Завжди відкриті для вас: незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Завжди відкриті для вас: незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам
Пн - Нд :
9:00-18:00
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування кератоконуса

Кератоконус - форма рогівки змінюється і починає нагадувати конус. Це призводить до прогресуючого зниження гостроти зору. "Новий Зір" допомагає пацієнтам у лікування кератоконусу оперативними і безопераційними методами.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Симптоми кератоконуса

Найпоширеніші симптоми кератоконуса – двоїння і розмазування зображення. Хвороба починає проявлятися з невеликою розмитості обрисів предметів. У міру розвитку, зір погіршується, іноді досить швидко. Незалежно від дистанції, гострота зору стає незадовільною, нічний зір при цьому слабкіше денного. Іноді одне око бачить набагато гірше іншого. На пізніх стадіях може розвинутися світлобоязнь, відчуття постійного стомлення очей через необхідність жмуритися.

Як діагностувати кератоконус?

При підозрі на кератоконус, лікар проводе огляд рогівки за допомогою найпростішого офтальмологічного приладу – щілинної лампи. Якщо хвороба вже досить розвинулася, такий огляд дозволяє відразу поставити діагноз.

Більш точну діагностику забезпечує спеціалізоване комп’ютерне обстеження. Воно дозволяє скласти топографічну карту рогівки, оцінити її стан і відобразити всі нерівності. Таке обстеження дає можливість не тільки точно встановити діагноз кератоконуса, але і контролювати найменші зміни в стані рогівки. Порівнюючи кілька топографічних знімків, можна оцінити характер і швидкість розвитку кератоконуса, а також прогнозувати подальший перебіг захворювання.

Як лікують кератоконус?

Сучасна медицина має у своєму розпорядженні поруч дієвих методик по відновленню форми рогівки при кератоконусе. Традиційно вони розділені на два напрямки: терапевтичне і хірургічне.

Терапевтичне лікування кератоконусу

01
Жорсткі контактні лінзи

На самій ранній стадії кератоконуса можна обійтися окулярами, вони скорегують невеликий астигматизм. Але з часом гострота зору впаде, і пацієнту знадобляться контактні лінзи. Їх дія заснована на наступному ефекті: слізна рідина заповнює вільний простір між лінзою і рогівкою, тому світло заломлюється більш рівномірно. Є кілька варіантів лінз для кератотонуса: традиційні жорсткі, м’які лінзи з великою товщиною і гібридні – з твердим центром і м’якою облямівкою. Підбирати лінзи потрібно тільки разом з офтальмологом, який спеціалізується на цьому діагнозі.

02
Кросслінкінг

Прогресивним методом лікування кератотонуса сьогодні вважається зміцнення рогівки з використанням ультрафіолету та вітамінів – Corneal Collagen Crosslinking c рибофлавіном (скорочено його називають CCL, а в Європі – CXL). При цьому лікуванні спочатку закапують рібофлафін, а потім протягом півгодини опромінюють око ультрафіолетом. При цьому розвиток кератоконуса призупиняється, і можна обійтися без пересадки рогівки.

Відгуки про лікування кератоконусу в "Новий Зір"

Хірургічне лікування кератоконусу

01
Сегментні кільцеві імплантати

В кінці XX століття вчені розробили нову технологію – кільцеві сегменти. Вони імплантуються в рогівку і частково вирівнюють її спотворену поверхню. Для цього роблять надріз в середній частині рогівки, використовуючи фемтосекундний лазер. Між шарами строми з обох сторін від зіниці хірург впроваджує одну або дві тонких дуги, зроблених з поліметилметакрилату. Після цього надріз закривають. Сегменти тиснуть в протилежну сторону від центру конусу, від цього його верхівка згладжується, і рогівка приймає більш нормальну форму. Операція оборотна. Сегменти можуть бути видалені.

02
Пересадка рогівки (кератопластика)

Майже кожен четвертий пацієнт з діагнозом «кератоконус» вже не може коригувати зір: рогівка або занадто тонка, або на ній з’явилися рубці – частково внаслідок використання лінз. Тоді лікар запропонує наскрізну кератопластику. Спеціальним інструментом хірург видалить частину рогівки у вигляді лінзи, замінить його на рогівку донора, а потім закріпить його швами. Оскільки в рогівці немає судин, група крові донора не грає ролі. Раннє загоєння займе від чотирьох до шести тижнів, а остаточна стабілізація відбудеться через рік або більше. Але рано чи пізно практично всі трансплантати добре приживаються.

03
Імплантація кератобіоімпланта

З появою інноваційного матеріалу – кератобіоімпланта, виготовленого за сучасними італійськими технологіями, операції на рогівці нарешті стали більш прогнозовані та безпечні. Під час операції хірург видаляє окремі ділянки рогівки або всю рогівку і на ці ділянки імплантується кератобіоімплант. За допомогою спеціального шовного матеріалу він приєднується до периферичної частини рогівки пацієнта. Для проведення всіх цих операцій використовується кератобіоімплант, відмінно сумісний з рогівкою ока. Завдяки операції по імплантації кератобіоімпланта відновлюється правильна форма і структура рогівки. Зір відновлюється до максимально можливої якості. Щорічно у всьому світі проводяться тисячі таких операцій. Вони показують високу ефективність в лікуванні складних захворювань рогівки ока.

Чому обирають лікуванням кератоконусу в «Новий Зір»

Консультують і проводять лікування лікарі вищої категорії, кандидати медичних наук.
Найповніший комплекс обстеження, у тому числі огляд очного дна. Це дає змогу виявити всі порушення, встановити точний діагноз і підібрати найбільш ефективну схему лікування.
Оснащення на рівні провідних центрів ЄС та США. Підтримка бездоганного технічного стану обладнання. Усі процедури безпечні та безболісні.
Застосовуємо лише сертифіковане обладнання, медикаменти та витратні матеріали. Здійснюємо постійний контроль якості.
За 20 років успішної роботи нам довірили зір понад 400 000 пацієнтів з усіх куточків світу.
Наші лікарі передають свої знання лікарям з усіх куточків України на базі Кафедри офтальмології НМУ ім. Богомольця та власного навчального центру.

Поширені запитання про лікування кератоконусу

01
Як давно було виявленно кератоконус?

Кератоконус відомий лікарям досить давно. У XVIII столітті німецький вчений Маухарт описав в докторській дисертації свого пацієнта, у якого була невідома на той момент хвороба очей. Лікар назвав цей стан staphyloma diaphanum. Століття по тому британський лікар Ноттінгем більш докладно описав кератоконус, повідомив про всі відомі йому випадки такої зміни рогівки, виділив основні симптоми. Після винаходу офтальмоскопа інший британський хірург – Боуман – описав методику діагностики кератоконуса. Лікування розробили в Німеччині. В ті часи лікарі припікали рогівку розчином нітрату срібла, а потім прикладали під пов’язку тканину, просочену складом, який викликав мітоз – поділ клітин. Коли в кінці XIX століття винайшли контактні лінзи, їх відразу стали застосовувати для лікування кератоконуса. Сьогодні вибір методів лікування дозволяє знайти індивідуальний підхід для кожного випадку.

02
Наскільки серйозне це захворювання?

Найчастіше кератоконус виявляють в юності, а до двадцяти або тридцяти років хвороба досягає важкої стадії. При цьому майже ніколи кератоконус не стає причиною повної сліпоти. І в основному можна обійтися застосуванням контактних лінз або адекватною терапією. Хірургічне втручання може знадобитися, якщо захворювання прогресує.

03
Як відбувається зміцнення рогівки?

Спочатку лікар застосовує краплі, які звужують зіницю, потім – знеболюючі. Верхній шар рогівки знімають спеціальними інструментами і протягом півгодини капають розчин вітамінів. Потім ще 30 хвилин обробляють рогівку ультрафіолетом і знову закапують розчин. В кінці процедури лікар надягає на око контактну лінзу, вона захищає око після операції.

5 / 5