Астигматизм у дітей – це дефект ока, зумовлений несферичною формою рогівки або кришталика, за якої промені світла не фокусуються в одній точці. Простими словами це – неправильне заломлення рогівки або кришталика в різних його частинах. При цьому захворюванні пацієнт бачить предмети зблизька або здалека розмитими. У всіх є така особливість, бо око – не ідеальна структура. Та в когось вона в межах “фізіологічних” норм і на зір не впливає, а в когось різниця дуже велика, і в такому разі вже страждає зір. В залежності від причини виникнення дефекту, його ступеня і віку, в якому він виник, він може призводити до різних складних захворювань, які в свою чергу можуть дуже складно піддаватись лікуванню, саме тому важливо розпочати його якомога раніше.
Ознаки астигматизму у дитини – розмитість зору і на далеку відстань (що зустрічається частіше), і на близьку відстань. Це дуже схоже на міопію (короткозорість) і найчастіше, без професійної діагностики у дитячого офтальмолога відрізнити астигматизм від короткозорості вкрай складно.
Окрім того, розподіляють на:
В залежності від інтенсивності прояву розрізняються:
Що більший прояв захворювання – то більш розмитий зір.
Чи виліковний астигматизм у дітей? Це питання турбує всіх батьків. У маленьких пацієнтів це відбувається за рахунок його компенсації.