Завжди відкриті для вас: незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Завжди відкриті для вас: незалежне енергозабезпечення завдяки власним надпотужним генераторам
Пн - Нд :
9:00-18:00
Послуги
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування косоокості у дітей

Косоокість у дітей – не лише естетична особливість, яка приносить дитині дискомфорт і може стати причиною психологічної травми в майбутньому. Вона може призводити до неповноцінного розвитку ока, що косить, і значної втрати зору. У центрі «Новий Зір» уже більше 20 років виліковують косоокість у дітей (Київ та інші міста України) із застосуванням новітнього апаратного, хірургічного та оптичного лікування. Збережіть зір вашої дитини – запишіться на консультацію прямо зараз.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке косоокість у дітей

Косоокість у дитини – це порушення положення очей, коли одне око дивиться рівно, а друге розташоване косо. Це призводить не тільки до естетичної проблеми, а й перш за все до проблеми з розвитком зорового апарату.  Косоокість у дитини дуже рідко залежить від роботи очей, зокрема від м’язів, які оточують очі, а більше – від роботи головного мозку. Парадоксально, але очі не бачать, а бачить мозок, очі – це по суті антени, які сприймають зображення в міру своїх можливостей, коригують і передають сигнал в мозок. А бачимо ми мозком, він вирішує куди будуть дивитись очі. Оскільки при косоокості мозок менше задіює око, що косить, відповідно воно гірше розвивається, виникає синдром «лінивого ока», зір на ньому не розвивається, а залишається на тому ж рівні (на відміну від іншого, здорового ока).

Косоокість у дітей – це не тільки естетична проблема, а й, перш за все, проблема з розвитком зорового апарату. Оскільки одне око менше включається в роботу і відповідно гірше розвивається. Через це у дитини знижується зір і погіршується здатність до об’ємного сприйняття світу.

Ознаки косоокості у дитини

Іноді батьки помічають, що у їхнього новонародженого малюка очі косять. Однак не завжди за цим ховається небезпека. Це особливість дитячого очного апарату, яка минає протягом перших 12 місяців життя. Косоокість у дітей до року може пройти самостійно без додаткового лікування. А от якщо дитина косить оком вже після року. У такому разі потрібна терапія для збереження зору ока, що косить.

Першими діагностувати косоокість у дітей після року можуть батьки. Розташуйте іграшку або яскравий предмет посередині обличчя перед дитиною. Після цього направте джерело світла, наприклад ліхтарик, на очі малюка і подивіться на рефлекс, тобто вогник, який відбивається в очах дитини. Відблиски світла повинні відображатися в центрі зіниці дитини, якщо вогник змістився в бік від зіниці або розташований неоднаково на очах – швидше за все у дитини косоокість. Втім, поставити точний діагноз може тільки лікар-офтальмолог після комплексної діагностики зору.

Косоокість у дітей: причини

Існує багато причин, які призводять до розвитку косоокості. Оскільки саме мозок вирішує, куди і як дивляться очі, серед причин часто проблеми, пов’язані з головним мозком.

Загалом виділяють наступні причини:

  • Вроджені аномалії в розвитку зорового апарату.
  • Параліч, парез (м’язів, але не завжди).
  • Порушення структури м’язів, їхнє неправильне прикріплення. Розвиток косоокості може бути спричинений порушеннями в декількох м’язів, прикріплених до зовнішньої сторони очного яблука. У кожної людини є очні м’язи – по шість навколо кожного ока. Ці м’язи дозволяють нам водити очима в різних напрямках. З тієї чи іншої причини у деяких дітей якісь з цих м’язів бувають або занадто сильними, або занадто слабкими. При цьому око, до якого прикріплений м’яз, рухається не так як слід. Коли обидва ока повинні одночасно рухатися в сторону, око з перерозвиненим або недорозвиненим м’язом залишається на місці або рухається в протилежному напрямку, що викликає косоокість у дітей.
  • Тяжка психотравма.
  • Травма голови.
  • Травми при пологах.
  • Травми очей та його м’язів в більш старшому віці.
  • Захворювання центральної нервової системи.
  • Значне зниження гостроти зору одного ока (наприклад, утворення бельма, катаракти тощо).
  • Інфекційні захворювання, які сприяють виникненню ускладнень з боку нервової системи та параліч м’язів очей.
  • Спадковість.

Відео-поради лікарів

Види дитячої косоокості

01
За походженням захворювання поділяють на:
  • Содружня косоокість.

    При такому виді косоокості у дитини косить не одне око, а обидва. При чому величина відхилення приблизно однакова. Обидва ока дивляться в центр.

  • Монокулярна косоокість.

    У дитини косить лише одне око.

  • Паралітична косоокість.

    При такому виді косоокості косить одне око. І в цьому випадку відсутній рух ока або воно обмежене в сторону дії ураженого м’яза. Як наслідок виникає двоїння зображення, відсутній бінокулярний зір.

02
За часом виникнення:
  • Вроджена.
  • Набута.
03
За видом відхилення:
  • Збіжна косоокість.

    Око відхиляється всередину до носа.

  • Розбіжна косоокість.

    Коли одне око відхиляється в сторону до скроні.

  • Вертикальна косоокість.

    При вертикальній косоокості одне око косить вгору або вниз.

  • Змішана косоокість.

    Поєднує в собі обидва види.

04
За стабільністю виникнення:
  • Постійна косоокість.

    Тобто така, що проявляється постійно.

  • Непостійна.

    Помічаємо коли немає зорової активності, тобто людина над чимось задумалась і мозок втрачає контроль над оком - воно “відхиляється”.

Як проходить діагностика косоокості у дітей?

Перш ніж ставити запитання «чи лікується косоокість у дітей», потрібно зробити перший важливий крок до успішного лікування косоокості – пройти комплексну комп’ютеризовану діагностику зору в спеціалізованому офтальмологічному центрі у дитячого лікаря-офтальмолога. 

Під час діагностики зору у дітей в «Новий Зір» дитячий лікар офтальмолог:

  • Відстежує рух очних яблук і їх скоординованість.
  • Важливим моментом обстеження є визначення кута косоокості, яке залежить від його виду. Вимірювання кута косоокості потребує високої кваліфікації лікаря-офтальмолога. На сьогодні золотим стандартом у визначенні девіації або відхилення ока є так звана страбометрія або вимір кута косоокості за допомогою спеціальних призм. Це досить точний метод, який дозволяє вибрати правильну тактику лікування.
  • Визначається ступінь рефракції ока, тобто ступінь заломлення променів світла в оці дитини. У офтальмологічних центрах «Новий Зір» таке дослідження завжди проводять з розширенням зіниці дитини. Це необхідно для призначення правильної очкової корекції. Завдяки такому дослідженню можна повноцінно оцінити очне дно дитини і виключити фактори, які можуть спровокувати розвиток косоокості.

Лікування косоокості у дітей в «Новий Зір»

01
Консервативне лікування косоокості
Складається з корекції зору окулярами та оклюзії кращого ока (при такому захворюванні завжди одне око відстає в розвитку від іншого. І щоб покращити зір на гірше око, лікар призначає оклюзію кращого ока. Тобто «гарне» око закривається, а «поганим» дитина дивиться). Також застосовується комплекс апаратного лікування для розвитку бінокулярного зору. У більшості випадків лікування косоокості у дитини в медичних центрах «Новий Зір» починається з консервативних методик. Головне для отримання бажаного результату – це виконувати всі рекомендації лікаря-офтальмолога. І тоді в більшості випадків можливе повне виліковування.
02
Хірургічне лікування косоокості у дітей
Під час проведення операції лікар змінює положення ока шляхом зміни роботи очних м’язів. М’яз або укорочують (здійснюють резекцію), або м’яз пересаджують на нове місце (здійснюють рецесію). Операція по виправленню косоокості у дітей вважається не дуже складною, але тут величезне значення відіграє досвід хірурга, який виконує оперує. Важливо пам’ятати, що лікування косоокості – це тривала кропітка праця. І навіть після операції потрібно продовжувати виконувати консервативні методики, щоб закріпити результат і направити зір на правильний шлях розвитку.

Ризики ускладнень після операції по виправленню косоокості у дітей

Загалом операції по косоокості в руках професійного хірурга-офтальмолога досить безпечна, але всі хірургічні втручання мають ризики.

Ускладнення після операції з косоокості включають:

  • Тимчасове зміщення. Очі можуть повернутися до схрещування або блукання в тому ж напрямку, що й до операції, або можуть надмірно скоригуватися та схрещуватися чи блукати в протилежному напрямку. Переважно коригується консервативним лікуванням.
  • Інфекції (для уникнення слід строго дотримуватись режиму закапування краплями після операції)
  • Кровотеча.
  • Алергія на ліки або анестезію (для уникнення в “Новий Зір” проводяться передопераційне обстеження дитини, консультація анестезіолога та проби перед маніпуляцією).
  • Рубцювання (можливо через індивідуальну схильність організму дитини).
  • Птоз (опущення повік). Коригується консервативно або хірургічно.

Лікування косоокості у дітей: ціна м. Києві

Хірургічне лікування косоокості (1-2 м'язи)
12000-20000 грн

Профілактика косоокості у дітей

Косоокості неможливо запобігти. Однак можна запобігти виникненню ускладнень (наприклад, розвитку лінивого ока) завдяки ранньому виявленню захворювання.

Серед методів профілактики косоокості у дітей розрізняють наступні:

  • Профілактика косоокості у немовлят. Батьки повинні стежити за дотриманням правил зорових навантажень у дітей. Наприклад, не можна вішати іграшки немовлятам занадто близько до очей і тільки на один бік.
  • Не проводити занадто багато часу за гаджетами.
  • Важливо вчасно показати дитину офтальмологу: в 1 місяць, 3 місяці, рік, щоб не упустити розвитку косоокості і вчасно почати лікування.
  • Дотримуватися гігієни очей. Сьогодні існує косоокість, що виникає через безперервну роботу на комп’ютері. Оскільки в цей час очі практично не рухаються, м’язи можуть слабшати або спазмуватися. Тому обов’язково потрібно робити перерви і виконувати гімнастику для очей.

Відео про лікування в дитячому відділення офтальмологічного центру "Новий Зір"

Переваги центрів «Новий Зір»

Консультують і проводять лікування лікарі вищої категорії, кандидати медичних наук, які підвищують кваліфікацію закордоном і передають свої знання лікарям з усіх куточків України на базі Кафедри офтальмології НМУ ім. Богомольця та власного навчального центру, що знаходяться у «Новий Зір».
Найповніший комплекс обстеження, зокрема огляд очного дна. Це дає змогу виявити всі порушення, встановити точний діагноз і підібрати найбільш ефективну схему лікування.
Оснащення на рівні провідних центрів ЄС та США. Підтримка бездоганного технічного стану обладнання. Усі процедури безпечні та безболісні, а діагностика – безконтактна та комфортна для дитини.
Застосовуємо лише сертифіковане обладнання, медикаменти та витратні матеріали. Здійснюємо постійний контроль якості.
За 20 років успішної роботи нам довірили зір понад 400 000 пацієнтів з усіх куточків світу.

Поширені запитання про лікування косоокості

01
Що дає лікування косоокості у дітей?

Головна проблема при розвитку косоокості у дитини – це відсутність бінокулярного зору.

Після виправлення косоокості, коли очі починають працювати злагоджено, у дитини формується і розвивається об’ємний зір.

Обидва ока працюють повноцінно і мозок задіює всі їхні можливості.

Вчасно розпочате лікування косоокості дозволяє запобігти розвитку інших проблем зі зором у дитини. Окрім того, через косоокість дитину часто дражнять в школі, що призводить до невпевненості в собі й інших психологічних проблем. Усе це ще раз підкреслює важливість лікування косоокості.

02
Як часто потрібно відвідувати лікаря після лікування косоокості?

Якщо косоокість вилікувано і у дитини відсутні інші захворювання очей, як і всім, їй показана профілактична діагностика для контролю стану очей один раз на рік.

03
Чи потрібно носити окуляри після операції?

В деяких випадках можуть застосовуватись окуляри після хірургічного лікування косоокості. Наприклад, коли є суміжні патології або такі, що були викликані косоокістю (“ліниве око”).

04
Скільки часу займає лікування косоокості?

Тривалість лікування залежить від типу косоокості і призначеного лікування. Воно може займати від півроку і навіть до кількох років (протягом цього періоду застосовуються різні методи лікування, кожен з яких виконує своє завдання).

05
З якого віку можна починати лікування косоокості?

Операцію з виправлення косоокості застосовують, як правило, з року. Окуляри для лікування – можуть використовуватись навіть, коли дитині 1 місяць. В дійсності – щойно захворювання виявлено. Апаратне лікування можливе з трьох років, коли дитини може певний час знаходитись на одному місці (за апаратами).

06
Чи можна повністю вилікувати косоокість у дітей?

В залежності від причини виникнення і типу косоокості її можна повністю вилікувати.

5 / 5