Субкон’юнктивальний крововилив відбувається, коли маленька кровоносна судина під кон’юнктивою лопається, і з нєї виливається кров. Він може виникнути спонтанно або при сильному кашлі, блювоті, підйомі тягарів, фізичному перенапруженні або підскоку артеріального (кров’яного) тиску. У деяких випадках кровотеча під кон’юнктиву буває після травми ока або операції на ньому. Субкон’юнктивальний крововилив зустрічається частіше у тих, хто страждає на гіпертонічну хворобу або симптоматичну гіпертонію, цукровий діабет. Крововилив під кон’юнктиву в поєднанні з кровотечею, легкою появою синців і скаргами на загальний стан може бути ознакою серйозного загального захворювання, пов’язаного з патологією крові або судин.
Хоча око після субкон’юнктивального крововиливу і виглядає страшно, воно насправді абсолютно безпечно. Кров накопичується під тонкою та прозорою кон’юнктивою і, по суті, є звичайним синцем з незвичайною локалізацією. Кров самостійно розсмоктується протягом одного – трьох тижнів без будь-якого лікування.
Ознаки (симптоми)
- Червона, кольору крові, пляма на білій частині ока.
- Болю немає.
- Немає змін у зорі.
Діагностика
Більшість пацієнтів помічають субкон’юнктивальний крововилив, коли дивляться в дзеркало. Або незвичайний вид ока відзначають оточуючі.
Лікування
Хоча цей стан може виглядати як екстрена ситуація, субкон’юнктивальний крововилив не загрожує зору та не потребує лікування. При наявності загальних скарг необхідно звернутися до терапевта.