Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Пн - Нд :
9:00-18:00
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Кератопластика (пересадка рогівки ока)

Повернення зору навіть у найскладніших випадках пошкодження і втрати функції рогівки ока. Пересадка рогівки* в центрі “Новий Зір” відновлення зору і повноцінного життя за допомогою заміни рогівки.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Види кератопластики

Існує три типи кератопластики, які призначаються в залежності від частини рогівки, що втратила своє функціонування і потребує заміни:

  • Наскрізна імплантація кератобіоімпланта (Penetrating keratoplasty) – техніка виконання трансплантації рогівки повної товщини, коли хвору рогівку видаляють і замінюють здоровим аналогом.
  • Передня пошарова імплантація кератобіоімпланта (DALK – Deep Anterior Lamellar Keratoplasty) – операція з трансплантації передніх шарів рогівки, при якій власні десцеметова мембрана та ендотелій ока пацієнта залишаються на місці.
  • Трансплантація ендотелію рогівки (DMEK/DSEK) – пересадка задніх шарів рогівки, які відповідають за виведення надлишку рідини з ока.

В якості заміни рідної рогівки (або її частин), яка вже не виконує свою функцію, використовується спеціальний кератобіоімплант, який імплантується на місце рогівки. Він абсолютно сумісний з організмом пацієнта. Після операції зір відновлюється до максимально можливої якості. Щороку пересадку рогівки ока (донорського матеріалу тощо) успішно проводять близько 200 000 людям по всьому світу, що забезпечує збереження зору.

Показання для проведення операції

  • Кератоконус (останні стадії, при яких спостерігається значна деформація рогівки та втрата зору).
  • Травма рогівки з подальшим утворення рубців.
  • Набряк рогівки.
  • Ендотеліальна дистрофія Фукса.
  • Виразки рогівки як наслідок інфекційних захворювань.
  • Дистрофії рогівки, які погіршують її прозорість та значно знижують гостроту зору.
  • Непрозорість рогівки через будь-які причини.
  • Ускладнення, спричинені попередніми операціями на очах.
  • Рубці, коли вії ростуть всередину, до ока, і труться об рогівку.
  • Виразка рогівки, викликана недостатністю рогівки після операції з видалення катаракти.

Дізнатись більше про лікування кератоконусу.

Протипоказання до кератопластики

  • Аутоімунні захворювання.
  • Гепатити В, С, Д
  • ВІЛ.
  • Патології повік (ентропіон, ектропіон, блефарит тощо).
  • Підвищений некомпенсований внутрішньоочний тиск.
  • Активне запалення ока (інфекції).
  • Більмо на оці, опікової етіології.

Пересадка рогівки ока: етапи операції

Реабілітація після кератопластики: рекомендації офтальмолога

Коли пацієнт повертається додому після операції, слід ретельно доглядати за своїм оком. Деякі важливі моменти, про які слід пам’ятати:

  • не терти очі;
  • протягом перших тижнів після операції уникати важких фізичних вправ і підйому важких предметів;
  • якщо ваша робота не передбачає фізичного навантаження, тоді можна повернутися до роботи через 2-3 тижні після операції;
  • якщо ваша робота пов’язана з фізичною працею, слід почекати 3-4 місяці;
  • уникати задимлених або запилених місць, оскільки це може подразнювати очі;
  • при сонячній погоді слід надягати сонцезахисні окуляри;
  • уникати контактних видів спорту та плавання, доки лікар підтвердить, що це безпечно;
  • приймати ванну та душ як зазвичай, але вода не повинна потрапляти в очі принаймні протягом місяця (під час миття закривайте очі, а одразу після - закапуйте очі антибіотиками);
  • не сідати за кермо, поки ваш лікар не дасть на це дозвіл;
  • не відвідувати сауни, бані та не вживати алкоголь та не палити.

Після всіх видів трансплантації рогівки пацієнти використовують очні краплі, зокрема антибіотики та кортикостероїди. Краплі зменшують набряк і запалення, допомагають запобігти інфекції, пришвидшують приживлення. При цьому у системних загальних препаратах імуносупресивної терапії потреби немає, оскільки ризик відторгнення через несумісність організму з імплантом вкрай низька.

Шви після операції знімаються через 6-12 місяців. Протягом цього періоду пацієнт приїжджає в офтальмологічний центр на огляди. Перший місяць – частіше, а потім – раз на три місяці. Повноцінне відновлення зору – через рік. Через півроку після операції, якщо після зняття швів залишаться незначні рубці, що можуть призводити до астигматизму, можливе проведення лазерної корекції зору.

*Під пересадкою рогівки мається на увазі імплантація кератобіоімпланта

Пересадка рогівки ока: ціна в м. Києві

Укріплення рогівки (Corneal collagen crosslincing)
16500 грн
Імплантація рогівкових сегментів
38000-48800 грн
Імплантація кератобіоімпланта із застосуванням Femto-технології
157000 грн
Імплантація кератобіоімпланта із застосуванням Femto-технології (пошарова)
157000 грн

Як записатися на прийом до офтальмолога в центрі Новий Зір?

Перший візит у центрі “Новий Зір” – проведення комплексної комп’ютерної діагностики зору з консультацією та заключенням лікаря. Записатись на візит можна всього за кілька хвилин і простих кроків:

  1. Виберіть спосіб: телефоном, що вказаний на сайті, або заповнивши форму зворотнього зв’язку.
  2. Протягом кількох хвилин вам зателефонує менеджер, який допоможе підібрати зручний час і день візиту, а також порекомендує найкращого лікаря-офтальмолога з вашого питання.
  3. Рекомендовано прийти за 10 хв до початку візиту. Перший візит – найдовший, оскільки на вас очікує ретельна діагностика протягом 2,5 годин і персональна консультація лікаря-офтальмолога. 

Відгуки пацієнтів про кератопластику в "Новий Зір"

Особливості імплантації кератобіоімпланта в центрі “Новий Зір”

Імплантація кератобіоімпланта в центрі «Новий Зір» призначається тільки за показаннями, після проходження повної комп’ютерної діагностики та консультації досвідченого лікаря-офтальмолога.
Операції виконує кваліфікований хірург, кандидат медичних наук Георгій Пархоменко, який має за своїми плечима 40-річний досвід проведення оперативних втручань.
Кератобіоімпланти виготовлені за італійськими технологіями і поставляються зі спеціального очного біобанку в Дніпрі.
Операція проводиться за допомогою спеціального обладнання, в тому числі з використанням фемтосекундного лазера (США), з витратних матеріалів та інструментів від відомих світових виробників (американська корпорація Alcon).
З кожним пацієнтом підписується договір, в якому обумовлюються всі юридичні і медичні аспекти лікування.

Поширені запитання про імплантацію кератобіоімпланта

01
Які протипоказання до імплантації кератобіоімпланта?

Втручання протипоказано людям, які мають васкуляризовані більма на рогівці, особливо опікової етіології. Імплантацію кератобіоімпланта не проводять, якщо існують загальні захворювання імунної системи, що може спровокувати відторгнення.

02
Які результати операції з імплантації кератобіоімпланта?

Згідно з клінічними дослідженнями, понад 90% операцій з імплантації кератобіоімпланта проходять вдало. Пацієнти відчувають істотне поліпшення зору. У деяких випадках, при наявності інших офтальмологічних захворювань (астигматизм, міопія тощо), може знадобитися контактна або лазерна корекція, для досягнення максимальної гостроти і якості зору.

03
Скільки коштує пересадка рогівки?

Ціна пересадки рогівки ока з використанням технології FEMTO-лазера (автоматизованих формування місця трансплантації та від’єднання рідної рогівки) – 157 000 грн.

04
Які симптоми відторгнення рогівки ока?

Відторгнення трансплантованої рогівки ока зустрічається вкрай рідко і його можна уникнути при швидкому зверненні до лікаря після того, як помічені перші симптоми. Серед них – почервоніння ока, світлобоязнь, дискомфорт, біль, затуманеність зору.

05
Що не можна робити після операції на око?

Протягом кількох тижнів не піднімати більше 5 кг, не відвідувати сауни, бані. Вмиватись лише кип’яченою водою (при цьому очі обов’язково закривати) і після чого закапувати краплями (антибіотиками, призначеними лікарем). Не торкатися до ока і рогівки, не терти око.

5 / 5