Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Пн - Нд :
9:00-18:00
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування синдрому сухого ока

Печіння, сльозотеча, відчуття піску в очах, - усе це робить іноді навіть неможливим відкрити очі. Синдром сухого ока, що часто пов’язаний з цифровим перевантаженням очей, сьогодні зустрічається ледь не у кожного другого мешканця Землі. Лікування захворювання в медичних центрах “Новий Зір” забезпечує покращення самопочуття вже після першого сенсу. Піклуйтесь про себе та запишіться на консультацію вже зараз.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке синдром сухого ока?

Синдром сухого ока (або ксерофтальмія) – це загальна назва захворювання, яке супроводжується порушенням слізної плівки, що вкриває рогівку. Зазвичай вона є стабільною, однорідною, захищає рогівку та кон’юнктиву від пошкоджень та бере участь у створенні умов для фокусування ока. Якщо якість слізної плівки погіршується, це призводить не лише до симптомів подразнення, але й до нестабільності зору.

Синдром сухого ока: причини виникнення захворювання

Сухість очей є однією з основних причин візитів до офтальмологів. За останніми даними, його діагностують до 33,7% випадках звернень до офтальмологічного центру. А загалом по світу до 50% населення мають ту чи іншу стадію захворювання. Серед причин виникнення:

  • Порушення у роботі мейбомієвих залоз, які відповідають за вироблення спеціальної олії, що захищають очі від пересихання. Через їх закупорку виникає нестача поживних речовин, слізна плівка швидше випаровується і очі страждають від сухості.
  • Недостатнє кліпання, пов’язане зі значним часом, проведеним за екранами комп’ютерів та гаджетів.
  • Навколишнє середовище і мікроклімат приміщення (пил, вітер, жарко, сухе повітря).
  • Використання контактних лінз.
  • Захворювання щитовидної залози, алергії.
  • Гормональні зміни.
  • Запалення повік (блефарит).
  • Аутоімунні розлади, зокрема вовчак та/або ревматоїдний артрит.
  • Хімічні впливи або травми очей.
  • Операції на очах.
  • Неврологічні стани, зокрема інсульт, параліч Белла, Паркінсона, дисфункція трійчастого нерва.
  • Експозиційний кератит, при якому повіки не закриваються повністю під час сну (лагофтальм). 
  • Запальні захворювання очей, зокрема увеїт.
  • Цукровий діабет, дефіцит вітаміну А.
  • Інфекційний кератит, зокрема кератит, викликаний простим герпесом і оперізуючим герпесом; нейротрофічний кератит.

Симптоми синдрому сухого ока

Існує безліч симптомів синдрому сухого ока, які відчувають пацієнти. Втім, головним серед них є сльозотеча. Як же око може бути «сухим», попри те, що воно виділяє велику кількість сліз? Це відбувається тому, що нездорова слізна плівка та подразнення, яке виникає через неї, стимулюють мозок виробляти рефлекторні сльози, щоб допомогти протидіяти подразненню. Тому синдром сухого ока доцільніше було б назвати «дисфункцією слізної плівки». Інші симптоми синдрому сухого ока включають:

  • відчуття сухості;
  • свербіж;
  • почервоніння;
  • відчуття піску та стороннього тіла;
  • сльозотеча (особливо на вулиці);
  • зір, наче у тумані;
  • відчуття холоду в оці.

Класифікація ксерофтальмії

Сама назва “синдром сухого ока” каже про те, що хвороба пов’язана з недостатнім зволоженням очей.  Якщо ви відчули сухість в очах, лікування може бути проведена як в домашніх умовах, так і в офтальмологічному центрі. Втім, це залежить від причини і стадії захворювання:

  • Сухість очей через дефіцит водянистої рідини: коли залози не виробляють достатньо сліз. Слізна залоза людини (у верхньому зовнішньому куті кожного ока) виробляє водянисті сльози. Ці сльози є основою середнього водянистого шару слізної плівки. Деякі аутоімунні захворювання можуть викликати запалення слізної залози та перешкоджати виробленню достатньої кількості водянистих сліз.
  • Сухість очей через випаровування: коли сльози випаровуються надто швидко. Найбільш частою причиною є дисфункція мейбомієвих залоз. Це означає, що залози у повіках, які виробляють зовнішній жирний шар слізної плівки, не працюють належним чином. В результаті жирний шар нестійкий і не може захистити водянистий шар від висихання. 
  • Змішана сухість очей: у деяких людей спостерігається дефіцит водянистої рідини та нестабільність сльози. Це означає, що ваші очі не виробляють достатньо сліз, а ваша слізна плівка нестабільна. Обидва стани призводять до розвитку синдрому сухого ока.

Синдром сухого ока також розрізняють за вираженістю скарг та інтенсивністю симптомів

  • Легкий ступінь періодично виникає неконтрольована сльозотеча через рефлекторне вироблення сліз у більшій кількості.
  • Середній ступінь слізна плівки тонша, ніж потрібно, додаються – відчуття піску в очах.
  • Важкому ступеню характерні почервоніння, біль, помутніння зору.
  • Надважкий ступінь порушення в рогівці, пацієнту важко закривати очі.

Діагностика синдрому сухого ока в центрі “Новий Зір”

Для діагностики на наявність синдрому сухого ока застосовується кілька методів:

  1. Проба Ширмера дозволяє визначити рівень продукції сліз. В обидва ока пацієнта (між оком і нижньою повікою) закладаються спеціальні тонкі тестери, які протягом 5 хв знаходяться в очах у пацієнта і вимірюють рівень вироблення сліз. При підвищеному рівні ставиться діагноз синдром сухого ока, лікування призначається після діагностики.
  2. Апаратна діагностика IDRA (Італія) – автоматизований аналіз товщини ліпідного шару слізної плівки ока та стану мейбомієвих залоз повік, які виробляють ліпідний секрет, що стабілізує слізну плівку; відеоаналіз поверхні ока; аналіз якості моргання очей; визначення місцезнаходження та площу мейбомієвих залоз на верхній і нижній повіках; визначення площі втрати мейбомієвих залоз у відсотках; 3D візуалізація мейбомієвих залоз, що дозволяє навіть пацієнту побачити стан своїх залоз.

Синдром сухого ока: лікування в центрі “Новий Зір”

01
Краплі штучної сльози
Вони зволожують сухе око, лікування застосовується, коли власної сльози недостатньо. Але підбирати такі краплі повинен офтальмолог, який допоможе визначитися з видом і складом крапель для індивідуальних потреб.
02
Зарядка та масаж для очей
Якщо ви читаєте або виконуєте інше завдання, яке вимагає зорової концентрації, обов’язково робіть перерви для очей час від часу. Закрийте очі на кілька хвилин, або кілька разів кліпайте, щоби рівномірно зволожувати очі.
03
Вітаміни
Найважливіше для здоров’я очей – це різноманітне та повноцінне харчування.
04
Xenon IPL (Ізраїль)
Революційний метод, який допомагає позбутись діагнозу сухість ока, лікування абсолютно комфортне. Інтенсивні імпульсні випромінювання ксенонового світла впливають на мейбомієві залози. Ці випромінювання розігрівають застиглий секрет залози, зменшують запалення і позитивно впливають на кровообіг у цій ділянці. Повний курсі лікування складає 3-4 сеанси, однак значне зменшення симптомів відбудеться вже після 1-го сеансу. Під час сеансу виконується серія світлових імпульсів (в кількості 15-20) на нижній повіці, де сконцентровані мейбомієві залози. Під час процедури пацієнт може відчувати незначні поколювання шкіри. Після процедури лікар очищує мейбомієві залози.
05
Jett Plasma (Чехія)
Апарат впливає на мейбомієві залози за допомогою плазмового розряду (струму), відкриває залози та пом’якшує їхнє наповнення, відновлює мембранний потенціал клітин, зменшує запалення і стимулює регенерацію. Для максимального ефекту рекомендується провести 4 сеанси процедури, 1-2 рази на місяць. Покращення стану пацієнт відчуває вже після першого сеансу. Процедура досить комфортна, можливе відчуття незначного поколювання. Після процедури лікар очищує мейбомієві залози. Це дозволяє позбутись діагнозу сухість очей, лікування призначається з середнього ступеню захворювання.

Синдром сухого ока: наслідки

Діагноз не призводить до сліпоти, однак він значно погіршує якість життя людини:

  • Буденні речі стають складними до виконання, оскільки людині з синдромом сухого ока з розвитком хвороби стає важко дивитись і відкривати очі. Небезпечним стає навіть водіння автомобіля, оскільки загострення може трапитись під час їзди і людина втрачає здатність бачити. 
  • Втрата здатності до фокусування зору, зір постійно розмитий і в даткому випадку окуляри або лінзи не допомагають.

Лікування синдрому сухого ока: ціна м. Києві

Лікування IPL
один сеанс
3500 грн

Чому для лікування синдрому сухого ока варто обрати центр “Новий Зір”?

Консультують і проводять лікування лікарі вищої категорії, кандидати медичних наук.
Найповніший комплекс обстеження, у тому числі огляд очного дна. Це дає змогу виявити всі порушення, встановити точний діагноз і підібрати найбільш ефективну схему лікування.
Оснащення на рівні провідних центрів ЄС та США. Підтримка бездоганного технічного стану обладнання. Усі процедури безпечні та безболісні.
Застосовуємо лише сертифіковане обладнання, медикаменти та витратні матеріали. Здійснюємо постійний контроль якості.
За 20 років успішної роботи нам довірили зір понад 400 000 пацієнтів з усіх куточків світу.
Наші лікарі передають свої знання лікарям з усіх куточків України на базі Кафедри офтальмології НМУ ім. Богомольця та власного навчального центру.

Поширені запитання про синдром сухого ока

01
Скільки часу лікується синдром сухого ока?

В залежності від ступеню захворювання та дискомфорту застосовується різне лікування. При незначних ступенях достатньо використовувати зволожучі краплі в періоди загострення захворювання (від кількох днів до кількох місяців, або ж постійно). При більш важких стадіях застосовується апаратне лікування, як Xenon IPL терапія або Jett Plazma. Курс лікування складає 3-4 процедури з періодичністю 2-3 тижні.

02
Чи можна повністю вилікувати синдром сухого ока?

Синдром сухого ока – хронічне захворювання мейбомієвих залоз повік. Загострення захворювання залежить від способу життя людини (дотримання здорового режиму, сприятливого мікроклімату в приміщенні) та наявності загальних системних захворювань, як цукровий діабет, хвороби сполучної тканини, щитовидної залози.

03
Які фактори погіршують стан при синдромі сухого ока?

Надмірні зорові навантаження (завелика кількість часу з гаджетами та комп’ютером), загострення захворювань, як цукровий діабет, захворювання щитовидки тощо, сухе повітря у приміщенні, – усе це може стати причиною загострення синдрому сухого ока.

04
Чи можна запобігти ксерофтальмії?

Так, запобігти виникненню синдрому сухого ока можна, дотримуючись правил відпочинку для очей від гаджетів та комп’ютеру, проводячи час на свіжому повітрі, перебуваючи у приміщенні зі сприятливим мікрокліматом (повітря повинно бути зволожене, яскравість екрану гаджету повинна відповідати освітленню навколо вас тощо).

05
Як часто слід проходити обстеження при синдромі сухого ока?

За відсутності скарг діагностика зору рекомендована один раз на рік. Якщо ж у вас з’явились скарги і використання зволожуючих крапель за призначенням лікаря не допомагають, в такому випадку слід звернутись до лікаря для призначення іншого лікування.

5 / 5