Існує три типи кератопластики, які призначаються в залежності від частини рогівки, що втратила своє функціонування і потребує заміни:
В якості заміни рідної рогівки (або її частин), яка вже не виконує свою функцію, використовується спеціальний кератобіоімплант, який імплантується на місце рогівки. Він абсолютно сумісний з організмом пацієнта. Після операції зір відновлюється до максимально можливої якості. Щороку пересадку рогівки ока (донорського матеріалу тощо) успішно проводять близько 200 000 людям по всьому світу, що забезпечує збереження зору.
Дізнатись більше про лікування кератоконусу.
Коли пацієнт повертається додому після операції, слід ретельно доглядати за своїм оком. Деякі важливі моменти, про які слід пам’ятати:
Після всіх видів трансплантації рогівки пацієнти використовують очні краплі, зокрема антибіотики та кортикостероїди. Краплі зменшують набряк і запалення, допомагають запобігти інфекції, пришвидшують приживлення. При цьому у системних загальних препаратах імуносупресивної терапії потреби немає, оскільки ризик відторгнення через несумісність організму з імплантом вкрай низька.
Шви після операції знімаються через 6-12 місяців. Протягом цього періоду пацієнт приїжджає в офтальмологічний центр на огляди. Перший місяць – частіше, а потім – раз на три місяці. Повноцінне відновлення зору – через рік. Через півроку після операції, якщо після зняття швів залишаться незначні рубці, що можуть призводити до астигматизму, можливе проведення лазерної корекції зору.
*Під пересадкою рогівки мається на увазі імплантація кератобіоімпланта
Перший візит у центрі “Новий Зір” – проведення комплексної комп’ютерної діагностики зору з консультацією та заключенням лікаря. Записатись на візит можна всього за кілька хвилин і простих кроків:
Втручання протипоказано людям, які мають васкуляризовані більма на рогівці, особливо опікової етіології. Імплантацію кератобіоімпланта не проводять, якщо існують загальні захворювання імунної системи, що може спровокувати відторгнення.
Згідно з клінічними дослідженнями, понад 90% операцій з імплантації кератобіоімпланта проходять вдало. Пацієнти відчувають істотне поліпшення зору. У деяких випадках, при наявності інших офтальмологічних захворювань (астигматизм, міопія тощо), може знадобитися контактна або лазерна корекція, для досягнення максимальної гостроти і якості зору.
Ціна пересадки рогівки ока з використанням технології FEMTO-лазера (автоматизованих формування місця трансплантації та від’єднання рідної рогівки) – 157 000 грн.
Відторгнення трансплантованої рогівки ока зустрічається вкрай рідко і його можна уникнути при швидкому зверненні до лікаря після того, як помічені перші симптоми. Серед них – почервоніння ока, світлобоязнь, дискомфорт, біль, затуманеність зору.
Протягом кількох тижнів не піднімати більше 5 кг, не відвідувати сауни, бані. Вмиватись лише кип’яченою водою (при цьому очі обов’язково закривати) і після чого закапувати краплями (антибіотиками, призначеними лікарем). Не торкатися до ока і рогівки, не терти око.