Блефаропластика – хірургічна операція на ділянці повік (нижніх або верхніх). Виконують з естетичною метою або з метою відновлення функціонування повік після травми або інших захворювань, що спричинили порушення їхньої анатомії. В залежності від обсягу та методики може проводитись як під місцевою анестезією, так і під загальним наркозом. Є однією з найпопулярніших естетичних пластичних операцій у світі серед жінок і чоловіків завдяки вираженому результату омолодження та швидкому відновленню.
Відновлювальні процеси індивідуальні для організму кожної людини. Але все ж ви можете максимально полегшити їхній перебіг, виконуючи всі рекомендації лікаря:
Синці та набряки будуть поступово зникати протягом кількох тижнів. А повне загоєння настане через кілька місяців.
Блефаропластика, як і будь-яка операція, має можливі естетичні ускладнення і функціональні, як загострення синдрому сухого ока або ж незмикання повік.
Загалом результат можна зберегти на 7-12 років. Проте збереження ефекту блефаропластики залежить від індивідуальної швидкості опущення тканин, старіння шкіри, наявності чи відсутності шкідливих звичок, наявності і якості косметичного догляду за шкірою.
Будь-яка апаратна блефаропластика, як і лазерна, не зможе конкурувати з хірургічною за вираженістю та довгостроковістю результату.
Сама операція не має вікових обмежень. Втім, можуть бути обмеження стосовно загального наркозу (якщо обраний обсяг і методика блефаропластики його потребують). Протипоказання до загальної анестезії – загальні системні захворювання організму, які з’являються зокрема й з віком (наприклад, серцево-судинні, діабет тощо).
Будь-яке хірургічне втручання, яке передбачає розрізи на шкірі, супроводжується рубцюванням. Втім, естетична хірургія передбачає формування максимально непомітних рубців (наприклад, при верхній блефаропластиці вони приховані у природній складці повіки, а при нижній – під нижніми віями). На непомітність рубців також впливають індивідуальні особливості організму (пацієнтам зі схильністю до формування келоїдних рубців в блефаропластиці можуть відмовити у проведенні процедури), а також відповідний догляд після операції (проведення реабілітаційних процедур, приховування місця операції від сонячних променів 2-6 місяців тощо).
Деякі методики блефаропластики проводяться без розрізів на шкірі (наприклад, транскон’юктивальна), тому рубців в такому випадку не буде.
При значному нависанні верхніх повік верхня блефаропластика дійсно може покращити якість зору, оскільки нависла шкіра механічно створювала перешкоди для якісного зору.