Завжди відкриті для вас - незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам.
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Завжди відкриті для вас - незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам.
Пн - Нд :
9:00-18:00
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування короткозорості у дітей

Лікування короткозорості у дітей у всеукраїнській мережі офтальмологічних центрів "Новий Зір" - індивідуальна розробка схеми лікування, застосування новітнього обладнання як для лікування, так і точної комп'ютеризованої діагностики. Допомагаємо зберегти і відновити зір дітям вже більше 20 років
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Відео-поради дитячого офтальмолога

Що таке міопія (короткозорість)?

Міопія або короткозорість – це порушення оптичної системи ока, при якому вона не може правильно заломлювати і керувати напрямом світла. Око при міопії виростає більшим ніж треба, і зображення не доходить до сітківки, фокусується перед нею. У дітей з короткозорістю (міопією) зір погіршується вдалину, а поблизу вони бачать зазвичай добре. Виникає короткозорість через надмірне зорове навантаження на близьку відстань. Хоча і генетика теж грає роль у виникненні міопії.

Симптоми міопії

Як зрозуміти, що у вашої дитини міопія? Перші симптоми міопії – це:

  • Дитини починає ближче підходити до телевізора, щоб подивитися мультики;
  • Жмуриться, дивлячись у далечінь;
  • Підносить дрібні предмети ближче, ніж зазвичай;
  • Низько нахиляється над столом або книгою, роблячи домашні завдання;
  • Часто моргає, тре очі;
  • Вередує і скаржиться на головні болі після читання, гри на планшеті, перегляду телевізора.
  • Інколи у таких дітей падає успішність в школі.

Не слід очікувати від дитини, що вона поскаржиться на зір, адже вона може не знати, що погано бачить, бо немає з чим порівняти. Якщо ж у батьків є міопія, щорічна діагностика зору дитини у офтальмолога обов’язкова.

Причини розвитку дитячої короткозорості

Короткозорість – найпоширеніший рефракційний стан у людей у світі. Кожного року відсоток таких людей стає все більшим, що наближається до пандемії. Звісно, не останню роль відіграє кількість часу, яку люди проводять зі смартфоном, гаджетами та комп’ютерами. Міопія великого ступеня (тобто з великим “мінусом”) починає впливати на анатомію сітківки, що призводить до невідворотних порушень зору.  Серед основних причин виникнення міопії у дитини виділяють:

  • Спадковість. За статистикою, з 50% ймовірністю короткозорість можуть діагностувати дитині, у якої в обох батьків є зорові патології. Причина – у спадковому дефекті колагену, що входить до складу склери – зовнішньої оболонки ока, яка відповідає за опору і захист цих органів.
  • Травми або наслідок захворювань.
  • Порушення гігієни зору, ослаблення організму через неправильне харчування.
  • Збільшення навантаження на очі. Цей фактор ризику виникає, коли дитина йде в школу, і може посилитися неправильно обладнаним місцем для навчання, поганим освітленням, тривалим сидінням біля комп’ютера тощо.
  • Проведення багато часу з іграми, книгами і гаджетами, давлячись на близьку відстань (більше 2-х годин без перерви на день), в той час як для здоров’я зору потрібно робити перерви 10-15 хв кожні 40 хв.

Як відбувається лікування міопії (короткозорості) в "Новий Зір"?

Види міопії

01
Вроджена міопія
Виникає у недоношених дітей або як фактор спадковості і викликана деформацією очного яблука.
02
Прогресуюча міопія
Діагностують у дітей у разі, якщо погіршення зору відбувається зі швидкістю одна і більше діоптрій в рік. Такі зміни часто спостерігаються в шкільному віці і потребують перебування під постійним наглядом у офтальмолога, а іноді і хірургічного втручання.
03
Хибна короткозорість
Характеризується у дитини неможливістю ока зосередитися на предметах як далеко, так і поблизу. Таке спотворення викликано спазмом акомодації ока, який у свою чергу виникає через проблеми з циліарним м’язом. З усіх різновидів міопії цю вилікувати найпростіше: за допомогою апаратного лікування, спеціальних крапель, гімнастики для очей, зменшення навантажень. Важливо правильно і вчасно діагностувати неправдиву міопію, оскільки на відміну від інших видів короткозорості тут не можна використовувати очкову корекцію.
04
Дегенеративна міопія
Характеризується високим ступенем короткозорості, пов’язаної з дегенеративними змінами в задньому сегменті очного яблука. *Будь-який з видів короткозорості краще піддається лікуванню саме міопія слабкого ступеня у дітей. При цьому якщо вчасно не почати лікування помилкової короткозорості, вона може перейти в прогресуючу форму, більш складну в корекції.

Чи можна вилікувати міопію у дітей?

Повністю позбутись міопії у дитини важко, оскільки око росте. І поки воно не припинить свій ріст, міопія буде прогресувати (тобто мінус буде збільшуватись). Однак важливо уповільнювати прогресування і компенсувати поточний мінус, оскільки його збільшення призводить до складних і незворотних порушень зору.

У мережі «Новий Зір» застосовуються наступні методи для лікування короткозорості:

  • Оптичні методи, до яких відносяться:
  1. Окуляри. Їх призначають при нестабільній короткозорості, часто щоб скорегувати зір вдалину. Залежно від ступеня міопії призначають повну корекцію зору для постійного використання або комбіновану корекцію з поправкою для близької відстані.
  2. М’які контактні лінзи. З їхньою допомогою чудово лікується короткозорість (частіше у підлітків) – їм не хочеться носити окуляри, а вік уже дозволяє самостійно дотримуватися правил гігієни, необхідних для догляду за лінзами. Оптимальним способом є м’які лінзи.
  3. Ортокератологія (нічні лінзи). Поширений спосіб лікування. Цей варіант нічних контактних лінз особливо зручний для дітей, які активно займаються спортом і не можуть постійно носити окуляри.
  • Апаратні методи лікування, які допомагають уповільнити короткозорість і в деяких випадках покращити зір. У поєднанні з краплями і оптичною корекцією воно добре показало себе у виправленні різних ступенів прогресуючої міопії. Вакуумний масаж, електростимуляція, ультразвукова, лазерна терапія тощо, – усі ці види апаратних процедур спрямовані на тренування м’яза акомодації, щоб змусити його працювати правильно.
  • Хірургічні методи. У крайніх випадках, коли короткозорість прогресує дуже швидко і виникають ускладнення, дітям проводять хірургічні операції – для зміцнення задньої частини ока, щоб зупинити подовження очного яблука.

Після 18-20 років міопію у дитини можна вилікувати за допомогою лазерної корекції зору. Втім, щоб це стало можливим, важливо не допустити значного розвитку міопії і супутніх захворювань сітківки, профілактуючи і лікуючи міопію в дитинстві.

Профілактика короткозорості

Лікування у офтальмолога лише частина заходів для покращення зору дитини, важливо також працювати над цим і вдома:

  • У дитини повинен бути раціональний зоровий режим. Наприклад, кожні 30-40 хв під час ігор слід робити перерви.
  • Робоче місце повинно бути гарно освітлене. Використовувати настільну лампу або обладнати джерела світла так, щоби промені рівномірно освітлювали стіл з книгою і зошитами, а обличчя залишалося в тіні.
  • Зі спорту рекомендовані теніс, настільний теніс, бадмінтон та інші ігри з мʼячем, а також плавання.
  • Сді тримати поставу, сидячи за столом.
  • Дотримуватися дистанції 35 см до найближчого предмета, наприклад столу чи екрана монітора.
  • Позбутися звички читати або грати на планшеті лежачи.
  • Крім цього, важливо не менше двох годин на день гуляти на свіжому повітрі.

!Обов’язковими у дітей з міопією є регулярні огляди сітківки, оскільки око росте, а сітківка – ні, вона тягнеться, і що сильніше вона тягнеться, то більший ризик ускладнень з боку сітківки.

Загалом батькам слід ввести правило здоров’я – раз на півроку-рік разом з дитиною відвідувати офтальмологічну клініку для профілактичної перевірки.

Інформацію підготував:

Чому обирають "Новий Зір" для лікування короткозорості у дітей?

Індивідуальний підбір схеми лікування дитини, застосовуючи найпрогресивніші методи.
Застосовується преміум обладнання провідних виробників світу (США, Німеччина тощо)
Діагностика зору проводиться на новітньому комп’ютеризованому, безконтактному обладнанні, що забезпечує точність обстеження і комфорт дитини.
Лікарі, що не тільки підвищують кваліфікацію за кордоном, а й навчають українських колег – на базі «Новий Зір» знаходиться кафедра офтальмології НМУ ім. Богомольця та власний навчальний центр.
Турбота й ігровий формат обстеження, ігрові зони і кімнати для дітей. Усе для комфортну дитини і спокою батьків.
5 / 5