Міопія або короткозорість – це порушення оптичної системи ока, при якому вона не може правильно заломлювати і керувати напрямом світла. Око при міопії виростає більшим ніж треба, і зображення не доходить до сітківки, фокусується перед нею. У дітей з короткозорістю (міопією) зір погіршується вдалину, а поблизу вони бачать зазвичай добре. Виникає короткозорість через надмірне зорове навантаження на близьку відстань. Хоча і генетика теж грає роль у виникненні міопії.
Як зрозуміти, що у вашої дитини міопія? Перші симптоми міопії – це:
Не слід очікувати від дитини, що вона поскаржиться на зір, адже вона може не знати, що погано бачить, бо немає з чим порівняти. Якщо ж у батьків є міопія, щорічна діагностика зору дитини у офтальмолога обов’язкова.
Короткозорість – найпоширеніший рефракційний стан у людей у світі. Кожного року відсоток таких людей стає все більшим, що наближається до пандемії. Звісно, не останню роль відіграє кількість часу, яку люди проводять зі смартфоном, гаджетами та комп’ютерами. Міопія великого ступеня (тобто з великим “мінусом”) починає впливати на анатомію сітківки, що призводить до невідворотних порушень зору. Серед основних причин виникнення міопії у дитини виділяють:
Повністю позбутись міопії у дитини важко, оскільки око росте. І поки воно не припинить свій ріст, міопія буде прогресувати (тобто мінус буде збільшуватись). Однак важливо уповільнювати прогресування і компенсувати поточний мінус, оскільки його збільшення призводить до складних і незворотних порушень зору.
У мережі «Новий Зір» застосовуються наступні методи для лікування короткозорості:
Після 18-20 років міопію у дитини можна вилікувати за допомогою лазерної корекції зору. Втім, щоб це стало можливим, важливо не допустити значного розвитку міопії і супутніх захворювань сітківки, профілактуючи і лікуючи міопію в дитинстві.
Лікування у офтальмолога лише частина заходів для покращення зору дитини, важливо також працювати над цим і вдома:
!Обов’язковими у дітей з міопією є регулярні огляди сітківки, оскільки око росте, а сітківка – ні, вона тягнеться, і що сильніше вона тягнеться, то більший ризик ускладнень з боку сітківки.
Загалом батькам слід ввести правило здоров’я – раз на півроку-рік разом з дитиною відвідувати офтальмологічну клініку для профілактичної перевірки.