Консультація дитячого офтальмолога та якісна діагностика допоможуть вчасно виявити погіршення зору чи розвиток захворювання очей на ранніх стадіях. Завдяки цьому можна запобігти критичним хворобам очей, скорегувати розвиток зорової системи та значно покращити якість життя дитини.
Провести комплексну діагностику зору у дітей в офтальмологічних центрах “Новий Зір” можна в Києві, Хмельницькому, Дніпрі, Кривому Розі, Черкасах та Львові. У нас ви можете як пройти плановий огляд, так і детальне дослідження органів зору у випадку наявності патологічних змін. Після діагностики дитячий офтальмолог оцінить стан зорової системи малюка, а також за потреби розробить індивідуальний план лікування з систематичним наглядом.
Органи зору починають формуватися та розвиватися ще в лоні матері. Тому перша перевірка зору дитини проводиться ще в пологовому будинку. З того часу кожен рік необхідно здійснювати регулярні медичні огляди для оцінки стану здоров’я.
Якщо батьки помічають наступні зміни чи скарги, варто негайно записатись до офтальмолога:
Існують дуже важливі періоди розвитку зорової системи у дітей. Лікар-офтальмолог дитячий має проводити обстеження у:
Подальша регулярність обстежень від здоров’я очей дитини. За нормального розвитку обстеження проводяться один раз на 1-2 роки до досягнення 18-річного віку.
Своєчасне виявлення захворювання очей дає можливість зберегти та покращити зір дитини. В офтальмологічному центрі “Новий Зір” приділяється особлива увага маленьким пацієнтам. У відділеннях дитячої офтальмології працюють кваліфіковані фахівці, які за допомогою новітнього обладнання з провідних країн світу здатні діагностувати очні патології на ранніх стадіях.
Після постановки діагнозу розробляється індивідуальний план лікування. Дитячий офтальмолог в Києві, Дніпрі, Хмельницькому та інших філіях центрів Нови Зір спеціалізуються на лікуванні:
Дитячі відділення нашого центра оснащені всім необхідним сучасним обладнанням для всесторонньої перевірки зору у найменших пацієнтів.
Під час візиту лікар проведе обстеження для виявлення патологій зору. Для більш точних результатів малюкам до 4 років закапують ліки для розширення зіниць (це може погіршити чіткість зору на кілька годин). По результатах досліджень офтальмолог проводить консультацію з подальшою розробкою плану лікування (за потреби) та рекомендаціями. В кінці візиту лікар передає папери з усіма результатами проведеної діагностики.
Щоб маленькі пацієнти не нудьгували, у більшості відділень є дитячі куточки.
Записатись на прийом до дитячого офтальмолога можна здійснивши кілька простих кроків:
Включає в себе:
Щоб забезпечити здоровий зір дитині, необхідно регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога. Також слідкуйте за тим, що споживає дитина — організуйте збалансоване харчування з достатньою кількістю вітамінів А, С і Е.
Не дозволяйте дитині багато часу проводити з гаджетами. Для дітей ці норми становлять:
Під час перегляду телевізора відстань до екрана має становити 3,5 метра.
Не нехтуйте правилами гігієни та змалку привчайте дітей не терти очі, щоб в них не потрапила інфекція.
Якщо в сімейному анамнезі не має зорових патологій і під час обстеження в пологовому будинку не були виявлені відхилення від норми, перший візит до окуліста треба планувати на 1-3 місяць життя і здійснювати огляди щороку.
Профілактичні огляди окуліста мають проходити кожні 1-2 роки. При виявленні захворювань або ознак погіршення зору необхідно невідкладно звернутися до офтальмолога, який розробить план візитів.
Новонароджених перевіряють на вроджені хвороби зору, а також реакцію на світло та здатність спостерігати за рухомим об’єктом.
Перед візитом краще поговорити з дитиною, розказати, хто такий офтальмолог і що він перевіряє. Також варто пояснити, що це звичайна безболісна процедура, яку проходять всі діти та дорослі. Завчасно можна пограти в гру “Лікар-окуліст”, приблизно показавши дитині, що буде відбуватися, та зацікавившись її.