Ністагм – це офтальмологічний стан, при якому очні яблука здійснюють неконтрольовані та ритмічні рухи. Зовні це виглядає так, що очі людини хаотично посмикуються, як правило, по горизонталі або вертикалі. Через це порушується якість зору та виникають складнощі з фокусуванням. Найчастіше цей стан проявляється у ранньому дитинстві, але може розвиватися у будь-якому віці. З появою…
Очі дитини – дуже ніжний орган, який лише звикає до довкілля. Саме тому батьки малюка повинні допомогти йому впоратися з різноманітними інфекціями та бактеріями. Якщо ви помітили, що у вашої дитини починають закисати очі, найкраще якнайшвидше звернутися за допомогою до лікаря. Безумовно, в більшості випадків подібний симптом не передбачає особливого лиха, але в деяких випадках…
Світлобоязнь (фотофобія) – це стан, при якому очі людини відчувають біль або дискомфорт через яскраве світло. Найчастіше воно пов’язане з підвищеною чутливістю органів зору, тому трапляється як у дорослих, так і у дітей. Світлобоязнь не обов’язково є патологією сама по собі, але часто є симптомом різних захворювань очей або нервової системи. Види світлобоязні Непереносимість яскравого…
Наші очі, як і решта організму, мають складну будову та безліч функцій. У нормі це чітко налагоджений механізм, у якому кожен компонент допомагає нам бачити у різних умовах. Наприклад, існує зіничний рефлекс, що впливає на чіткість зору при різному освітленні. При яскравому світлі зіниця звужується (міоз), а при тьмяному, навпаки, розширюється. Другий стан називається мідріаз….
За даними всесвітньої організації охорони здоров’я, на катаракту переважно хворіють люди похилого віку. Якщо після 60 років захворювання зустрічається у 80% людей, то після 80 років цей показник наближається до 100%. Зазвичай катаракта розвивається повільно (протягом 6-10 років) і ранніх етапах можна обійтись корекцією зору окулярами. Втім, рано чи пізно кожен пацієнт стикається з необхідністю…