Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Пн - Нд :
9:00-18:00
Послуги
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Крослінкінг (укріплення рогівки)

Безпечне та результативне укріплення рогівки в мережі центрів “Новий зір” із застосуванням роботизованого лазера. Комфортне та швидке відновлення.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке крос-лінкінг?

Метод крос-лінкінг (сross-linking у перекладі з англійської – перехресні зв’язки) – це поверхнева хірургічна процедура для лікування ослабленої або деформованої рогівки. Шляхом перехрещування колагенових волокон рогівки крос-лінкінг зміцнює її. Лікування полягає у тому, що під впливом кисню, ультрафіолету і спеціальних ліків, які посилюють вплив ультрафіолету на рогівку, формуються нові колагенові зв’язки, що забезпечують у подальшому пружність рогівки і як результат – стабілізацію її стану з подальшим припиненням погіршення зору.

Мета крос-лінкінгу – зберегти власну рогівку пацієнта, уникнути потреби у пересадці. На початкових стадіях деформації рогівки, як правило, цього достатньо.

Показання до крос-лінкінга рогівки

  • Кератоконус початкових стадій. При кератоконусі рогівка стоншується і змінює форму – починає нагадувати конус. Це спричиняє розмитість зору. З часом ступінь розмитості збільшується (оптичні засоби, як окуляри, при цьому вже не допомагають відкоригувати зір).
  • Випинання рогівки (ектазія) після лазерної корекції через стоншення рогівки.

Протипоказання до операції крослінкінгу

  • Товщина рогівки менша 400 мікрон.
  • Герпетична інфекція.
  • Гостра інфекція очей.
  • Значні рубці або помутніння рогівки.
  • Погане загоєння епітеліальних ран в анамнезі.
  • Важкі стани захворювання поверхні ока (наприклад, сухість очей).
  • Аутоімунні розлади.

Етапи проведення рогівкового крослінкінгу

Етап 1. Підготовка

Крос-лінкінг – амбулаторна процедура, тобто в той самий день пацієнт повертається додому. Втім, щоб уникнути ускладнень та зробити її максимально прогнозованою в мережі “Новий Зір” перед втручання пацієнт обов’язково здає лабораторні аналізи, проходить базове інформативне обстеження у спеціалістів. Усі заключення та результати аналізує анестезіолог центру для допуску до операції. При виявлені проблем з аналізами лікар може радити перенести операцію та пролікувати виявлені проблеми.

Етап 2. Проведення крос-лінкінгу

Процедура розпочинається зі знеболення – хірург ставить пацієнтові розширювач на око і закапує краплі, які забезпечують відсутність болю і комфорт пацієнта під час маніпуляцій. Через кілька хвилин, коли знеболення починає діяти, лікар знімає поверхневий шар рогівки. З метою швидкого відновлення після процедури та меншої травматизації в центрах “Новий Зір” перший етап процедури (зняття поверхневого епітеліального шару рогівки для доступу до рогівки і її укріплення) здійснюється повністю роботизовано – за допомогою лазера (США).

Далі пацієнту закрапується вітамін В (рибофлавін) і над оком встановлюється ультрафіолетова лампа, протягом півгодини око опромінюють ультрафіолетом.

Етап 3. Післяопераційний період

Після завершення процедури на око накладається бандажна контактна лінза. Вона сприяє швидкому загоєнню рогівки (формуванню нового епітеліального шару). Через 5 днів пацієнт повертається до офтальмологічного центру, щоб зняти бандажну лінзу. Через півгодини хірург здійснює контрольний огляд з перевіркою стану ока, видає вам антибіотики та стероїдні краплі – ви можете вирушати додому.

Реабілітаційний період

Протягом першого тижня після процедури, поки око заживає, заборонено:

  1. Торкатись або терти очі. Заборонені будь-які механічні маніпуляції з очима.
  2. Потрапляння в очей води або будь-яких-інших речовин (очі не вмивати, навколо очей протирати спеціальними серветками, наприклад, ви можете скористатись серветками “Блефаклін”).
  3. Використовувати макіяж. Існує ризик потрапляння частинок косметики в око, що може негативно проявитись на періоді реабілітації. До того ж, макіяж необхідно змивати, що теж противопоказано при операціях на очах.
  4. Інтенсивні фізичні навантаження, зокрема піднімати більше 10 кг.
  5. Перебувати в задимлених або запилених місцях.

Обов’язково дотримуватись режиму закапування крапель, які вам видадуть після процедури в “Новий Зір”, оскільки вони допоможуть уникнути можливих ускладнень, наприклад, запалення у післяопераційному періоді та забезпечити додатковий комфорті.

Тимчасові відчуття, які може відчувати пацієнт протягом кількох днів після процедури (з кожним днем такі відчуття повинні зменшуватись):

  • Відчуття, ніби щось є в оці (так зване «відчуття стороннього тіла»).
  • Чутливість до світла.
  • Сухість ока.
  • Наявність туманного або розмитого зору.
  • Відчуття дискомфорту в очах або навіть легкий біль в очах.

Більшість пацієнтів повертаються до повсякденної діяльності протягом 1-2 тижнів після операції.

Можливі ускладнення після крослінкінгу рогівки

Вкрай рідко крос-лінкінг може викликати серйозні побічні ефекти, включаючи:

  1. Загострення кератоконуса.
  2. Рубцювання рогівки.
  3. Занесення інфекції під час реабілітаційного періоду тощо.

Крос-лінкінг: ціна в м. Києві

Укріплення рогівки (Corneal collagen crosslincing)
16500 грн

Як записатися на прийом до офтальмолога в центрі “Новий Зір”?

Щоб записатись на процедуру крос-лінкінг в “Новий Зір” для початку варто пройти діагностику зору з консультацією лікаря, щоб підтвердити необхідність у лікуванні кератоконуса, виключити протипоказання. Для цього необхідно:

Крок 1. Зателефонуйте за номером, вказаним на сайті, або напишіть у месенджер на сайті. Також для пацієнтів доступний варіант запису через форму зворотнього зв’язку, яка доступна внизу кожної сторінки сайту.

Крок 2. Менеджер колл-центру зконтактує з вами і допоможе вибрати зручний час та день візиту для проведення діагностики з подальшою консультацією лікаря. Також менеджер порекомендує офтальмолога, який спеціалізується на проведенні процедури крослінкінг та лікуванні рогівки.

Крок 3. Проведення процедури можливе тільки після комплексної комп’ютерної діагностики в одному з центрів “Новий Зір”, оскільки від її точності залежить, чи потрібно таке лікування і чи буде воно безпечним для пацієнта. Результати всіх проведених досліджень зберігаються в медичній базі “Новий Зір” і можуть в подальшому бути використані для відслідковування змін в рогівці. Тривалість обстеження – 2-3 години, проводиться воно на розширену зіницю (тому слід врахувати, що кілька годин після діагностики ваш зір буде нечітким).

Поширені запитання про крос-лінкінг

01
Як проходить реабілітація після крос-лінкінгу?

Кілька перших днів після процедури у пацієнтів може спостерігатись незначна сльозотеча, відчуття печіння або затуманеність погляду. З кожним днем ці симптоми стають все менш помітними а реабілітація комфортнішою.

02
Які можливі ускладнення після проведення крос-лінкінгу?

Після втручання ускладнення зустрічаються вкрай рідко. Найчастіше може зустрічатись – занесення інфекції під час реабілітаційного періоду. Тому важливо дотримуватись рекомендацій та не порушувати заборон. В медичній літературі також згадуються загострення кератоконуса та рубцювання рогівки.

03
Чи ефективна процедура крос-лінкінг?

Згідно з дослідженнями, ефективність процедури крос-лінкінг складає від від 73,3% до 100%. При цьому всі дослідження продемонстрували покращення стану рогівки. 

5 / 5