При глаукомі відбувається порушення циркуляції внутрішньоочної рідини, дисбаланс між її припливом і відтоком, внаслідок чого підвищується ВОТ. Підвищений ВОТ «тисне» на зоровий нерв і відбувається поступове відмирання його нервових волокон (атрофія зорового нерву). Це неминуче призводить до звуження полів зору: як центрального, так і периферичного (бічного).
Глаукома страшна тим, що протікає безсимптомно і на ранніх стадіях її складно помітити. Коли захворювання починає прогресувати, то з’являються такі симптоми:
Гострий напад закритокутової глаукоми характеризується яскравим проявом таких симптомів:
Завданням будь-якої методики лікування глаукоми є нормалізація ВОТ. На сьогоднішній день існує три напрямки лікування даного захворювання: медикаментозне, лазерне і хірургічне.
Після проведення ретельного діагностичного обстеження та виявлення глаукоми для кожного пацієнта складають індивідуальну схему лікування, яка залежить від форми, стадії захворювання та супутньої патології. При ранній глаукомі може бути використано консервативне лікування глаукоми (очні краплі), але воно не завжди виявляється дієвим. При подальшому розвитку захворювання може знадобиться лазерне або хірургічне лікування глаукоми. Всі методики виконуються в амбулаторних умовах і не вимагають перебування в стаціонарі.