Завжди відкриті для вас: незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Завжди відкриті для вас: незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам
Пн - Нд :
9:00-18:00
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Імплантація факічних лінз

Для відновлення зору навіть при високих ступенях короткозорості, астигматизму та далекозорості використовується метод імплантації факічних лінз. Досвідчені офтальмохірурги клініки “Новий Зір” першими в Україні запровадили цю методику.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке факічна лінза?

Факічна лінза (інтраокулярна або ІОЛ) – це прямокутна пластинчаста лінза, яка імплантується всередину ока (між задньою поверхнею райдужки і кришталиком). Після імплантації її оптична зона знаходиться навпроти зіниці і здійснює оптичну корекцію, таким чином замінюючи окуляри або м’які контактні лінзи.

Матеріал ІОЛ є біосумісним з оком людини. Він складається з суміші полімеру та колагену, що робить лінзу легкою, з високою здатністю вбирати воду та забезпечувати обмін поживними речовинами.

Показання до імплантації внутрішньоочних контактних лінз

  • Корекція високих ступенів короткозорості та астигматизму пацієнтам, віком 21-45 років.
  • Високий ступінь гіперметропії навіть в 18 років.
  • Тонка рогівка (через цю особливість протипоказана лазерна корекція зору і призначається імплантація факічних ІОЛ).
  • Короткозорість більше 8-10 діоптрій.
  • Високий ступінь астигматизма (більш 4 діоптрій).
  • Високі ступені далекозорості (до 16 діоптрій).

Для імплантації факічної лінзи у пацієнта повинна бути достатня глибина передньої камери ока для її розміщення та достатня кількість (щільність) ендотеліальних клітин. Ці показники визначаються на комлексній комп’ютеризованій діагностиці зору в центрах “Новий Зір” за допомогою апаратів ARGOS та Pentacam.

Протипоказання до імплантації факічних лінз

  • Нестабільний зір (прогресуючі короткозорість, далекозорість, астигматизм), оскільки неможливо спрогнозувати якість зору в довгостроковому періоді і підібрати коректні факічні лінзи.
  • Глибина передньої камери менше 3,00 мм.
  • Вік пацієнта молодший 20 років (до 18-20 років око росте, через що змінюється рефракція).
  • Єдине око.
  • Інфекційні захворювання.
  • Загальні захворювання: аутоімунні, гепатити В, С, Д, ВІЛ тощо.
  • Годування груддю або вагітність.

Імплантація внутрішньоочних контактних лінз: етапи процедури

01
Підготовка

Спершу пацієнт обов’язково проходить комп’ютеризовану діагностику зору, де визначаються показання до ІОЛ та виключаються можливі протипоказання. Діагностика зору завершується консультацією лікаря-офтальмолога, де він досліджую обстеження та за наявності обстеження за попередні роки (для визначення стабільності рефракції зору). Після консультації лікар індивідуально розраховує факічні лінзи під потреби пацієнта за допомогою спеціальної програми.  

Сама операція з імплантації передбачає вхід у передню камеру ока, тому обов’язковим є всебічне обстеження організму пацієнта, для того щоб реабілітація була комфортною, швидкою та безпечною. Пацієнту перед операцією слід здати наступні аналізи: аналізи крові, коагулограма тощо, отримати заключення у стоматолога (для виключення інфекційних запалень у ротовій порожнині, що можуть стати причиною ускладнень), заключення анестезіолога “Новий Зір” за результатами обстеження. 

02
Операція

Факічні лінзи імплантуються між задньою поверхнею райдужки і кришталиком. Відповідно до міжнародних протоколів безпеки, які застосовуються в “Новий Зір”, ІОЛ на кожне око здійснюється у різні дні по черзі. 

Для знеболення застосовується місцевий анестетик (краплі у очі). Хірург робить усього два розрізи на рогівці по 2-3 мм по бокам (один – для введення системи з лінзою, інший – для контролю). Вводить віскоеластик – рідину, яка захищає око під час операції, забезпечує хірургу кращу видимість тканин. Потім в один з розрізів вводить систему з лінзою (система доставляє лінзу в згорнотому вигляді, потім вона розправляється та фіксується за допомогою спеціальних ніжок по бокам).

Імплантація проводиться на розширену зіницю. Щоб досягти цього стану, окрім знеболювальних, перед операцією пацієнту закапують краплі для розширення зіниці.

Імплантація лінзи розрахована таким чином, щоб вона не доторкалась до кришталика ока. Після встановлення хірург виводить віскоеластичну рідину.

03
Реабілітація

Одразу після операції пацієнти починають краще бачити і через кілька годин, після контрольного огляду, вирушають додому. Больові відчуття після операції відсутні. Певний час після операції (протягом кількох годин) зір зблизька може бути розмитим через дію крапель, що розширюють зіницю. Однак цей стан скоро минає. На наступний день – ще один огляд, після якого, як правило, планується операція на другому оці.

Протягом двох тижнів з метою профілактики інфекційного запалення пацієнт. за призначенням лікаря, використовує краплі (антибіотики), які видаються прямо в офтальмологічному центрі після операції. Також протягом цього періоду заборонене відвідування бань та саун, слід обмежити фізичні навантаження (піднімати не більше 20 кг), не терти очі, уникати потрапляння води в очі (закрита очі під час вмивання та одразу після закапувати очі призначеними краплями).

Переваги імплантації факічних лінз

  • Життя без окулярів і контактних лінз: можливість позбутись потреби в оптиці на багато років.
  • Відсутність потреби у значному хірургічному втручанні. Можливість відкоригувати навіть високі ступені короткозорості, астигматизму, далекозорості без складної операції із заміни кришталика.
  • Найкраща альтернатива для тих, кому протипоказана лазерна корекція зору для відновлення гостроти зору.
  • За потреби чи за бажанням лінзи можуть бути вийняті (при цьому якість зору буде такою самою, як і до імплантації).
  • Імплантовані факічні лінзи не відчуваються пацієнтом.
  • Забезпечують високу якість зору до 40-45 років (доки не починаються вікові зміни ока, які можуть стати причиною виникнення вікових захворювань очей).

Імплантація інтраокулярної лінзи: ціна в м. Києві

Імплантація VICMO Phakic IOL
77300 грн
Імплантація VTICMO Phakic Toric IOL
85000 грн
Імплантація VICH Phakic IOL
71900 грн
Імплантація VTICH Phakic Toric IOL
109700 грн

Як записатися на прийом до офтальмолога в центрі Новий Зір?

Якщо ви зацікавились імплантацією факічних лінз, перш за все вам слід записатись і пройти деталізовану діагностику зору, за завершенням якої відбудеться консультація лікаря офтальмолога:

  1. Виберіть зручний спосіб запису: телефон, форма зв’язку чи месенджер на сайті. 
  2. Менеджер колл-центру підбере зручний для вас час і день візиту з урахуванням ваших побажань. При плануванні візиту врахуйте, що для комплексної всебічної діагностики зору і деталізованої консультації офтальмолога в центрах “Новий Зір” вам знадобиться 2,5-3 год. 
  3. Рекомендуємо приїхати на діагностику завчасно – за 10 хв до початку візиту. Окрім того, візьміть з собою всі заключення та обстеження зору, які ви робили в попередні роки.

Поширені запитання про імплантацію факічних інтраокулярних лінз

01
Чи безпечна операція по імплантації факічних лінз?

Операція з ІОЛ безпечна за умови проведення якісної передопераційної діагностики і обстеження організма. Також важливим фактором для безпеки є якість лінз.

02
Що може трапитись з фікічною лінзою?

В рідкісних випадках лінза може змінити положення. Якщо мета лінзи – корекція астигматизма, то при зміні її положення може змінитись ось астигматизма, через що лінза не коригуватиме його.

Факічні лінзи індійського виробництва можуть мутніти та провокувати неспецифічну реакцію організма на матеріал, з якого вони зроблені. Саме тому в “Новий Зір” застосовують тільки сертифіковані лінзи швейцарського виробництва ICL Staar.

03
Чому може виникнути потреба у заміні факічної лінзи?

За потреби факічна лінза може бути видалена або замінена. Втім, до вікових змін, що відбуваються в очах після 40-45 років, факічні лінзи не потребують заміни. Після 40-45 років за умови відсутності захворювань очей (як катаракта тощо) пацієнту може знадобитись додаткова оптична корекція (окулярами) на близьку відстань у зв’язку з появою вікової далекозорості. 

04
Чи відчувається лінза після її імплантації в око?

Ні, після імплантації факічної лінзи пацієнт не відчуває її.

05
Чи можна видалити факічну лінзу?

За потреби або за бажанням пацієнта факічна лінза може бути видалена. При цьому зір пацієнта буде таким самим, як і до її встановлення.

06
Як підбирається факічна лінза?

Після діагностики зору, де визначається потреба у оптичній корекції і виключаються протипоказання до встановлення факічних лінз, лікар розраховує параметри лінзи за допомогою спеціальної програми.

07
В яких випадках факічна лінза терміново видаляється?

Факічна лінза може бути терміново видалена у випадку індивідуальної алергічної або іншої реакції організма на матеріал лінзи. У “Новий Зір” здійснюється ІОЛ швейцарського виробництва, за багато років використання яких таких реакцій зафіксовано не було.

Також рекомендоване видалення при реакції організма на операцію у вигляді втрати ендотеліальних клітин рогівки та помутніння кришталика (у випадку, якщо лінза встановлена занадто близько до кришталика ока).

Більше інформації про заміну кришталика ока.

08
Який строк придатності факічних лінз?

Після імплантації факічні лінзи не мають строку придатності. Вони можуть встановлюватись на все життя або ж до моменту, поки пацієнту не знадобиться інше хірургічне лікування захворювань очей, що можуть з’явитись з віком.

5 / 5