100% автономне забезпечення електроенергією
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
100% автономне забезпечення електроенергією
Пн - Нд :
9:00-18:00
Послуги
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування астигматизму у дітей

Розмитість зору зблизька чи при погляді на предмети, що знаходяться далеко. Саме так бачить дитина з астигматизмом. Лікування астигматизму у дітей вкрай важливо розпочинати якомога раніше, адже ігнорування захворювання призводить до серйозніших проблем – амбліопії, косоокості тощо. У офтальмологічних центрах «Новий Зір» допомагають зберегти зір дітям уже більше 20 років. Записуйтесь на консультацію прямо зараз.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке астигматизм?

Астигматизм – це неправильна форма ока (зокрема рогівки і кришталика), що призводить до некоректного заломлення світла і подвоєння, розмитості зображення. Щоб зрозуміти, що таке астигматизм у дитини та й взагалі у будь-кого, уявіть, що в нормі око має круглу форму, як баскетбольний м’яч. Тоді як при хворобі воно має яйцеподібну або овальну форму, як футбольний м’яч для регбі. У нормі рогівка та кришталик у передній частині ока мають рівномірну круглу форму, що допомагає чітко сфокусувати світлові промені на сітківці, щоб людина бачила чітко. При патології вони овальної форми, світлові промені не заломлюються належним чином, коли потрапляють у передню частину ока, тому проходять або позаду сітківки, або попереду неї. Через це людина бачить предмети зблизька або здалека розмитими. 

Насправді астигматизм є у всіх. Та в когось він у межах “фізіологічних” норм і на зір не впливає, а в когось різниця дуже велика, і в такому разі вже страждає зір. В залежності від причини виникнення дефекту, його ступеня і віку, в якому він виник, хвороба може призводити до різних складних захворювань, які в свою чергу можуть дуже складно піддаватись лікуванню, саме тому важливо розпочати його якомога раніше. 

Причини виникнення астигматизму у дитини

Астигматизм виникає через специфічну форму рогівки або кришталика, яка відрізняється від звичайної, та зустрічається дуже часто. Достеменно невідомо, чому форма рогівки або кришталика можуть відрізнятися у різних людей. Втім, доведено, що ризик отримати патологію успадковується (передається від батьків дітям). 

Серед причин виникнення також:

  • захворювання очей (кератоконус);
  • травма ока;
  • операції (в даному випадку астигматизм є тимчасовим або довготривалим ускладненням).

Важливо! Читання при слабкому освітленні або сидіння дуже близько до телевізора не викликає захворювання та не погіршує його.

Симптоми прояву астигматизму

  • Розмитість зору на далеку або близьку відстань.
  • Напруженість під час зору.
  • Головні болі.
  • Дитина мружиться, коли намагається щось роздивитись.
  • Дискомфорт в очах.

Діти можуть не усвідомлювати, що мають порушення зору, і навряд чи скаржаться на розмитість або дефекти зору.

Види та стадії розвитку астигматизму у дітей

Розрізняють наступні види дитячого астигматизму в залежності від причини виникнення:

  • вроджений (тобто передається у спадок від тата чи мами);
  • набутий внаслідок певних станів чи захворювань.

Окрім того, в залежності від захворювань зору, з яким проявлений астигматизм, його поділяють на:

  • гіперметропічний астигматизм (тобто далекозорий), при якому розмитий зір на предмети зблизька;
  • міопічний астигматизм (або короткозорий), в такому разі людина погано бачить далеко;
  • зустрічається і змішаний варіант.

В залежності від інтенсивності прояву розрізняються наступні стадії астигматизму:

  • високий – від 6 діоптрій;
  • середній – орієнтовно 3-6 діоптрій;
  • слабкий – менше 3-х діопрій.

За анатомічними особливостями астигматизм буває:

  • горизонтальний (коли око ширше, ніж вище), 
  • вертикальний (коли око вище, ніж ширше).

Діагностика астигматизму

Офтальмологи можуть діагностувати астигматизм під час комплексної діагностики зору. Тестування включає:

  • Очну діаграму. Дитину попросять прочитати літери на очній таблиці або назвати картинки. Це перевірка гостроти зору на певних відстанях.
  • Фороптер. Під час тесту дитина дивиться у великий пристрій, схожий на бінокль, і повідомлятиме, яку букву/картинку бачить. На основі відповідей лікар випише рецепт, щоб забезпечити корекцію для максимально чіткого зору.
  • Авторефрактор. Цей пристрій також допомагає виміряти астигматизм або інше порушення заломлення. 
  • Кератометрію (в “Новий Зір” застосовують апарат Pentacam (Німеччина)), під час якої аналізується форма і поверхня рогівки (щоб виключити захворювання кератоконус).

Як лікувати астигматизм у дітей в “Новий Зір”

Чи виліковний астигматизм у дитини? Це питання турбує всіх батьків. У маленьких пацієнтів це відбувається за рахунок його компенсації.

  1. Непатологічний (тобто виник не внаслідок іншої хвороби) астигматизм у дітей: лікування доволі просте – окуляри, контактні лінзи чи ортокератологія (так звані нічні лінзи). Таким чином зупиняється прогресування діагнозу. Лікування такого типу – щонайменше до повноліття (до повного формування очей) і зір можна буде відкоригувати лазерною корекцією.
  2. Іншою причиною захворювання є кератоконус, при якому рогівка стоншується і деформується. В такому випадку проводиться процедура, яка називається крослінкінг, її мета – зупинити процес, здійснивши укріплення сітківки, адже прогресування кератоконусу веде до невідворотної деформації рогівки і помутніння зору.

Лікування астигматизму у дітей без окулярів: особливості

Лікування без окулярів можливе за допомогою:

  • м’яких контактних лінз, які дитина може носити вдень для корекції хвороби.
  • нічних контактних лінз, які дитині слід одягати на ніч (лінзи вирівнюють форму рогівки, такої корекції вистачає дитині на цілий день, до вечора якість зору вже може погіршуватись).

В кожному випадку дитина повинна самостійно вміти надягати і знімати лінзи, а батьки – контролювати коректність зберігання лінз та термін їхньої придатності. 

Наслідки астигматизму за відсутності лікування

Як і всі захворювання зору, астигматизм важливо почати лікувати у дитячому віці, щоб зберегти гостроту зору в тому рівні, на якому була діагностована хвороба. За відсутності лікування хвороба неминуче прогресує і може призвести до виникнення амбліопії (ледачого ока) і втрати зору.

Окрім того, якщо причиною виникнення хвороби у дитини є кератоконус, важливо якнайраніше здійснити укріплення рогівки для зупинки розвитку.

Чому для лікування астигматизму у дітей варто обрати центр «Новий Зір»?

Консультують і проводять лікування лікарі вищої категорії, кандидати медичних наук, які підвищують кваліфікацію закордоном і передають свої знання лікарям з усіх куточків України на базі Кафедри офтальмології НМУ ім. Богомольця та власного навчального центру, що знаходяться у «Новий Зір».
Найповніший комплекс обстеження, зокрема огляд очного дна. Це дає змогу виявити всі порушення, встановити точний діагноз і підібрати найбільш ефективну схему лікування.
Обладнання на рівні провідних центрів ЄС та США. Підтримка бездоганного технічного стану обладнання. Усі процедури безпечні та безболісні, а діагностика – безконтактна та комфортна для дитини.
Застосовуємо лише сертифіковане обладнання, медикаменти та витратні матеріали. Здійснюємо постійний контроль якості.
За 20 років успішної роботи нам довірили зір понад 400 000 пацієнтів з усіх куточків світу.

Лікування астигматизму у дітей: ціна в м. Києві

ПОВНА КОМПЛЕКСНА ДІАГНОСТИКА
2500 грн
1750* грн
ПОВНА КОМПЛЕКСНА ДІАГНОСТИКА (ПОВТОРНА)
2500 грн
1750* грн
Консультація хірурга страболога
750 грн
Хірургічне лікування косоокості (1-2 м'язи)
12000-20000 грн
Курс «Комп'ютерні програми» (10 занять)
3100 грн
Курс «Амбліокор + апаратні методи лікування з вітамінами»
5020 грн
Курс «Амбліокор + апаратні методи лікування»
6200 грн
Лінзи нічного носіння (для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму)
6700 грн
Підбір нічних лінз, навчання користуванню
1600 грн
Перевірка протягом 1 року
1500 грн

Як записатися на прийом до офтальмолога у центр “Новий Зір”?

  1. Виберіть спосіб запису – телефоном, що розміщений на сайті у розділі “Контакти” (попередньо виберіть місто, в якому ви б хотіли відвідати дитячого офтальмолога), онлайн за допомогою месенджера на сайті (розміщені у правому нижньому кутку) або залиште заявку за допомогою форми зворотнього зв’язку (внизу цієї сторінки) і вам зателефонує менеджер.
  2. Узгодьте із менеджером колл-центру зручний для вас день і час візиту.
  3. Приходите на візит до вибраного центру, де вашій дитині проведуть професійну комплексну діагностику зору та призначать необхідне лікування або спостереження.

Поширені запитання про дитячий астигматизм

01
З якого віку можна діагностувати астигматизм у дітей?

Переважно діагностика здійснюється з віку 3-х років. Однак при значних порушеннях зору – раніше, якщо батьки запідозрили далекозорість у дітей.

02
Чи потрібно носити очки постійно при астигматизмі?

Для того щоб зупинити прогресування хвороби окуляри необхідно носити постійно. Втім, в деяких випадках можна замінити окуляри для дитини на корекцію нічними лінзами.

03
Чи може астигматизм у дитини зникнути з віком?

Астигматизм – це невиліковна хвороба, у дітей корекція здійснюється окулярами або лінзами з метою зупинки прогресування захворюванням. Якщо причина виникнення патології непатологічна (не внаслідок іншого захворювання, наприклад, кератоконуса), то у віці 18-20 років астигматизму можна позбутись за допомогою лазерної корекції зору.

04
Як часто потрібно проходити огляди у офтальмолога при астигматизмі?

Залежно від швидкості прогресування та причини виникнення захворювання призначається індивідуальний графік візитів до офтальмолога. Втім, здебільшого достатньо однієї перевірки на рік.

05
Чи можна займатися спортом дитині з астигматизмом?

Здебільшого спорт не протипоказаний при астигматизмі. Втім, при використанні окулярів слід забезпечити їхню надійну фіксацію.

06
Як попередити розвиток астигматизму у дитини?

Попередити розвиток астигматизму неможливо. Однак його вчасна діагностика та лікування дозволяють стабілізувати зір та зупинити розвиток хвороби, зберігши зір дитині.

5 / 5