АКЦІЯ: -3000 грн на лазерне лікування глаукоми Navilas (Німеччина) тільки до 30.11.2024
Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
АКЦІЯ: -3000 грн на лазерне лікування глаукоми Navilas (Німеччина) тільки до 30.11.2024
Пн - Нд :
9:00-18:00
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ

Лікування глаукоми

Широкий вибір безпечних, сучасних та схвалених міжнародними та авторських протоколів лікування глаукоми в Києві та інших містах України. Пацієнти мережі офтальмологічних центрів “Новий Зір” можуть скористатись індивідуальним підбором методу, що дозволяє стабілізувати глаукому і зберегти зір на багато років.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Що таке глаукома?

Глаукома – загальна назва захворювань зорової системи певного типу, який супроводжується накопиченням рідини в оці. Індикатором відсутності нормального відтоку рідини в оці є підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ). В подальшому рідина здавлює зоровий нерв, що з часов призводить до його відмирання. 

Чому цей нерв важливий? Саме він відповідає за доставку нервового імпульсу від сітківки до головного мозку, який в подальшому трансформує імпульс в картинку, таким чином людина бачить саме те, на що дивиться. Якщо відтік рідини не нормалізувати – це неминуче призводить до повної сліпоти. 

Симптоми глаукоми: коли варто звернутися до лікаря?

Глаукома ока (попри те, що є одним з найнебезпечніших хронічних захворювань, яке складно піддається лікуванню і пацієнт вимушений контролювати його все життя), на ранній стадії протікає безсимптомно. Вона може бути виявлена лише при діагностиці зору. Саме тому важливо регулярно (раз на рік) проходити діагностику зору, особливо якщо в когось з рідних колись була діагностована глаукома.

А от на більш пізніх стадіях з’являються наступні симптоми:

  • звуження поля периферичного зору (часто починається з боку носа, але залежить від типу глаукоми).
  • швидко знижується якість і гострота зору.
  • пацієнт може погано розрізняти кольори.
  • при зміні освітлення (з освітленого приміщення у темне) пацієнту складно сконцентруватись і сфокусувати зір (потребує більше часу).

При деяких типах глауком через миттєве підвищення ВОТ пацієнт може:

  • бачити райдужні кола навколо джерела світла, хворе око червоніє.
  • бачити предмети “розмитими”, йому неприємно знаходитись у освітленому приміщенні.
  • відчувати біль у хворому оці (такий біль “пульсує” у голову); мати нудоту, уповільнене серцебиття.

Причини виникнення глаукоми

Причиною підвищення внутрішньоочного тиску є старіння ока (порушується баланс притоку і відтоку рідини з ока) і загальні системні захворювання організму, які зокрема впливають на здоров’я очей.

В залежності від причини виникнення глаукоми розрізняються її типи:

  • Первинна глаукома - пов’язана зі старінням ока.
  • Вторинна глаукома виникає внаслідок певних травм, зокрема операцій, або захворювань.
  • Ювеніальна глаукома або вроджена - глаукоми молодшого віку, що можуть виникати з народження.

Стадії глаукоми

Види глаукоми також розрізняють в залежності від ступеню порушення зору. 

По внутрішньоочному тиску глаукоми розрізняють:

  • з нормальним тиском - до 21 мм ртутного стовпчика включно.
  • помірно підвищений тиск - більше 21 мм.
  • дуже високий тиск - 27 мм і більше.

За стадіями розвитку глаукому розрізняють:

  • Початкова - пацієнт не відчуває симптомів захворювання.
  • Розвинена - звуження поля зору складає приблизно 10% з боку носа.
  • Далекозайдена - пацієнт має “тунельний” зір.
  • Термінальна - характеризується втратою предметного зору.

Ця класифікація залежить від поля зору: що вужче поле зору, то більш розвинена стадія глаукоми. Протоколи лікування глаукоми підбираються в залежності від стадії та тиску.

Етапи лікування глаукоми в клініці “Новий Зір”

Відгуки про лікування глаукоми в "Новий Зір"

Лазерні методи лікування глаукоми

Ускладнення після лазерного лікування глаукоми

Досвід лікарів і сучасне обладнання преміум категорії мінімізують виникнення ускладнень.

Деякі з них:

  • Відсутність результату. Така індивідуальна реакція можлива, в цьому разі в офтальмологічних центрах “Новий Зір” підбирається інший метод лікування, щоб допомогти пацієнту зберегти зір.
  • Запалення після процедури (з цією метою кожному пацієнту після процедури видають необхідні препарати для лікування, зокрема і для антибіотикотерапії), а також деталізовані рекомендації по обмеженням на відновлювальний період.
  • Реактивна гіпертензія (підвищення ВОТ на 5 мм і більше) зустрічається у 3-5% пацієнтів. У такому разі призначається відповідне медикаментозне лікування. 2-3% пацієнтів, у яких розвивається реактивна гіпертензія, потребують хірургічного лікування.

Хірургічне лікування глаукоми: методи

Ускладнення після хірургічного лікування глаукоми

Лікування глаукоми в “Новий Зір” завжди починається саме з медикаментозного лікування. Якщо останнє не допомагає стабілізувати відтік рідини та ВОТ, застосовується лазерне лікування як менш травматичне та яке несе значно менші ризики ускладнень у порівнянні з будь-яким хірургічним втручанням. У світовій практиці ризик ускладнень після операції на глаукому складає близько 30%. Правильний вибір сучасних методів хірургічного лікування дозволяє знизити цей відсоток. Найбільш ефективними є застосування спеціальних пристроїв для дренування (як PRESERflo та EX-PRESS). Стабілізація ВОТ складає при таких втручаннях до 80%, при цьому результат зберігається до 5 років (на відміну від непроникаючої глибокої склеректомії – до 2-х років). Окрім того, дані методи менш травматичні, безпечні та з більш швидким відновленням.

Існують наступні ризики при проведенні операції глаукоми:

  • Інфекційне запалення.
  • Підвищення внутрішьоочного тиску (коригується консервативними методом або за допомогою хірургії).
  • Внутрішньоочна кровотеча.
  • Декомпенсація рогівки (втрата ендотелію рогівки).

Своєчасна надана допомога при ускладненнях зберігає зір пацієнту.

Інформацію підготував:
пархоменко георгій якович
Головний лікар мережі медичних центрів «Новий Зір» (Київ). Офтальмохірург
Список використаної літератури:
  1. Glaucoma
  2. Glaucoma Treatment

Переваги офтальмологічного центру “Новий Зір”

У “Новий Зір” на сьогодні є усі доступні в світі найефективніші і найбезпечніші методики лазерного та хірургічного лікування. Повний цикл стабілізації ВОТ - від більш простих до складних стадій.
Можливість пропонувати пацієнтам індивідуально підібраний метод.
Тільки в “Новий Зір” в Україні є найбільш сучасний та безпечний лазер ендициклокоагуляції, який застосовується під час авторського методу лікування внутрішньокутової глаукоми (поєднання хірургічної заміни кришталика та коагуляція лазером структур, що відповідають за вироблення внутрішньоочної рідини).
Наші лікарі першими в Україні пройшли сертифікацію зі застосування системи відтоку внутрішньоочної рідини PreserFro та провели її встановлення.
Розробили авторський покращений метод, визнаний у світі, лікування глаукоми за допомогою лазерної навігаційної трабекулопластика на апараті Navilas (Німеччина).
Застосування авторського методу транслюмінації (за допомогою приладу, розробленого нашими медичними інженерами спільно з лікарями, підсвічуємо місцезнаходження циліарного тіла і точно його коагулюємо відповідно до розмітки, а не наосліп, що є звичайним підходом. Таким чином збільшується ефективність лікування глаукоми.

Операція “глаукома”: ціна м. Києві

Лазерне лікування глаукоми (лазерна трабекулопластика)
9500 грн
Лазерна ірідектомія
9500 грн
Транссклеральна циклофотокоагуляція
14500-17500 грн
Лазерне навігаційне лікування глаукоми (лазерна трабекулопластика)
10000 грн
Лазерна навігаційна ірідектомія
11800 грн
Хірургічне лікування глаукоми (НГСЕ)
18500 грн
Хірургічна ірідектомія
10500 грн
Антиглаукомна операція з пристроєм EX-PRESS
50000 грн

Популярні запитання про лікування глаукоми

01
Чи можна вилікувати глаукому повністю?

Глаукома – складне захворювання, найчастіше пов’язане зі старінням ока, тому повністю його вилікувати неможливо. Однак стабілізувати внутрішньоочний тиск та припинити розвиток глаукоми, підібравши правильне лікування або його комбінацію, можливо на багато років.

02
Які ризики ускладнень при лікуванні глаукоми?

В залежності від методу лікування відрізняються і ускладнення, які можуть виникнути. Лазерне лікування несе значно менше ризиків, тоді як хірургічне – більше. Наприклад, кровотеча, різке підвищення ВОТ, інфікування тощо.

03
Як часто потрібно перевіряти зір після лікування глаукоми?

Пацієнту з глаукомою тричі на рік потрібно вимірювати периметрію, оглядати зоровий нерв та відтік рідини, вимірювати ВОТ. Якщо ВОТ стабільний, діагностика рекомендована двічі на рік. Після виявлення глаукоми ВОТ слід вимірювати кожного місяця протягом 2-х років. При стабілізації хвороби – 1 раз на 2 місяці.

5 / 5