Виворіт повіки (або ентропіон ока) – слабкість нижньої повіки ока, при якому вона не прилягає до нижнього краю очного яблука. Пацієнт спостерігає провисання, при цьому нижня слизова частина ока вивернута назовні.
В залежності від причини виникнення деформації залежить і тип операції, який застосовується для її корекції.
При дотриманні рекомендацій лікаря під час відновлення ризик виникнення ускладнень вкрай малий.
Кожен пацієнт проходить комплексну діагностику зору для виключення захворювань ока, що можуть загостритись через хірургічне втручання (наша мета – збереження вашого зору на багато років). Тривалість обстеження – близько 2,5 год. Після діагностики – консультація з лікарем-офтальмохірургом, що спеціалізується на пластичній хірургії, де ви зможете поставити всі запитання, що вас турбують, лікар підбере метод корекції. В подальшому призначається день операції та обстеження організму. До хірургічного втручання пацієнт здає лабораторні аналізи, отримує заключення терапевта та стоматолога (для виключення запалень в ротовій порожнині, що можуть стати причиною ускладнень після операції), проходить консультацію анестезіолога «Новий Зір», який за результатами обстеження підтверджує безпечність втручання для пацієнта.
Тривалість операції залежить від причини вивороту та методу корекції. Загалом складає від 30 хв до 1,5-2 год. Проводиться в залежності від складності корекції – під місцевим знеболенням або загальним наркозом. Після завершення хірург накладає внутрішні шви, які не розсмоктуються, та зовнішні на шкіру, які знімаються через 10-14 днів у випадку вікового вивороту повіки. Якщо ж порушення анатомії ока пов’язане із травмою і проводилась реконструкція повіки, то око, на якому проводилась пластика, зшивається на 3 тижні для мобілізації пересадженого клапотя (уникнення травмування щойно пересадженої тканини задля її приживлення в новому місці).
На період реабілітації пацієнту видаються необхідні медикаменти (входять у вартість операції). На другий день після хірургії проводиться огляд і перев’язка. Наступний огляд – через 5-6 днів.
Протягом 2-3 тижнів пацієнту заборонено піднімати більше 5 кг. Слід уникати важкої фізичної роботи (особливо з нахиленою головою вниз). Три дні не вмивати очі водою з-під крану (тільки кип’яченою). Два дні не вживати гарячу їжу та алкоголь, оскільки після розширення судин відбувається їхнє подальше різке звуження, що погіршує кровообіг в місці операції та ускладнює заживлення тканин.