку, і рік.

Для проведення процедури в “Новий Зір” пацієнту призначаються загальні аналізи. Анестезіолог “Новий Зір” проаналізує їхні результати для виключення загальних протипоказань.

Процедура

  • Перший етап. В день перед операцією у передопераційній пацієнту обов’язково промивають слізні шляхи (слізні канали та мішок), щоб уникнути в майбутньому після операції запалення (попадання інфекції зі слізних каналів у око). Слізні канали розширюються канюлею і промиваються розчином.В центрах “Новий Зір” введення препаратів проводиться тільки в умовах стерильної операційної для уникнення можливих ускладнень. Медсестра закрапує пацієнтові в око місцеве знеболювальне. Вкрай рідко в індивідуальних випадках анестезіолог може застосувати загальну седацію для комфорту пацієнта.Далі медсестра обробляє антисептиками зону операції, вставляє повікорозширювач. В “Новий Зір” застосовується техніка, що передбачає використання металевого розширювача, це забезпечує унеможливлення потрапляння вій і, відповідно, бактерій з них, пацієнта у ділянку введення препарату під час процедури. Згідно міжнародних досліджень, ця те техніка є найбільш безпечною, на відміну від використання інших засобів утримування повік і вій (наприклад, стріпів тощо).*
  • Другий етап – відмірювання необхідної дози препарату і його підготовка до введення. Медикаменти для ін’єкцій зберігають при температурі від 2-х до 8-ми °C. Однак перед введенням їх обов’язково нагрівають до температури тіла людини. Нагрівання можливе лише один раз для збереження дії препарата.Хірург позначає місце ін’єкції на відстані 3,5 мм від края радужки ока. Вводить препарат склерально-тунельною технікою, що забезпечує плавне та поступове введення голки (при веденні застосовується тонка інсулінова голка). Одразу після введення накриває точку введення ватним тампоном на 5 сек. Прикриває протилежне око та оцінює, чи може пацієнт порахувати пальці, які тримає прямо перед ним. Знімає розширювач та перевіряє внутрішньоочний тиск. Промиває око розчином натрію хлориду, закрапує антибіотики.Одразу під час введення пацієнт бачить перед оком хмаринку, яка поступово зникає. Будь-які больові відчуття відсутні. Сам процес введення займає всього кілька хвилин.
Інформацію підготував:
бакаєв ігор васильович
Офтальмохірург (Київ)
Список використаної літератури:
  1. Іntravitreal injection
  2. Intravitreal injection technique
  3. Retina Health Series

Реабілітація після інтравітреального введення

Після процедури протягом двох тижнів слід уникати потрапляння води в очі (при вмиванні очі важливо заплющувати, а вмиватися – кип’яченою водою; після кожного вмивання – одразу закрапати очі антибіотиком, який видають в “Новий Зір” після процедури). Окрім того, слід виключити фізичні навантаження, не піднімати більше 10 кг протягом кількох тижнів після ін’єкції, щоб уникнути крововиливів. На наступний місяць проводиться огляд, а через місяць – контроль стану сітківки за допомогою ОКТ.

За потреби при діабеті ін’єкції можуть комбінуватись з лазерною коагуляцією сітківки.

Результат лікування лазером залишається на все життя, однак після процедури він починає з’являтися лише через кілька місяців. Тому в деяких випадках лікарі “Новий Зір” спочатку застосовується ін’єкцію препарату для отримання миттєвого ефекту, який триває 1-1,5 міс., а потім, через 1-2 місяці, проводять лазерну коагуляцію сітківки, ефект від якої настає через 2-3 місяці.

Можливі ускладнення після інтравітреального введення

При дотриманні хірургом протоколів введення ін’єкцій в око та пацієнтом рекомендацій під час періоду реабілітації ризик появи будь-яких ускладнень після процедури практично відсутній. В медичній літературі відмічається вірогідність наступних ускладнень:

  • Післяопераційне запалення (ендофтальміт), яке може виникнути через потрапляння інфекції зі носослізних шляхів (саме щоб уникнути цього ускладнення в “Новий Зір” здійснюють перед операцією попереднє промивання носослізних шляхів) або занесення інфекції пацієнтом під час реабілітаційного періоду (з цією метою рекомендовано закрапування очей антибіотиками, що в “Новий Зір” видають після процедури).
  • Крововилив в скловидне тіло. Ризик виникнення практично неможливий за умови дотримання хірургом протоколу операції (введення ін’єкції чітко в рекомендованому місці). Якщо таке ускладнення виникло, вітреоретинальна операція передбачає видалення скловидного тіла та введення тимчасового розчину на його місце (в подальшому око виробляє нову речовину і утворюється нове скловидне тіло).
  • Відшарування сітківки, яке теж потребує подальшого вітреоретинального втручання.

Які препарати вводять в очі для лікування сітківки?

В “Новий Зір” застосовуються кілька медичних препаратів з метою інтравітреального введення, використання яких дозволено МОЗ та які успішно і широко застосовуються по всьому світі:

  • Препарат «Вабісмо» (діюча речовина – фарицимаб), виробник – Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд (Швейцарія). Препарат відноситься до групи AntiVEGF, які пригнічують фактор росту ендотелію судин – речовини, що стимулює ріст новоутворених судин в тканинах. Перевага «Вабісмо» (Vabysmo) у порівнянні з аналогами – він більш ефективний за анатомічними показниками (відбувається більш швидкий регрес набряку сітківки). Вводиться рідше, ніж аналоги. На даний момент за інструкцією у «Вабісмо» більш вузькі показання (неоваскулярна вікова макулярна дегенерація, діабетичний макулярний набряк), ніж в аналогах.
  • Препарат «Айлія» (діюча речовина – афліберцепт), виробник – компанія «Баєр» (Німеччина), теж відносить до групи AntiVEGF. Даний препарат “Новий Зір” застосовує вже більше 10 років. Айлія має більш широкі показання до застосування (неоваскулярна МД, міопічна макулярна неоваскуляризація, посттромботичний макулярний набряк, діабетичний макулярний набряк).
  • Препарат Візк’ю (діюча речовина – бролуцизумаб, виробник – компанія Alcon-Couvreur», Бельгія), дія якого теж направлена на пригнічення фактора росту ендотелію судин. Після введення Візкью може бути індивідуальне асептичне запалення, тому препарат показаний не всім. Протипоказаний пацієнтам з одним оком. Однак бувають пацієнти, яких переводять з Айлії на Візкью через індивідуальні особливості і результати лікування позитивні.

Інтравітреальна ін'єкція (укол в око): ціна в м. Києві

Інтравітреальне введення медикаментів Айлія
18500 грн
13875 грн
Інтравітреальне введення медикаментів Візкью
14900 грн
11920 грн
Інтравітреальне введення медикаментів Vabysmo
15800 грн
12640 грн

Як записатися на прийом до офтальмолога в центри “Новий Зір”?

Щоб провести ін’єкції в око в “Новий Зір” для початку слід пройти діагностику зору, ОКТ та консультацію лікаря-ретинолога, щоб підтвердити необхідність у лікуванні, виключити протипоказання і підібрати препарат. Для цього необхідно:

  1. Зручним для вас способом (телефоном, вказаним на сайті в розділі «Контакти», або через форму зворотного зв’язку нижче на цій сторінці, або через месенджер на сайті) сконтактувати з менеджером колл-центру.
  2. Він допоможе підібрати зручний час і день діагностики та консультації.
  3. На візит рекомендується прийти за 10 хвилин до візиту. Тривалість діагностики та консультації лікаря-офтальмолога становить близько 2,5-3 годин. Подальша консультація лікаря-ретинолога можлива в той самий день або підбирається індивідуально під ваші потреби.

Поширені запитання про інтравітреальне введення в око

01
Скільки часу потрібно для поліпшення зору після ін'єкції в око?

Покращення зору в око після ін’єкції може спостерігатись через місяць після введення  препарату або пізніше (в залежності від індивідуальних особливостей організму) за умови, якщо лікування було розпочато на ранніх стадіях захворювання.

02
Як робиться укол в око?

Після початку дії місцевого знеболювання хірург позначає місце ін’єкції на відстані 3,5 мм від края радужки ока та вводить препарат.

03
Що не можна робити після уколу в очі?

Після укола в око заборонено: піднімати більше 10 кг, вмиватись з відкритими очима протягом 2-х тижнів, відвідувати басейни, бані, річки тощо. Також важливо дотримуватись графіку закрапування очей антибіотиками, який призначено лікарем.

04
Укол в око - боляче чи ні?

Укол в око проводиться із застосування місцевого знеболення, яке закрапується в очі перед процедурою. Саме тому процедура комфорта і без болю для пацієнта.

5 / 5