Апаратне лікування зору – комплекс процедур із застосуванням офтальмологічного обладнання та спеціальних комп’ютерних програм, який допомагає розвинути бінокулярний зір, виправляє порушення зору і зупиняє прогресування деформацій рефракції. Також воно допомагає скоротити період відновлення після хірургічного втручання на очах як у дітей, так і дорослих. Заняття дають можливість пацієнту швидше адаптуватися до нових умов зору. Іноді така терапія показана навіть паціентам, які пройшли корекцію зору лазером, щоб зорова система швидше адаптувалася до нових умов.
Терапію рекомендовано проводити курсом з 10 занять. Протягом одного заняття пацієнт займається на 4-5 апаратах і комп’ютерних програмах, індивідуально підібраних лікарем для вирішення конкретної задачі. Триваліть такого заняття – близько 1-1,5 год (однак може бути і менше в залежності від віку пацієнта – маленькі діти менш посидючі, тому в їхньому випадку лікування проводиться за часом стільки, скільки це можливо).
Для досягнення максимального результату в філіях “Новий Зір” (Київ, Львів, Дніпро, Хмельницький, Черкаси, Кривий Ріг) застосовують однакові протоколи лікування та призначаються 2-3 рази на рік. При цьому інтервал між курсами повинен бути не більше 4-6 місяців, оскільки лікування має накопичувальний і підсилюючий ефект. В свою чергу, при більш тривалих перервах результат втрачається.
Який буде отримано результат після апаратного лікування – залежить від віку пацієнта, діагнозу та стадії порушення зору.
Підтримуюча терапія може застосовуватись протягом усього життя. Коли у людини немає серйозних порушень рефракції зору, але вона відчуває втому, зниження гостроти зору, то апаратне лікування допомагає зняти напругу і покращити якість життя.
Пацієнти “Новий Зір”, які пройшли курс апаратного лікування після хірургії лікування косоокості у дорослих з метою розвитку бінокулярного зору, вже після кількох занять відзначають покращення – двоїння зменшується або повністю зникає.
Курс апаратного лікування очей для дорослих і дітей розрахований на 10 занять по 1-1,5 години. Кожен день пацієнт проходить 4-5 апаратів, які призначив лікар-офтальмолог залежно від захворювання. Перерва між сеансами може тривати максимум 1-2 дня під час проходження курсу.
У дітей апаратне лікування застосовується при таких діагнозах: короткозорість, далекозорість, астигматизм, косоокість, амбліопія (“ледаче око”), при реабілітації після хірургічного лікування вродженої катаракти тощо.
У дорослих терапія застосовується переважно як реабілітаційні програми, наприклад, після хірургічного лікування косоокості у дорослих (для того, щоб привчити очі до бінокулярного зору) або ж як підтримуюча терапія при перенапруженні очей з невелики порушеннями зору.
Терапія призначається переважно з віку 3-х років, коли дитина більш посидюча, може сконцентруватись і впродовж певного часу займатись однією справою (в даному випадку – лікуванням за допомогою апаратів і комп’ютерних програм).
Один курс апаратного лікування триває 10 занять. Вік пацієнта та діагноз на тривалість курсу не впливає. Склад курсу та схема лікування можуть відрізнятись в залежності від діагнозу.
Терапію рекомендовано проходити 2-3 рази на рік. Важливо дотримуватись інтервалу між курсами 4-6 місяців, враховуючи рекомендації лікаря-офтальмолога. Такий проміжок дозволяє зберегти підтримуючий і розвиваючий ефект апаратного лікування. Якщо робити великі перерви і ходити на лікування раз на два роки, то результату досягнуто не буде.
Апаратне лікування зору абсолютно комфортне, тому під час сеансу пацієнт немає жодних відчуттів. Якщо лікування проводиться одразу після операції, невеликий дискомфорт спочатку може бути присутній через хірургічне втручання, однак з часом він зникає.
Курс апаратного лікування лікар-офтальмолог складає індивідуально, з урахуванням особливостей конкретного захворювання. Пацієнт вибирає час, коли зручно відвідувати центр і записується. Якщо пацієнт носить окуляри або м’які контактні лінзи (МКЛ), то лікування проводиться в них. Після закінчення курсу лікування, пацієнту виписують необхідний вітамінний комплекс.
Курс апаратного лікування зору для дітей і дорослих не відрізняється видами апаратів. Незалежно від віку лікар-офтальмолог призначає пацієнтам одні і ті ж апарати, але різні програми.
Ціна апаратного лікування залежить від набору програм. Один курс з 10 занять може коштувати від 2000-3000 грн в залежності від філії.