Закисають очі у дитини: як упоратися з проблемою і коли звернутися до лікаря?
Очі дитини – дуже ніжний орган, який лише звикає до довкілля. Саме тому батьки малюка повинні допомогти йому впоратися з різноманітними інфекціями та бактеріями.
Якщо ви помітили, що у вашої дитини починають закисати очі, найкраще якнайшвидше звернутися за допомогою до лікаря. Безумовно, в більшості випадків подібний симптом не передбачає особливого лиха, але в деяких випадках він може вказувати на наявність більш серйозної проблеми. Саме тому діагностика у фахівця має велике значення.
Чому у дитини закисають очі?
Існує кілька основних причин, які призводять до таких симптомів, а саме:
- Аденовірусна інфекція. Під час простудних захворювань інфекція вражає усі слизові поверхні в організмі дитини. І очі не є винятком. Вони закисають і починають сльозитись, також проявляються інші характерні симптоми ГРВІ.
- Дакріоцистит. Досить рідкісна патологія, яка часто виникає через закупорку носослізного каналу, що призводить до запалення.
- Алергія. Подібна реакція організму може бути на певний алерген. Якщо дитині від 1 місяця до 3 місяців і ви ще не визначили джерело алергії, важливо звернутися до лікарів якнайшвидше, щоб провести діагностику та зрозуміти причину.
Існує кілька способів лікування, які використовують, якщо у дитини закисають очі. Деякі з них можна застосувати в домашніх умовах, інші вимагатимуть втручання фахівця.
Як лікувати закислі очі в домашніх умовах?
- Перше, що необхідно зробити – промити очі, щоб дитині стало комфортно (незалежно від причини закисання очей). Промивати очі слід кип’яченою водою, щоб уникнути ризику занесення інфекції. Для протирання очей найкраще підійдуть ватні диски, але можна використовувати також звичайну медичну вату. Протирати очі слід із зовнішнього куточка ока до внутрішнього. Для кожного ока використовувати окремий ватний диск (якщо причина в інфекції, то це дозволить уникнути занесення інфекції з одного ока до іншого).
- Друге – важливо пояснити дитині, що не можна терти очі, оскільки є інфекція, у разі може відбуватися перезараження.
- Третє – якщо ви впевнені, що причина закисання очей дитини – алергія, слід подбати про виключення взаємодії дитини з алергеном. Також необхідно прийняти антигістамінне (тільки за призначенням лікаря), щоб не допустити розвитку подальшого набряку та ускладнень.
- Четверте – якщо все ж таки підозрюєте кон’юнктивіт, в такому випадку без антибактеріального засобу не обійтися. Проте до візиту до лікаря очі можна промити відваром ромашки у такий же спосіб, як у разі використання кип’яченої води.
Важливо обов’язково відвідати лікаря, оскільки яка б не була причина закисання очей, в більшості випадків її можна усунути лише медичними препаратами, щоб не призвести до ускладнень.
Коли необхідно звернутися до лікаря?
Коли закисає око у дитини, слизові виділення можуть бути білого, зеленого чи прозорого кольору. Безумовно, такі виділення можна промивати, проте згодом вони виявляються знову, викликаючи дискомфорт у малюка.
До інших важливих симптомів такої проблеми слід зарахувати:
- почервоніння повік;
- припухлість повік;
- дратівливість;
- зниження апетиту;
- занепокоєння;
- підвищена температура.
Також дитина намагається самостійно протерти очі та позбутися виділень. Звичайно, в дитинстві діти не можуть поскаржитися на дискомфорт, але вже в 3 роки цілком здатні повноцінно описати, що їх непокоїть.
При цьому киснення очей можуть супроводжуватися і больовими відчуттями. Дитина може скаржитися на різкий біль чи печіння. Також тимчасово погіршується зір.
Закисає око у дитини: чим лікувати?
Вибраний метод лікування безпосередньо впливає на те, як швидко та ефективно можна буде вирішити проблему. Надзвичайно важливо не займатися самолікуванням, якщо ви не знаєте причин появи симптомів. Неправильно підібрані ліки або народні методи, ефективність яких завжди була сумнівною, можуть стати причиною непередбаченої реакції молодого організму, що не зміцнів.
Саме тому спочатку слід звернутися до лікаря. Фахівець зможе діагностувати причину появи проблеми та вкаже, яким саме способом її потрібно лікувати.
Методи лікування безпосередньо залежать від того, чим саме було викликано закисання:
- Якщо причиною став вірусний кон’юнктивіт, здебільшого лікар прописує спеціальні противірусні краплі.
- Бактеріальний кон’юнктивіт лікується за допомогою спеціальної терапії із застосуванням мазей та крапель з антибіотиками. В основному таке захворювання є небезпечнішим, ніж вірус.
- Дакріоцистит лікують регулярним промиванням та спеціальним масажем, який повинен звільнити носослізний канал. Якщо подібна методика ні до чого не привела, здійснюється докладніша діагностика каналу в стаціонарних умовах.
Також часто закисають очі у дитини під час застуди. У цій та інших ситуаціях надзвичайно важливо стежити за коректною гігієною малюка. Для цього батькам слід дотримуватись таких основних порад:
- Регулярно ретельно промивайте очі заздалегідь кип’яченою водою (обов’язково дайте їй нормально охолонути), як антисептичні засоби можна застосувати розчин з фурациліну.
- Промивати очі слід надзвичайно акуратними рухами, найкраще видаляти виділення від зовнішнього краю ока до внутрішнього куточка.
- Регулярно змінюйте наволочки на подушці, щоб уникнути ризику повторного зараження.
- Для здійснення процедур використовуйте спеціальні офтальмологічні серветки, які продаються в аптеках.
В основному процедуру промивання потрібно виконувати вранці, коли найбільше виділень. Однак при закисанні очей протягом дня її потрібно повторити.
Як бачите, якщо закисає око у дитини, це може свідчити про появу різних проблем. Саме тому найкращим рішенням буде звернення за допомогою до лікаря. Таким чином, ви можете бути впевнені в правильності лікування.