-3000 грн/око на комп'ютеризовану лазерну коагуляцію сітківки Navilas (Німеччина) до 30.11.2024. Найбільш безпечне та результативне лікування сітківки!
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
-3000 грн/око на комп'ютеризовану лазерну коагуляцію сітківки Navilas (Німеччина) до 30.11.2024. Найбільш безпечне та результативне лікування сітківки!
Пн - Нд :
9:00-18:00
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування ангіопатії сітківки

Вчасне лікування ангіопатії сітківки дозволяє зберегти зір на багато років і не допустити розривів і відшарування, що призводять до сліпоти. Лікування ангіопатії в мережі центрів “Новий Зір” здійснюється зі застосуванням новітніх безпечних лазерних і ін’єкційних технологій, що забезпечують отримання бажаного результату на багато років.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке ангіопатія сітківки ока?

Ангіопатія сітківки очей – стан, при якому функціонування судин порушено і, як результат, кровообіг в сітківці ока. Сітківка – частина ока, яка покриває його з внутрішнього боку. Вона отримує зоровий сигнал і завдяки нервовим клітинам передає його у мозок. Таким чином чи бачимо образи и предмети. Ангіопатія судин сітківки вважається найбільш небезпечними серед усіх порушень зору, оскільки може призвести до повної і незворотної втрати зору через розрив чи відшарування сітківки при відсутності своєчасного лікування.

Причини розвитку ангіопатії сітківки

  • Діабет.
  • Судинна патологія вен (ДРП, тромбоз), ангіоматоз.
  • Ревматоїдний артріт.
  • Остеохондроз шиї, що погіршує кровопостачання.
  • Захворювання щитовидної залози.
  • Підвищений тиск (хронічно).
  • Травми голови, очей.
  • Захворювання крові та кровообігу (зокрема у сітківці).
  • Порушення функціонування нирок.
  • Похилий вік (старіння очей).
  • Вагітність.
  • Спадкова схильність.
  • Короткозорість високого ступеня.
  • Інфекційні та запальні захворювання очей, травми.
Інформацію підготував:
пархоменко олег георгійович
Офтальмохірург (Київ)

Основні види ангіопатії сітківки

01
Макулярна дегенерація
Найчастіше виникає через вікові зміни сітківки, пошкоджується її центральна частина – макула, яка відповідає за центральний зір. Це призводить до незворотного порушення зорових функцій: зберігається тільки периферичний зір пацієнта, центральний частіше за все не відновити. Залежно від виду макулярна дистрофія підлягає лазерному або хірургічному лікуванню. Остаточний метод лікування підбирається індивідуально після комплексної діагностики. Процедура лікування лазером абсолютно безболісна і займає близько 15 хвилин. В результаті лазерної дії прискорюється обмін речовин, уражені клітини сітківки позбавляються від накопичених твердих скупчень (шлаків). На розсуд лікаря процедура може проводитися повторно. Сучасні методи хірургічного лікування макулодистрофії припускають введення в склисте тіло спеціальних препаратів, які зменшують набряк в центрі сітківки.
02
Діабетична ретинопатія (ангіопатія)
Її небезпека в тому, що вона досить довго непомітна для людини. Тому єдина можливість зберегти зір – знаючи про своє захворювання на діабет, пройти ранню діагностику зору і своєчасно почати лазерне лікування сітківки. Традиційний метод дослідження очного дна (офтальмоскопія) не завжди показує діабетичну ретинопатію. Наполягайте на проведенні детальної діагностики сітківки на апараті HRA-II. Прогресуюча діабетична ретинопатія буває двох видів – непроліферативна і проліферативна. При непроліферативній формі порушується проникність і структура стінок судин і капілярів, в результаті відбуваються крововиливи, які призводять «кисневого голодування» і набряків сітківки. Ця форма захворювання зустрічається у літніх діабетиків. Однак особливо бурхливо вона протікає у людей, які страждають на діабет з дитячого віку. Вона може розвинутися в другу форму діабетичної ретинопатії – проліферативну. Проліферативна форма характеризується утворенням нових, зайвих судин. Вони починають «проростати» спочатку в сітківку, з неї – в склисте тіло ока. В результаті в склистому тілі відбувається крововилив, яке може привести до відшарування сітківки. Діабетичну ангіопатію лікують за допомогою лазерокоагуляції. В результаті цієї процедури видаляються новостворені судини, відповідно, зменшується набряк і поліпшується кровопостачання центрального відділу сітківки. Лазеркоагуляція дозволяє попередити розвиток ускладнень (наприклад, глаукому, крововилив в порожнину ока), стабілізувати зір, а при задовільному загальному стані – навіть поліпшити його. Якщо лікар прийняв рішення про хірургічне лікування захворювання, то в склисте тіло ока вводиться препарат, що зменшує набряк сітківки і зростання нових судин. У деяких випадках при поліферативній формі хірургічне лікування проводиться після лазеркоагуляції.
03
Гіпертонічна та/або гіпотонічна ангіопатія
Виникає через хронічний стан занадто низького чи високого артеріального тиску. Як правило, лікується нормалізацією тиску (лікуванням гіпертонічної хвороби).
04
Переферична дегенерація
Око людини протягом життя піддається різним змінам. Може збільшитися довжина – як, наприклад, при короткозорості. В цьому випадку оболонки ока стають тонкими і розтягуються. Натяг між склистим тілом і сітківкою можуть призвести до розривів, а це один з найнебезпечніших варіантів периферичної дистрофії сітківки. Через розриви рідина склистого тіла без перешкод потрапляє під сітківку і починає її відшаровувати і піднімати. Це небезпечний стан може розвинутися у людей будь-якого віку. Усі вагітні жінки повинні пройти діагностику ангіопатії сітківки ока. Лікування Лікар закріплює здорову сітківку лазерокоагуляцією, приклеюючи частини сітківки по краях розривів. Нова лінія, в якій сітківка буде кріпитися до очного дна, складається з мікрорубці, які з’являються в точках коагуляції. Рідина більше не може потрапити під сітківку, тому відшарування вже неможливо. Коагуляція триває всього 15 хвилин, госпіталізація не потрібна. Це втручання легко переносять навіть діти.
05
Травматична ангіопатія
Виникає через пошкодження постачання крові у сітківку. Це може бути як травма (наприклад, черепно-мозкова), як і результат певних захворювань (остеохондроз шиї). Лікується в залежності від стадії. Якщо травма ушкодження призвело до відшарування та розриву сітківки, може знадобитись навіть хірургічне лікування.
06
Ювенільна ангіопатія
Захворювання, що складно піддається лікуванню, оскільки до кінця не вивчена причина його виникнення. Пов’язане зі запаленням кровоносних судин сітківки та крововиливами в очне яблуко.

Симптоми ангіопатії сітківки ока

Початкові стадії захворювання можуть взагалі не мати симптомів. В подальшому можливі наступні прояви:

  • Світлові спалахи.
  • Чорні нитки перед ураженим оком.
  • Ефект “фіранки”.
  • Може раптово пропасти бічний зір.
  • Викривлення предметів.
  • Ефект «ламких» букв.
  • Туман перед очима.
  • Зниження яскравості зображення.
  • Раптова втрата зору перед ураженим оком.

Діагностика ангіопатії сітківки ока

Можливі патологічні зміни сітківки офтальмолог виявляє під час комплексного діагностичного обстеження в “Новий Зір”.

Після цього призначаються спеціалізовані методи обстеження, які вивчають сітківку на мікронному рівні та точно визначають порушення її структури:

  • Лазерний оптико-скануючий томограф HRT-II (Німеччина) дозволяє отримати уявлення про структуру сітківки по всій її глибині і навіть вимірювати товщину окремих шарів. Призначений для вивчення структури сітківки, діє він по всій її глибині. Цей апарат дає можливість виявити ранню стадію і розвиток глаукоми, виявити зони набряку сітківки, знайти розриви макули. ОСТ – це оптична когерентна томографія сітківки. Метод абсолютно безболісний, тому що безконтактний. Забезпечує точну діагностику центральної зони сітківки, дозволяє виявити характер змін в її глибині. Основна особливість 3D OCT-1000 полягає в можливості разом зі скануванням сітківки зробити і фотографію очного дна. Так можна точно зіставити видимі зміни і зміни, виявлені при скануванні. Ця діагностика потрібна при ряді захворювань центральної області сітківки, при віковій макулодистрофії, при цукровому діабеті і так далі. Для більш точної і ефективної діагностики захворювань сітківки, зорового нерва і судинної оболонки ока в центрах «Новий Зір» застосовується флуоресцентний ангіограф HRА-II (Німеччина). Завдяки фотографіям очного дна, зробленим на цьому приладі, доктор може побачити об’єктивну картину стану судин очного дна і визначить найбільш результативну тактику лікування.
  • Ретинальний ангіограф Heidelberg (Німеччина) допомагає діагностувати порушення конфігурації судин сітківки, так і зміни їх проникності.
  • Оптична когерентна томографія сітківки – дозволяє зрозуміти характер змін у глибині сітківки (складається з 10 шарів), прийняти рішення про необхідний метод лікування.
  • Аутофлюоресценція очного дна. Метод дослідження центральної області сітківки для виявлення ранніх ознак захворювань і порушень функції клітин жовтої плями. Особливо важливо для тих, хто проводить багато часу за комп’ютером, і для людей старше 40 років. У дітей він дозволяє виявити вроджені захворювання сітківки. Обстеження безболісне і безконтактне. Проводиться на апараті HRA-ІІ.

Методи лікування ангіопатії сітківки у центрах “Новий Зір”

01
Лазерна коагуляція сітківки
Методика використовується для укріплення сітківки (фактично в ділянці тканини, що потребує укріплення, створюються спайки, які її зміцнюють). Якщо терапія застосовується для лікування локальних невеликих розривів сітківки, лазер створює навколо пошкодження міцний “кордон”, який перешкоджає подальшому збільшенню розрива і відшаруванню. Процедури триває всього 1-10 хв під місцевим знеболенням (попередньо закапують краплі в очі) амбулаторно. Лазерна коагуляція сітківки в мережі “Новий Зір” проводиться на роботизованому апараті Navilas® Laser System (Німеччина) та Vitra Multispot (Франція). Для укріплення сітківки переважно достатньо одного сеанса. Це - найпопулярніший метод терапії при діагнозі ангіопатія сітківки. Лікування безпечне та комфортне.
02
Інтравітреальні ін'єкції
При діагнозі “ангіопатія сітківки” лікування може здійснюватись у вигляді уколів в ушкоджене око препаратами Айлія або Візк'ю, що направлені на зміцнення сітківки. Процедура проводиться під місцевою анестезією при ангіопатії сітківки обох очей, так і одного. Препарат вводиться безпосередньо в скловидне тіло, що забезпечує його високу концентрацію протягом довгого періоду у сітківці (іншого способу доставки ліків у сітківку не існує). Застосовується як при діабетичній, віковій ангіопатії, так і юніарній тощо.
03
Хірургічне лікування сітківки
Хірургічне лікування сітківки застосовуються при відшаруванні, коли внутрішньочна рідина витікає під краї сітківки і викликає локальне відшарування (невелике відшарування, дистрофії, розриви можна пролікувати без операції - лазером). Якщо ж рідини багато або вона заходить у центральну ділянку, тоді використовується хірургія. Лікар усуває причину, яка викликала відшарування, забирає скловидне тіло, виводить рідину з-під нього, сітківка прикладається, навколо розриву виконується лазер, і для того щоб сітківка приросла, всередину вводиться спеціальний газ або силіконова олія. Якщо був введений газ, він самостійно розсмоктується; якщо силікон, то необхідна повторна операція через 1-6 місяців для виведення силікону. В деяких рідкісних випадках силікон залишається на все життя, якщо був рецидив відшарування сітківки або ризик рецидива високий. Операція проводиться під місцевою анестезією (ін’єкція в оболонку ока або за око). Реабілітація після втручання - близько місяця. Перші два тижня зберігається постільний режим, через 2 тижня - можна вести практично звичайний спосіб життя, але все ж без фізичних навантажень (не піднімати більше 10 кг і не нахилятись головою вниз). При хірургічному лікуванні в "Новий Зір" застосовується 3D хірургія сітківки - система digital візуалізації, що забезпечує проведення операції більш точно, безпечно, швидше та без можливої фототоксичної реакції сітківки.

Відео-поради лікарів

Переваги центрів “Новий Зір”

Застосування усього спектру сучасної терапії ангіопатії сітківки обох очей: лікування лазером, ін’єкціями, хірургія.
Обладнання преміум категорії, зокрема роботизована система Navilas (Німеччина), що забезпечує на 100% безпечне, комфортне і результативне лікування.
Супровід і турбота про пацієнта 24/7, надаємо медичні препарати для лікування після втручання.
Лікування проводять лікарі вищої категорії, кандидати медичних наук та професори.
Виконуємо зобов’язання - обов’язаково заключаємо договір з пацієнтом.

Поширені запитання про ангіопатію сітківки

01
Чи можна повністю вилікувати ангіопатію сітківки обох очей?

Ангіопатія сітківки обох очей – хронічне захворювання. Однак в деяких випадках можливе укріплення сітківки на багато років, наприклад, за допомогою лазерної коагуляції. Окрім того, строк збереження результату залежить від причини ангіопатії сітківки.

02
Чи є ризик рецидиву після лікування сітківки?

Так, ризик рецидиву після лікування сітківки є, особливо якщо мова про відшарування сітківки. Вірогідність рецидиву залежить від методу лікування і причини захворювання, а також його ступеню (дистрофія, розрив чи відшарування). Найменший рецидив спостерігається після лазеркоагуляції на апараті Navilas, оскільки система забезпечує точне попадання лазеру в необхідну ділянку. При застосуванні цього апарату існує вірогідність 3-7 % формування нових розривів на новому місці. При клапанних розривах сітківки вірогідність формування нових розривів складає 30% протягом найближчих 3 місяців. 

03
Чи можна відновити зір при ангіопатії сітківки?

В деяких випадках зір покращиться при діагнозі ангіопатія сітківки обох очей. Лікування може покращити при правильно підібраний терапії і в залежності від причини захворювання.

04
Чим небезпечна ангіопатія сітківки ока?

Ангіопатія сітківки ока небезпечна тим, що може призвести з часом до розриву чи відшаруванню сітківки, через що пацієнт в мить сліпне.

5 / 5