Завжди відкриті для вас: незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Завжди відкриті для вас: незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам
Пн - Нд :
9:00-18:00
Послуги
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування амбліопії у дітей

Амбліопія – підступне захворювання зору. Ззовні очі дитини виглядають здоровими, і батьки навіть не підозрюють, що у дитини розвиваються проблеми з зором на одному чи обох очах. Вкрай важливо розпочати лікування захворювання якомога раніше, щоб зберегти зір дитині. У центрах «Новий Зір» в Києві, Дніпрі, Хмельницькому, Львові, Кривому Розі, Черкасах застосовуються сучасні методи лікування як амбліопії у дітей, так і захворювань, що стали причиною його виникнення.
Вартість
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке амбліопія?

Амбліопія – це захворювання, при якому дитина погано бачить на одне або два ока через те, що мозок припиняє використовувати око в системі зору. Якщо око дитини не працює належним чином і не надає інформацію мозку, тоді з часом він виключає його і починає працювати тільки зі здоровим оком.

Амбліопія або “ледаче око” є основною причиною погіршення зору у дітей. Це ураження зорової системи під час критичного періоду розвитку, через яке очна патологія (наприклад, косоокість, катаракта, анізометропія, значне порушення рефракції тощо) перешкоджає нормальному розвитку зору. Загалом 3-5% дітей у світі страждають на амбліопію.

Амбліопія у дітей: причини захворювання

При народженні здорова система дитини ще не повноцінно сформована. І якщо в оці дитини є певні перешкоди для нормального розвитку, то розвивається амбліопія. Причини розвитку амбліопії можна розділити на:

Функціональні причини:

  • Око, що косить.
  • Дефокусоване око (аметропія, ністагм, анізометропія).
  • Депривація ока (птоз).

Органічні причини:

  • Дефект помутніння оптичної системи ока (лейкома, катаракта тощо).
  • Органічні пошкодження фавеоли (токсоплазмоз).
  • Патологія зорових шляхів.

Ризик розвитку амбліопії у дітей підвищують такі фактори, як недоношеність дитини, відставання в рості і вазі, церебральний параліч і спадковість.

Ступені амбліопії

У міжнародній медичній практиці амбліопію розділяють на наступні ступені розвитку (складності):

  1. низький рівень, при якому гострота зору дитини складає від +0,3 до +0,6 діоптрій.
  2. середній – від +0,1 до +0,3.
  3. высокий – від +0,1 та нижче.
  4. дуже високий – +0,04 та нижче.

Амбліопія у дітей: симптоми прояву захворювання

  • При читанні книги, перегляді телевізора, планшета чи смартфона дитина, хвора на амбліопію, змушена постійно закривати одне око або мружитися, щоб хоч якось сфокусуватися на зображенні.
  • Дитина нахиляє голову, коли намагається щось роздивитись.
  • Висока ймовірність, що вона погано бачить об’ємні предмети.
  • Не здатна оцінити відстань до предметів, часто дезорієнтована в просторі, незграбна, розсіяна.

При хворобі «ледачого ока» дитина ніколи не скаже, що погано бачить, тому що вона не знає, як може бути по-іншому. І окуліст в дитячій поліклініці при поверхневому огляді теж не завжди може діагностувати проблему. У результаті буває так, що амбліопію у дитини виявляють тільки перед школою, коли вилікувати захворювання – завдання вже більш складне. Саме тому важливо з 3-х років щорічно проходити діагностику зору для дітей.

Як відбувається лікування амбліопії у "Новий Зір"

Види амбліопії у дітей

01
Дисбінокулярна амбліопія

Розвивається при косоокості. У цьому випадку зображення часто двоїться, і щоб нівелювати цей ефект, мозок сприймає інформацію тільки від здорового ока. А зір на другому оці залишається в первісному вигляді і око не розвивається.

02
Анізометропічна амбліопія

Цей вид захворювання розвивається в тому випадку, якщо різниця в оптичній силі очей досить велика (більше 3 діоптрій). У такому разі мозок вибирає свого фаворита – око, що краще бачить, і працює з ним.

03
Обскураційна амбліопія

Цей вид амбліопії найгірше піддається коригуванню і виникає в тому випадку, якщо на шляху до хорошого зору у ока/очей є перешкода (птоз, катаракта, травма ока, більмо на оці, порушення в роботі рухових м’язів ока тощо). При такому виді амбліопії навіть після усунення порушення зір хоч і покращується, але все одно залишається поганим.

04
Рефракційна амбліопія

Цей вид амбліопії зустрічається найбільш часто. У даному випадку причиною розвитку амбліопії може стати наявність у дитини астигматизму, далекозорості або міопії. Що раніше почати лікування цих очних захворювань, то краще прогнози щодо лікування амбліопії.

05
Істерична амбліопія

Розвиток цього захворювання пов’язане з психологічною травмою. Починається воно раптово і часто після найсильнішого емоційного потрясіння. Цей вид амбліопії притаманний в основному дорослим і є оборотним процесом.

Діагностика амбліопії у дітей

Діагностика амбліопії відбувається, шляхом вимірювання гостроти зору, яка входить до комплексної професійної діагностики зору у дітей в мережі центрів “Новий Зір”. Комп’ютеризована перевірка гостроти зору відбувається без і з оптичною корекцією для планування можливого подальшого лікування (за допомгою аутооптометричної системи фороптер).

Важливо проходити саме комплексне обстеження зору дитини (вимірювати не лише гостроти зору), адже важливо діагностувати і усунути захворювання, які можуть бути причиною появи амбліопії (наприклад, катаракта, косоокість). Для цього в “Новий Зір” під час діагностики зору проводиться більше 15 тестувань на різноманітних апаратах з завершальним оглядом дитини на щілинній лампі і консультацією лікаря-офтальмолога.

Через поширеність амбліопії і її вплив зір дитини з подальшим погіршенням якості життя людини Американська академія педіатрії включила діагностику гостроти зору в регулярний скринінг, що проводить педіатр.
Рандомізовані дослідження показали, що регулярна комплексна діагностика зору і дітей сприяє зменшенню поширеності амбліопії на цілих 60%.

Методи лікування амбліопії в “Новий Зір”

Загалом лікування амбліопії складається з кількох етапів. Перший – усунення причини виникнення захворювання (наприклад, косоокості чи катаракти). Другий – безпосередньо відновлення зору на оці, де розвинувся синдром ледачого ока.

До першого етапу лікування відносяться такі способи, як:

  • Хірургічне лікування. Якщо у дитини є косоокість, катаракта або опущення повіки, то спочатку офтальмохірурги «Новий Зір» проводять хірургічне лікування основного захворювання, а потім вже займаються амбліопією.
  • Медикаментозне або терапевтичне лікування. Якщо причина виникнення амбліопії – порушення психічного стану.

До другого етапу відносяться наступні способи лікування:

  • Корекція окулярами. В такому випадку для ефективності важливий правильний підбір окулярів лікарем-офтальмологом. Носити окуляри потрібно кожен день, тоді «ледаче око» буде включатися в роботу, і поступово зір буде покращуватись.
  • Корекція контактними лінзами. Сучасні досягнення офтальмології дозволяють підібрати лінзи для носіння навіть малюкам.
  • Оклюзія кращого ока. Закриваючи здорове око, ми механічно придушуємо зір в «кращому» оці і інформація в мозок надходить від «ледачого ока». Око працює і поступово зір покращується.
  • Апаратне лікування. У дитячому відділенні мережі офтальмологічних центрів «Новий Зір» обов’язково є апарати, такі як «Амбліокор», які призначені для лікування амбліопії.
  • Гімнастика, масажі. Лікування амбліопії рекомендовано доповнити масажем або гімнастикою, це покращує кровопостачання судин ока.
  • Також рекомендовані вітаміни групи В.

На жаль, амбліопія не проходить сама собою і дитина не може її перерости. Якщо око не бере участі в зоровому процесі, мозок перестає його контролювати і може розвинутися косоокість – це ще одна загроза, яку несе амбліопія у дітей, лікування в такому разі вкрай важливе. Адже в дорослому віці це захворювання вилікувати

Інформацію підготував:
пєшков юрій олександрович
Дитячий лікар-офтальмолог (Київ)
Список використаної літератури:
  1. Management of amblyopia in pediatric patients: Current insights
  2. Amblyopia

Хто займається лікуванням амбліопії у дітей в “Новий Зір”?

Всі лікарі

Лікування амбліопії у дітей: ціни в Києві

Підбір рецепту для окулярів / МКЛ
400 грн
Курс апаратного лікування №1
5 200 грн
Курс апаратного лікування №2
6 200 грн
Курс апаратного лікування №3
3 100 грн

Профілактика появи синдрому "лінивого ока" у дитини

Амбліопія — це стан, якому неможливо запобігти, однак рання діагностика цього захворювання допомагає максимально швидко відновити зір дитині.

Найкращий спосіб вчасно виявити амбліопію на ранній стадії – це регулярні щорічні перевірки зору у спеціалізованих офтальмологічних центрах. Оскільки одна з найчастіших причин сліпоти серед дітей, які фіксуються у світі, є саме амбліопія.

Чому для лікування амбліопії у дітей вибирають "Новий Зір"?

Індивідуальний підбір схеми лікування амбліопії у дитини, застосовуючи найпрогресивніші методи - апаратні, хірургічні, оптичні тощо.
Застосовується преміум обладнання провідних виробників світу (США, Німеччина тощо).
Діагностику зору дитини проводиться на новітньому комп’ютеризованому, безконтактному обладнанні, що забезпечує точність обстеження і комфорт дитини.
Лікарі, що не тільки підвищують кваліфікацію за кордоном, а й навчають українських колег – на базі «Новий Зір» знаходиться кафедра офтальмології НМУ ім. Богомольця та власний навчальний центр.
Турбота і ігровий формат обстеження, ігрові зони і кімнати для дітей.

Як записатися на прийом до дитячого офтальмолога в центрах “Новий Зір”?

Щоб записатись на діагностику зору, що включає консультацію дитячого лікаря-офтальмолога, слід подзвонити в контакт-центр “Новий Зір” або залишити заявку на сайті. Менеджер колл-центру зконтактує з вами і допоможе вибрати зручний час та день візиту для проведення діагностики зору в дитини з подальшою консультацією лікаря. Результати всіх проведених досліджень зберігаються в медичній базі “Новий Зір” і можуть в подальшому бути використані для відслідковування змін.

Поширені запитання про амбліопію у дітей

01
Як бачать діти при амбліопії?

Дитина з амбліопією не може сфокусуватись на предметі, примружується, не може оцінити відстань до предметів, нахиляє голову, щоб роздивитись предмет.

02
Чи можна вилікувати амбліопію у дітей?

Так, амбліопію у дітей можна вилікувати, усунувши причину виникнення цього захворювання. Що раніше діагностована амбліопія, то швидше і з більш позитивним результатом її можна позбутись.

03
Чому проявляється амбліопія у дітей?

Амбліопія у дітей виникає через наявність катаракти, косоокості, аметропії, ністагму, анізометропії, вродженого птозу та інші патології тощо.

04
Чи може синдром "лінивого ока" зникнути самостійно?

Синдром лінивого ока не може зникнути самостійно, оскільки спершу треба усунути захворювання, що стало причиною його виникнення.

6000+
Позитивних відгуків
4.8
|
2264 відгуків
Хочеш залишити відгук?
Залишити відгук
5 / 5