Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Пн - Нд :
9:00-18:00
Послуги
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Консультація дитячого офтальмолога

В Україні з кожним роком спостерігається збільшення патологій зору серед дітей. Ця тенденція обумовлена різними чинниками, серед яких генетична схильність, збільшення кількості часу, проведеного з гаджетами, вроджені вади тощо.
Вартість
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Консультація дитячого офтальмолога в "Новий Зір"

Консультація дитячого офтальмолога та якісна діагностика допоможуть вчасно виявити погіршення зору чи розвиток захворювання очей на ранніх стадіях. Завдяки цьому можна запобігти критичним хворобам очей, скорегувати розвиток зорової системи та значно покращити якість життя дитини.

Провести комплексну діагностику зору у дітей в офтальмологічних центрах “Новий Зір” можна в Києві, Хмельницькому, Дніпрі, Кривому Розі, Черкасах та Львові. У нас ви можете як пройти плановий огляд, так і детальне дослідження органів зору у випадку наявності патологічних змін. Після діагностики дитячий офтальмолог оцінить стан зорової системи малюка, а також за потреби розробить індивідуальний план лікування з систематичним наглядом.

Коли потрібна консультація дитячого офтальмолога?

Органи зору починають формуватися та розвиватися ще в лоні матері. Тому перша перевірка зору дитини проводиться ще в пологовому будинку. З того часу кожен рік необхідно здійснювати регулярні медичні огляди для оцінки стану здоров’я.

Якщо батьки помічають наступні зміни чи скарги, варто негайно записатись до офтальмолога:

  1. Дитина примружується, та докладає зусиль, щоб роздивитись предмети на відстані.
  2. Підносить книжку або інші речі близько до очей.
  3. Часто закриває або примружує одне око, щоб сфокусуватись.
  4. Скаржиться на подвоєння в очах.
  5. Відзначає складнощі з читанням (це може бути як швидка втомлюваність очей, так і бажання часто їх терти).
  6. Головний біль, нудота при активному зоровому навантаженні.

Регулярність обстежень у дитячого окуліста

Існують дуже важливі періоди розвитку зорової системи у дітей. Лікар-офтальмолог дитячий має проводити обстеження у:

  1. Перший місяць життя. У цьому віці дитина ще недостатньо чутлива до світла, але вже починає розрізняти деякі кольори. На четвертому тижні життя малюк вже вміє концентрувати погляд на великих об’єктах і спостерігати за їх рухами. Окуліст може виявити вроджені патології, такі як катаракта.
  2. Піврічному віці. На цьому етапі проводиться перевірка рефракції — здатність заломлювати світлові промені. У нормальному (еметропічному) оці головний фокус знаходиться на сітківці. Амбліопія у дітей розвивається при відхиленнях рефракції, таких як гіперметропія чи астигматизм. Такий стан може призвести до повного виключення хворого ока з роботи у зоровій системі. Тому важливо вчасно виявити патологію та почати лікування. Також у цьому віці можна виявити гетеротопію (косоокість), не лікування якої впливає на розвиток зору, зокрема на його просторові, бінокулярні та тривимірні функції.
  3. Перший рік після народження. Офтальмолог може підтвердити попередній діагноз (якщо такий є). Також окуліст визначає рефракцію із застосуванням спеціальних крапель.
  4. За нормального розвитку наступний візит до офтальмолога потрібно планувати у трирічному віці. Особливо важливо стежити за станом очей при наявності патологій в сімейному анамнезі. Так вже в три роки можна виявити далекозорість або короткозорість у дітей.

Подальша регулярність обстежень від здоров’я очей дитини. За нормального розвитку обстеження проводяться один раз на 1-2 роки до досягнення 18-річного віку.

Які захворювання лікує дитячий офтальмолог?

Своєчасне виявлення захворювання очей дає можливість зберегти та покращити зір дитини. В офтальмологічному центрі “Новий Зір” приділяється особлива увага маленьким пацієнтам. У відділеннях дитячої офтальмології працюють кваліфіковані фахівці, які за допомогою новітнього обладнання з провідних країн світу здатні діагностувати очні патології на ранніх стадіях.

Після постановки діагнозу розробляється індивідуальний план лікування. Дитячий офтальмолог в Києві, Дніпрі, Хмельницькому та інших філіях центрів Нови Зір спеціалізуються на лікуванні:

  1. Далекозорість. Лікування далекозорості у дітей найчастіше призводить до хороших результатів. Найпоширенішим методом вважається використання окулярів чи лінз. Дітям старшим за 3 роки зокрема проводиться апаратна терапія (плеоптіка).
  2. Короткозорість. Останнім часом хвороба все більше розповсюджується серед дітей. Вона провокує виникнення й інших патологій ока, але поки організм росте позбутися її повністю неможливо. Терапія зазвичай складається з комплексного підходу та передбачає використання лінз чи окулярів, апаратного лікування, зокрема комп’ютерних програм.
  3. Амбліопія. Лікування проходить в кілька етапів і призначається індивідуально залежно від стану хворого ока та супутніх захворювань. До терапії входять як корекція окулярами/лінзами, так і медикаментозне, апаратне лікування.
  4. Косоокість. Використовуються як консервативні методи, зокрема оклюзія, так і хірургічний підхід.
  5. Катаракта. Йдеться про вроджену форму патології. Позбутися катаракти можна тільки хірургічним шляхом, але перед операцією зазвичай наглядають за розвитком хвороби.
  6. Ще однією розповсюдженою недугою очей є астигматизм. Лікування астигматизму у дітей в “Новий Зір” зводиться до корекційних дій, які призводять до зупинки розвитку патології.

Як проходить прийом у дитячого окуліста?

Дитячі відділення нашого центра оснащені всім необхідним сучасним обладнанням для всесторонньої перевірки зору у найменших пацієнтів.

Під час візиту лікар проведе обстеження для виявлення патологій зору. Для більш точних результатів малюкам до 4 років закапують ліки для розширення зіниць (це може погіршити чіткість зору на кілька годин). По результатах досліджень офтальмолог проводить консультацію з подальшою розробкою плану лікування (за потреби) та рекомендаціями. В кінці візиту лікар передає папери з усіма результатами проведеної діагностики.

Щоб маленькі пацієнти не нудьгували, у більшості відділень є дитячі куточки.

Як записатись до дитячого офтальмолога в центрі Новий Зір?

Записатись на прийом до дитячого офтальмолога можна здійснивши кілька простих кроків:

  1. Оберіть зручний для вас спосіб: зателефонуйте за номером в розділі «Контакти», скористайтеся формою зворотного зв’язку на цій сторінці нижче, або напишіть у месенджер на сайті.
  2. Менеджер колл-центру допоможе підібрати зручний час і день для проходження діагностики з консультацією.
  3. На візит рекомендується прийти за 10 хвилин до візиту. Тривалість діагностики разом з консультацією лікаря-офтальмолога становить близько 2,5 годин.

Консультація дитячого офтальмолога: ціна в Києві

ПОВНА КОМПЛЕКСНА ДІАГНОСТИКА
з консультацією лікаря-офтальмолога (від 0 до 17 років)

Включає в себе:

  • Візометрія з корекцією і без - комп'ютеризована перевірка гостроти зору без і з оптичною корекцією для планування можливого подальшого лікування (за допомогою аутооптометричної системи фороптер);
  • Визначення резервів акомодації- автоматизоване визначення здатності працювати системи фокусування;
  • Перевірка характеру зору (стереоскопічний тест) - проведення автоматичного тестування на стереозір, здатність оцінювати відстані до предметів, на наявність косоокості тощо;
  • Авторефрактометрія на мідріазі/циклоплегії - комп'ютеризована перевірка коректності фокусування променю світла оптикою ока на сітківку в умовах розслаблення м'яза для визначення істинної рефракції зору;
  • Авторефрактометрія - комп'ютеризована перевірка коректності фокусування променю світла оптикою ока на сітківку в умовах розслаблення м'яза для визначення істинної рефракції зору;
  • Оптична біометрія АРГОС (формування цифрової карти і плану операції, за мед.показаннями) - найбільш точне дослідження параметрів та розмірів ока, використовується для кореляції з порушеннями рефракції ока, дозволяє створити розрахунок лінзи при заміні кришталика ока;
  • Пахіметрія (на апараті аргос або пентакам) - вимірювання товщини рогівки з метою виключення патологій та призначення можливого подальшого лікування;
  • Визначення кута косоокості - проводять за наявності косоокості після бінокулярного тесту;
  • Мідріаз - розширення зіниці для якісного огляду сітківки і очного дна (зорового нерву);
  • Офтальмоскопія очного дна - огляд очного дна лікарем-офтальмологом на щілинній лампі з метою обстеження сітківки, судин, зорового нерву;
  • Гоніоскопія - обстеження структур передньої камери ока за допомогою лінзи Гольдмана;
  • Біомікроскопія на щілинній лампі - огляд переднього відрізка ока на щілинній лампі (на предмет ознак запалення, помутнінь рогівки, кришталика тощо);
  • Консультативний висновок - офіційний консультативний висновок лікар-офтальмолога з пакетом проведених заключень;
  • Призначення лікаря - план лікування або рекомендації по спостереженню.
1 500 грн
2 500 грн
*знижка до 30.04.2025 -40%
Консультація дитячого лікаря-офтальмолога
800 грн
Консультація дитячого лікаря-офтальмолога по медичним заключенням інших мед. закладів (без проходження діагностики)
750 грн

Поради для батьків для збереження зору у дітей

Щоб забезпечити здоровий зір дитині, необхідно регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога. Також слідкуйте за тим, що споживає дитина — організуйте збалансоване харчування з достатньою кількістю вітамінів А, С і Е.

Не дозволяйте дитині багато часу проводити з гаджетами. Для дітей ці норми становлять:

  • у молодших класах — не більше ніж 1,5 години;
  • для середньої школи — 2 години/добу;
  • старшокласникам — до 3 годин за день.

Під час перегляду телевізора відстань до екрана має становити 3,5 метра.

Не нехтуйте правилами гігієни та змалку привчайте дітей не терти очі, щоб в них не потрапила інфекція.

Поширені запитання про дитячого офтальмолога

01
Коли краще почати перевіряти зір у дитини?

Якщо в сімейному анамнезі не має зорових патологій і під час обстеження в пологовому будинку не були виявлені відхилення від норми, перший візит до окуліста треба планувати на 1-3 місяць життя і здійснювати огляди щороку.

02
Як часто дитині потрібно проводити огляд у офтальмолога?

Профілактичні огляди окуліста мають проходити кожні 1-2 роки. При виявленні захворювань або ознак погіршення зору необхідно невідкладно звернутися до офтальмолога, який розробить план візитів.

03
Що дивиться офтальмолог у новонароджених?

Новонароджених перевіряють на вроджені хвороби зору, а також реакцію на світло та здатність спостерігати за рухомим об’єктом.

04
Як підготувати дитину до відвідування офтальмолога?

Перед візитом краще поговорити з дитиною, розказати, хто такий офтальмолог і що він перевіряє. Також варто пояснити, що це звичайна безболісна процедура, яку проходять всі діти та дорослі. Завчасно можна пограти в гру “Лікар-окуліст”, приблизно показавши дитині, що буде відбуватися, та зацікавившись її.

6000+
Позитивних відгуків
4.8
|
2316 відгуків
Хочеш залишити відгук?
Залишити відгук
5 / 5