Завжди відкриті для вас - незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам.
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Завжди відкриті для вас - незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам.
Пн - Нд :
9:00-18:00
Послуги
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування короткозорості у дітей

Лікування короткозорості у дітей у всеукраїнській мережі офтальмологічних центрів "Новий Зір" - індивідуальна розробка схеми терапії із застосуванням новітнього обладнання. Допомагаємо зберегти і відновити зір дітям вже більше 20 років.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке короткозорість у дітей?

Короткозорість (міопія) у дітей – це захворювання з порушенням оптичної системи ока, при якому вона не може правильно заломлювати і керувати напрямком світла. Око при міопії виростає більшим ніж треба, і зображення не доходить до сітківки та фокусується перед нею. У дітей з міопією зір погіршується вдалину, а поблизу вони бачать зазвичай добре. 

Короткозорість дуже поширена – її має кожен другий мешканець Землі. Згідно зі статистикою, з віком короткозорість збільшує шанси на виникнення катаракти, глаукоми та відшарування сітківки. Дослідження також демонструють, що короткозорість стає все більш поширеною саме серед дітей.

Причини короткозорості у дітей

Серед основних причин виникнення міопії виділяють:

  • Генетична складова. Якщо у когось з батьків є міопія, ризик виникнення цього порушення у дитини досить високий. Більше того, навіть якщо у такої дитини немає короткозорості, вона потребує обов’язкового проходження професійного обстеження очей дитини щороку.
  • Неправильно організоване робоче місце дитини (мова переважно про школярів) – недостатнє або неправильне освітлення тощо.
  • Ослаблення організму через неправильне харчування, недостатнє вживання вітамінів.
  • Певні захворювання ока (можуть стати причиною виникнення короткозорості у дитини).
  • Травми ока.
  • Проведення багато часу з іграми, книгами і гаджетами, дивлячись на близьку відстань (більше 2-х годин без перерви на день), в той час як для здоров’я зору потрібно робити перерви 10-15 хв кожні 40 хв. Навіть під час навчання слід робити перерви.
  • Недостатнє проведення часу на відкритому повітрі за активними іграми.

Міопія у дитини великого ступеня (тобто з великим “мінусом”) починає впливати на анатомію сітківки, що призводить до невідворотних порушень зору.

Симптоми прояву міопії у дітей

Як зрозуміти, що у вашої дитини міопія? Перші симптоми міопії – це:

  • Дитини починає ближче підходити до телевізора, щоб подивитися мультики;
  • Жмуриться, дивлячись у далечінь;
  • Підносить дрібні предмети ближче, ніж зазвичай;
  • Низько нахиляється над столом або книгою, роблячи домашні завдання;
  • Часто моргає, тре очі;
  • Вередує і скаржиться на головні болі після читання, гри на планшеті, перегляду телевізора.
  • Інколи у таких дітей падає успішність в школі.

Не слід очікувати від дитини, що вона поскаржиться на зір, адже вона може не знати, що погано бачить, бо немає з чим порівняти. Якщо ж у батьків є міопія, щорічна діагностика зору дитини у офтальмолога обов’язкова.

Ступені короткозорості у дітей

Щоб отримати чітке зображення, око має точно сфокусувати промінь світла на сітківці. При міопії зображення фокусується перед сітківкою. Аномалія заломлення вимірюється в діоптріях (D), а короткозорість позначається знаком мінус. 

  • Легка міопія становить від 0 D до -1,5 D.
  • Помірна становить від -1,5 D до -6,0 D.
  • Висока короткозорість у дитини – від -6,0 D та більше.
  • Патологічна міопія діагностується при понад −8,0 D.

Відео-поради дитячого офтальмолога

Види міопії

В залежності від причини виникнення короткозорість поділяється на кілька підкатегорій:

  • Вроджена міопія. Розвиток такої короткозорості починається в будь-якому віці від народження і до 6 років. Це може бути міопія будь-якого ступеня тяжкості.
  • Шкільна короткозорість. Короткозорість у шкільному віці розвивається в дитинстві та підлітковому віці, починаючи з шести років і закінчуючи 18 роками. Такий тип міопії є більш поширеним в розвинутих країнах, спричинена тривалим часом, проведеним за читанням або переглядом екранів під час навчання
  • Набута міопія. Часто її ще називають “професійною” міопією, оскільки виникає вже в дорослому віці у людей, професії яких пов’язані з діяльністю на близькій відстані (наприклад, робота перед екраном комп’ютера тощо)

За швидкістю прогресуванням і характером прояву:

  • Прогресуюча короткозорість у дітей: лікування застосовується комплексне і максимально, адже при такий типу хвороби зір падає у дитина на 1 діоптрію в рік і більше.
  • Хибна – порушення акомодації, ока через які дитина не може сфокусуватись на предметах здалеку і зблизька.
  • Дегенеративна міопія у дітей: лікування такого типу короткозорості вкрай важливе. Адже вона характеризується наявністю захворювань сітківки. При міопії око росте і розтягує сітківку, через що відбувається її стоншення, це може призводити до розривів і відшарування сітківки в майбутньому.

Лікування короткозорості у дитини в центрі “Новий Зір”

Повністю позбутись міопії у дитини важко, оскільки око росте. І під час розвитку ока міопія також буде прогресувати (тобто мінус буде збільшуватись). Однак важливо уповільнювати прогресування і компенсувати поточний мінус, оскільки його збільшення призводить до складних і незворотних порушень зору.

У мережі «Новий Зір» застосовуються такі методи для лікування дитячої короткозорості:

  • Оптичні методи, до яких відносяться:

1 Окуляри при діагнозі “короткозорість” у дітей призначаються, щоб діти бачили чітко предмети здалека. Така оптична корекція знімає перенапруження зорової системи, уповільнює подальший розвиток міопії та профілактує виникнення очних захворювань, які може викликати міопія. Окуляри призначаються дітям практично в будь-якому віці.

2 М’які контактні лінзи теж можуть призначатись дітям, втім,бажано, щоб дитина могла їх надягнути і зняти самостійно, а також слідкувала за їхнім належним зберіганням. Переважно це можливо з підліткового віку.

  • Ортокератологія або нічні лінзи коригують форму рогівки вночі, коли дитина спить. Вдень в оптичній корекції потреби немає, оскільки відкоригована форма рогівки забезпечує фокусування променю світла чітко на сітківці – зір дитини задовільний. Переважно до вечора зір знову погіршується (рогівка набуває своєї першочергової форми), тому важливо використовувати такі лінзи щоночі. Якщо ваша дитина займається спортом або соромиться носити окуляри, нічні лінзи є чудовим рішенням для неї.
  • Апаратні методи лікування, зокрема спеціальні комп’ютерні програми, для уповільнення міопії у дітей. Після діагностики зору та консультації лікар-офтальмолог підбирає курс апаратного лікування, який складатиметься з апаратів і комп’ютерних програм, спрямованих на вирішення необхідної задачі. Переважно апаратне лікування допомагає покращити мікроциркуляцію, зняти спазм акомодації тощо.
  • Хірургічні методи. У крайніх випадках, коли хірургічне лікування міопії у дітей не допомагає і короткозорість прогресує дуже швидко, виникають ускладнення, дітям проводять хірургічні операції – для зміцнення задньої частини ока, щоб зупинити видовження очного яблука.
  • Медичні препарати, наприклад, краплі атропіну. Застосовуються дітям 5 до 18 років на ніч за призначенням лікаря.
  • Після 18-20 років міопію у дитини можна вилікувати за допомогою лазерної корекції зору. Втім, щоб це стало можливим, важливо не допустити значного розвитку міопії і супутніх захворювань сітківки, профілактуючи і лікуючи міопію в дитинстві.

Дитяче офтальмологічне відділення в центрі “Новий Зір”

Профілактика короткозорості у дітей

Лікування у офтальмолога лише частина заходів для покращення зору дитини, важливо також працювати над цим і вдома:

  1. У дитини повинен бути раціональний зоровий режим. Наприклад, кожні 30-40 хв під час ігор слід робити перерви.
  2. Робоче місце повинно бути гарно освітлене. Використовувати настільну лампу або обладнати джерела світла так, щоби промені рівномірно освітлювали стіл з книгою і зошитами, а обличчя залишалося в тіні.
  3. Зі спорту рекомендовані теніс, настільний теніс, бадмінтон та інші ігри з мʼячем, а також плавання.
  4. Сді тримати поставу, сидячи за столом.
  5. Дотримуватися дистанції 35 см до найближчого предмета, наприклад столу чи екрана монітора.
  6. Позбутися звички читати або грати на планшеті лежачи.
  7. Крім цього, важливо не менше двох годин на день гуляти на свіжому повітрі.

Обов’язковими у дітей з міопією є регулярні огляди сітківки, оскільки око росте, а сітківка – ні, вона тягнеться, і що сильніше вона тягнеться, то більший ризик ускладнень з боку сітківки.

Загалом батькам слід ввести правило здоров’я – раз на півроку-рік разом з дитиною відвідувати офтальмологічну клініку для профілактичної перевірки.

Інформацію підготував:

Чому для лікування короткозорості у дітей варто обрати центр "Новий Зір"?

Індивідуальний підбір схеми лікування дитини, застосовуючи найпрогресивніші методи.
Застосовується преміум обладнання провідних виробників світу (США, Німеччина тощо)
Діагностика зору проводиться на новітньому комп’ютеризованому, безконтактному обладнанні, що забезпечує точність обстеження і комфорт дитини.
Лікарі, що не тільки підвищують кваліфікацію за кордоном, а й навчають українських колег – на базі «Новий Зір» знаходиться кафедра офтальмології НМУ ім. Богомольця та власний навчальний центр.
Турбота й ігровий формат обстеження, ігрові зони і кімнати для дітей. Усе для комфортну дитини і спокою батьків.

Лікування міопії у дітей: ціни в м. Києві

Курс «Комп'ютерні програми» (10 занять)
3100 грн
Курс «Амбліокор + апаратні методи лікування з вітамінами»
6200 грн
Курс «Амбліокор + апаратні методи лікування з вітамінами»
5020 грн
Лінзи нічного носіння (для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму)
6700 грн
Підбір нічних лінз, навчання користуванню
1600 грн
Перевірка протягом 1 року
1500 грн

Поширені запитання про лікування короткозорості у дітей

01
З якого віку можна носити лінзи дітям за короткозорості?

Можливість корекції короткозорості м’якими контактними лінзами або нічними лінзами залежить не від віку дитини, а від здатності батьків одягати та знімати лінзи (якщо мова про маленьких дітей) або ж від здатності дитини робити це самостійно.

02
Як зупинити прогресуючу короткозорість у дітей?

До 18 років око дитини продовжує рости, оскільки росте дитина. Тому до цього віку короткозорість прогресує в будь-якому випадку. Втім комплексно застосовуючи лікування (медикаментозне, корекцію окулярами/лінзами, апарати тощо) є можливість уповільнити розвиток хвороби, а після 18 років – зробити лазерну корекцію зору і позбутись короткозорості.

03
Чи потрібно постійно носити окуляри при короткозорості дитині?

Важливо, щоб мозок дитини отримував коректну “картинку”, що забезпечуватиме коректну роботу зорової системи та її розвиток. Це досягається за рахунок окулярів або лінз. Інакше можливий розвиток таких хвороб, як “ледаче око” (амбліопія). Прогресування короткозорості призводить і до розтягнення сітківки.

04
Як часто потрібно перевіряти зір у дітей із короткозорістю?

При стабілізації короткозорості дітям достатньо проводити діагностику зору один раз на рік. Під час лікування міопії графік перевірки зору рекомендується лікарем індивідуально.

5 / 5