-3000 грн/око на комп'ютеризовану лазерну коагуляцію сітківки Navilas (Німеччина) до 30.09.2024. Найзебпечніше і найрезультативніше лікування сітківки!
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
-3000 грн/око на комп'ютеризовану лазерну коагуляцію сітківки Navilas (Німеччина) до 30.09.2024. Найзебпечніше і найрезультативніше лікування сітківки!
Пн - Нд :
9:00-18:00
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування сітківки ока

Своєчасна діагностика, ін'єкційне, лазерне та хірургічне лікування сітківки в "Новий Зір". Індивідуальний вибір методу для максимального збереження вашого зору.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Що таке сітківка ока?

Сітківка – внутрішня оболонка ока, що складається з мільйонів світлочутливих клітин. Вона перетворює світлові потоки на нервове збудження і здійснює первинну обробку зорового сигналу. Іншими словами – сітківка забезпечує сприйняття зображення, яке проектується на неї за допомогою рогівки та кришталика, перетворюючи його на нервові імпульси, які потім передаються в головний мозок. У мозку відбувається розшифровка цих імпульсів та перетворення на зорові образи предметів саме такими, якими ми їх бачимо.

Як запобігти захворюванням сітківки?
Захворювання сітківки вважаються найбільш небезпечними серед усіх порушень зору, оскільки можуть призвести до повної і незворотної втрати зору.
Якщо час для терапевтичного лікування втрачено, буде потрібно хірургічне втручання. У цьому випадку мова вже йде не про поліпшення зору, а про збереження і стабілізації його на існуючому рівні, причому шанси на відновлення зору невеликі.
При відсутності лікування будь-які захворювання сітківки призводять до необоротного стану – її розривам і відшарування. Відшарування сітківки веде до повної втрати зору без можливості його відновлення. Саме тому так важливо виявити патологію сітківки на ранньому етапі, поки зорової системі ще не завдано непоправної шкоди.

Як обстежити сітківку?

Можливі патологічні зміни сітківки офтальмолог виявляє під час комплексного діагностичного обстеження.

Після цього призначаються спеціалізовані методи обстеження, які вивчають сітківку на мікронному рівні та точно визначають порушення її структури:

  • Лазерний оптико-скануючий томограф дозволяє отримати уявлення про структуру сітківки по всій її глибині і навіть вимірювати товщину окремих шарів.
  • Ретинальний ангіограф Heidelberg допомагає діагностувати порушення конфігурації судин сітківки, так і зміни їх проникності.
  • Оптична когерентна томографія сітківки – дозволяє зрозуміти характер змін у глибині сітківки (складається з 10 шарів), прийняти рішення про необхідний метод лікування.

Відео-поради лікарів

Як зміцнити сітківку ока?

Для цього використовується лазерна коагуляція сітківки. Її метою є відмежування ділянок дистрофії від здорових тканин ока. Таким чином, створюється “нова лінія” прикріплення сітківки до очного дна, зменшується ризик її відшарування. Лазерна коагуляція займає близько 15 хвилин та проводиться амбулаторно.

Лазерна коагуляція необхідна, якщо у вас:

  • Короткозорість і далекозорість, ускладнена периферичною дегенерацією сітківки.
  • Діабетична ретинопатія.
  • Судинна патологія вен (ДРП, тромбоз), ангіоматоз.

Методи діагностики і лікування сітківки в "Новий Зір"

01
Лазерний оптико-скануючий томограф HRT-II (Німеччина)
Призначений для вивчення структури сітківки, діє він по всій її глибині. Цей апарат дає можливість виявити ранню стадію і розвиток глаукоми, виявити зони набряку сітківки, знайти розриви макули. ОСТ – це оптична когерентна томографія сітківки. Метод абсолютно безболісний, тому що безконтактний. Забезпечує точну діагностику центральної зони сітківки, дозволяє виявити характер змін в її глибині. Основна особливість 3D OCT-1000 полягає в можливості разом зі скануванням сітківки зробити і фотографію очного дна. Так можна точно зіставити видимі зміни і зміни, виявлені при скануванні. Ця діагностика потрібна при ряді захворювань центральної області сітківки, при віковій макулодистрофії, при цукровому діабеті і так далі. Для більш точної і ефективної діагностики захворювань сітківки, зорового нерва і судинної оболонки ока в центрах «Новий Зір» застосовується флуоресцентний ангіограф HRА-II (Німеччина). Завдяки фотографіям очного дна, зробленим на цьому приладі, доктор може побачити об’єктивну картину стану судин очного дна і визначить найбільш результативну тактику лікування.
02
Аутофлюоресценція очного дна
Метод дослідження центральної області сітківки для виявлення ранніх ознак захворювань і порушень функції клітин жовтої плями. Особливо важливо для тих, хто проводить багато часу за комп’ютером, і для людей старше 40 років. У дітей він дозволяє виявити вроджені захворювання сітківки. Обстеження безболісне і безконтактне. Проводиться на апараті HRA-ІІ.
03
Лазерна коагуляція Navilas® Laser System (Німеччина)
В наш час Navilas® – це єдина лазерна система, яка завдяки сучасним навігаційним технологіям, забезпечує точне і безпечне лікування сітківки в порівнянні з тими приладами, які використовуються у загальній практиці. Система Navilas® Laser System має режим попереднього планування і довільного шаблону, при якому короткі лазерні імпульси впливають на сітківку в дуже швидкій послідовності, мінімізуючи больові відчуття і тривалість процедури. На відміну від традиційних лазерів, роботизована лазерна система Navilas з функцією навігації дозволяє провести лікування: З високою точністю. Система трекінгу відстежує напрямок погляду, таким чином, лазер не спрацьовує, якщо пацієнт моргнув або повів оком. Максимально безпечно. Заборонені зони, в яких не можна працювати лазером в режимі коагуляції (точка, що відповідає за центральний зір – фовеоли і диск зорового нерва), виділяються спеціальними стоп-зонами, і, таким чином, вплив на них неможливий. З підвищеним рівнем комфорту. Жовта довжина хвилі лазера 577 нм забезпечує найбільш м’яке лікування в макулі. Мікроімпульсний вплив дозволяє лікувати патологію сітківки в нешкідливому – стимулюючому режимі. Крім того, особливістю є те, що лікування може проводитися безконтактно, без постановки лазерної лінзи на око. З більшою швидкістю. Унікальність лазерного лікування полягає в тому, що спочатку Navilas виконує фото очного дна. Лікар виконує планування майбутньої лазерної процедури на комп’ютері. Можливий імпорт зображень сітківки з різних діагностичних приладів (ФАГ, АнгіоОКТ, ОКТ). Далі проводиться саме лазерне лікування: найбільш швидке, точне і безболісне в порівнянні з іншими лазерними системами.

Лікування сітківки ока: відгуки

Лікування сітківки макулярної дегенерації

Початкові прояви (симптоми)

  • Викривлення предметів.
  • Ефект «ламких» букв.
  • Туман перед очима.
  • Зниження яскравості зображення.
  • Можливі наслідки
  • Істотне погіршення зору. Макулярна дегенерація є основною причиною сліпоти.

В чому проблема?
При макулярній дегенерації пошкоджується центральна частина сітківки – макула, яка відповідає за центральний зір. Це призводить до незворотного порушення зорових функцій: зберігається тільки периферичний зір хворого, центральний частіше за все не відновити.

Причини захворювання

  • Старіння організму (найбільш часта причина).
  • Спадкова схильність.
  • Короткозорість високого ступеня.
  • Інфекційні та запальні захворювання очей, травми.
  • Лікування

Залежно від виду макулярна дистрофія підлягає лазерному або хірургічному лікуванню. Остаточний метод лікування підбирається індивідуально після комплексної діагностики. Процедура лікування лазером абсолютно безболісна і займає близько 20 хвилин. В результаті лазерної дії прискорюється обмін речовин, уражені клітини сітківки позбавляються від накопичених твердих скупчень (шлаків). На розсуд лікаря процедура може проводитися повторно.

Сучасні методи хірургічного лікування макулодистрофії припускають введення в склисте тіло спеціальних препаратів, які зменшують набряк в центрі сітківки.

Лікування діабетичної ретинопатії

Початкові прояви (симптоми)
Небезпека діабетичної ретинопатії в тому, що вона досить довго непомітна для людини. Тому єдина можливість зберегти зір – знаючи про своє захворювання на діабет, пройти ранню діагностику зору і своєчасно почати лазерне лікування сітківки.

Увага! Традиційний метод дослідження очного дна (офтальмоскопія) не завжди показує діабетичну ретинопатію. Наполягайте на проведенні детальної діагностики сітківки на апараті HRA-II.

Можливі наслідки
Різке погіршення або повна втрата зору без можливості відновлення.

В чому проблема?
Прогресуюча діабетична ретинопатія буває двох видів – непроліферативна і проліферативна. При непроліферативній формі порушується проникність і структура стінок судин і капілярів, в результаті відбуваються крововиливи, які призводять «кисневого голодування» і набряків сітківки. Ця форма захворювання зустрічається у літніх діабетиків. Однак особливо бурхливо вона протікає у людей, які страждають на діабет з дитячого віку. Вона може розвинутися в другу форму діабетичної ретинопатії – проліферативну.

Проліферативна форма характеризується утворенням нових, зайвих судин. Вони починають «проростати» спочатку в сітківку, з неї – в склисте тіло ока. В результаті в склистому тілі відбувається крововилив, яке може привести до відшарування сітківки.

Причини захворювання
Цукровий діабет (при цьому захворюванні патологія очей, на жаль, неминуча).

Лікування
Діабетичну ретинопатію лікують за допомогою панретинальної лазерокоагуляції. В результаті цієї процедури видаляються новостворені судини, відповідно, зменшується набряк і поліпшується кровопостачання центрального відділу сітківки. Лазеркоагуляція дозволяє попередити розвиток ускладнень (наприклад, глаукому, крововилив в порожнину ока), стабілізувати зір, а при задовільному загальному стані – навіть поліпшити його.

Якщо лікар прийняв рішення про хірургічне лікування захворювання, то в склисте тіло ока вводиться препарат, що зменшує набряк сітківки і зростання нових судин. У деяких випадках при поліферативній формі хірургічне лікування проводиться після лазеркоагуляції.

Лікування переферичної дегенерації

Перші симптоми
У початковій стадії вони повністю відсутні. Пізніше пацієнт починає помічати світлові спалахи і чорні нитки перед ураженим оком, також з’являється ефект фіранки, може раптово пропасти бічний зір.

Можливі наслідки
Зір може різко знизитися аж до повної сліпоти. Іноді відновлення неможливе.

В чому проблема?
Око людини протягом життя піддається різним змінам. Може збільшитися довжина – як, наприклад, при короткозорості. В цьому випадку оболонки ока стають тонкими і розтягуються. Натяг між склистим тілом і сітківкою можуть привести до розривів, а це один з найнебезпечніших варіантів периферичної дистрофії сітківки. Через розриви рідина склистого тіла без перешкод потрапляє під сітківку і починає її відшаровувати і піднімати. Це небезпечний стан може розвинутися у людей будь-якого віку.

Причини

  • Найчастіша – міопія, причому будь-якого ступеня.
  • Спадковість.
  • Травми.
  • Захворювання очей з запальними процесами.
  • Гіпертонія, цукровий діабет, інтоксикації, атеросклероз, перенесені інфекції, гострі або хронічні хвороби.

Увага! Всі вагітні жінки повинні пройти діагностику цього захворювання!

Лікування
Лікар закріплює здорову сітківку лазерокоагуляцією, приклеюючи частини сітківки по краях розривів. Нова лінія, в якій сітківка буде кріпитися до очного дна, складається з мікрорубці, які з’являються в точках коагуляції. Рідина більше не може потрапити під сітківку, тому відшарування вже неможливо. Коагуляція триває всього 15 хвилин, госпіталізація не потрібна. Це втручання легко переносять навіть діти.

Лікування тромбозу вен сітківки

Початкові прояви (симптоми)
Раптова, різка втрата зору, поява туману перед ураженим оком.

Можливі наслідки
Атрофія зорового нерва, розвиток глаукоми, втрата зору.

В чому проблема?
Венозна судина закупорюється, це призводить до зворотного току крові в капіляри сітківки, підйому в них тиску, крововиливів в сітківку, її набряку і ішемії (нестачі кисню). З цією хворобою найчастіше стикаються люди після 40-50 років.Венозну судину закупорюється, це призводить до зворотного току крові в капіляри сітківки, підйому в них тиску, крововиливів в сітківку, її набряку і ішемії (нестачі кисню). З цією хворобою найчастіше стикаються люди після 40-50 років.

Причини

  • Атеросклероз і гіпертонічна хвороба (найчастіше).
  • Цукровий діабет.
  • Інфекційні захворювання (грип, ендокардит, пневмонії).
  • Травми ока.
  • Лікування
  • Лікувальний комплекс включає медикаментозне і лазерне лікування.

При виявленні тромбозу вен сітківки пацієнт терміново госпіталізується і проходить стаціонарне лікування протягом 10 днів. За цей час йому вводять препарати, які поліпшують властивості крові і відновлюють кровотік. Дія тромбозу вен сітківки схоже дії інфаркту та інсульту. Тому пацієнти з даним захворюванням сітківки потребують постійного спостереження терапевта і кардіолога.

Після лікування в стаціонарі потрібно пройти обстеження на ангіографі HRA-II і курс лікування лазером.

Чому обирають "Новий Зір"

Використовуємо новітнє обладнання, зокрема роботизовану лазерну коагуляцію Navilas (Німеччина)
24/7 підтримка після процедур і операцій. Надаємо набір медичних препаратів для комфортної реабілітації
Укладаємо договори, де прописується лікування, зокрема післяопераційне спостереження
Постійно навчаємось за кордоном і передаємо свої знання: на базі "Новий Зір" - Кафедра офтальмології НМУ О.О. Богомольця та Навчальний центр
Першими в Україні впроваджуємо новітні світові технології і меотодики навчання, зокрема роботизовану систему для лікування сітківки Navilas

Хто лікує сітківку?

Всі лікарі