
Лазерна корекція зору – за і проти: розбір усіх нюансів
Сучасний ритм життя вимагає від нас оперативної реакції на різні події та ситуації. Чіткий зір відіграє ключову роль у цьому контексті. Багато хто стикається з вибором:
- продовжувати носити окуляри і періодично їх міняти;
- миритися з незручностями контактних лінз;
- зважитися на радикальний крок – лазерну корекцію.
Ця процедура завоювала популярність завдяки швидкому вирішенню проблем із зором, але навколо неї досі багато суперечок. Важливо розуміти, які є у лазерної корекції зору плюси і мінуси, тому що це допомагає прийняти усвідомлене рішення, засноване на фактах.
Що таке лазерна корекція?
Лазерна корекція зору – це операція, яка дає змогу виправити дефекти рефракції (астигматизм, короткозорість, далекозорість). Для цього на зорові органи впливають за допомогою лазера. Обладнання коригує форму рогівки, щоб світло правильно фокусувалося на сітківці.
Весь процес займає приблизно 10-15 хвилин, а сама процедура є безболісною завдяки місцевій анестезії. Після процедури не потрібне тривале відновлення в стаціонарі, що теж є важливим фактором популярності лазерної корекції.
Лазерна корекція зору: ключові плюси операції
Щоб відповісти на запитання, чи варто робити операцію з корекції зору, потрібно розглянути ключові переваги цієї процедури. Розберемо їх докладніше:
- Висока ефективність. До 95% пацієнтів досягають зору 20/20 (еталон) або наближеного до нього.
- Оперативність. Без урахування підготовчого етапу операція займає лічені хвилини. Відновлення теж проходить досить швидко, наприклад, при використанні методу LASIK може знадобитися всього 1-2 дні відпочинку після операції.
- Точність. Фахівці використовують сучасні високоточні лазери, такі як фемтосекундний. Вони відрізняються ювелірною точністю і мінімальними ризиками.
- Тривалий ефект. Існують різні плюси та мінуси лазерної корекції зору, проте її результат ні в кого не викликає питань. Ефект від операції може зберігатися десятиліттями за відсутності супутніх патологій або несприятливих факторів.
Ще однією важливою перевагою лазерної корекції є комфорт. Після операції ви забудете про використання окулярів або контактних лінз, що дає змогу з комфортом займатися спортом, ходити на роботу або подорожувати.
Лазерна корекція зору: можливі мінуси процедури
Значна шкода лазерної корекції зору відсутня, оскільки саме безпека процедури зробила її настільки популярною і широко поширеною. Однак після операції можуть виникати ускладнення, тому важливо враховувати всі основні недоліки лазерної корекції зору. Розглянемо їх детальніше:
- Можливі ускладнення. Після проведення процедури у пацієнтів можуть розвиватися різноманітні ускладнення. Серед них сухість очей, нічні відблиски або ореоли світла навколо предметів та інші візуальні дефекти (тимчасові).
- Тимчасовий дискомфорт. В окремих випадках після лазерної корекції у пацієнтів можуть з’являтися печіння, світлобоязнь, сльозотеча. Це наслідки індивідуальної реакції організму на операцію. Зазвичай вони минають протягом 1-2 днів після втручання.
- Вартість. Незважаючи на всі плюси і мінуси лазерної корекції зору, ціна процедури може стати негативним фактором для деяких пацієнтів. Розцінки помітно вищі, ніж на окуляри та контактні лінзи, тому цей нюанс потрібно враховувати.
В окремих випадках шкода лазерної корекції зору дійсно може бути, тому перед проведенням процедури лікар ретельно вивчає очі пацієнта. Наприклад, кератоконус є абсолютним протипоказанням для лазерної корекції.
Який буде ефект після лазерної корекції?
Якщо вас зацікавила лазерна корекція зору, плюси і мінуси цієї процедури залежатимуть від обраного методу, а також якості післяопераційного догляду.
Розберемо ключові моменти:
- Коли з’являться результати? За методу LASIK чіткість зору повернеться через кілька годин після процедури. Стабілізація потребуватиме 1-3 місяці.
- Якими будуть відчуття? Після операції можливий тимчасовий дискомфорт або відчуття стороннього тіла в оці. У деяких випадках зір може бути розмитим, але через 1-3 дні цей ефект мине.
- Як змінюється якість життя? Лазерна корекція зору дасть вам змогу бачити всю яскравість кольорів, не відчуваючи дискомфорт через сильну розмитість або нечіткі грані у предметів.
В окремих випадках незначній кількості пацієнтів може знадобитися повторна лазерна корекція. Зазвичай це відбувається в запущених випадках або за наявності значних порушень рефракції ока.
Зауважимо, що після операції не можна терти очі, а також піддавати їх навантаженням протягом 1-2 місяців. Це забезпечить найбільш швидке відновлення зорових органів після втручання.
Коли не можна робити лазерну корекцію?
Операція з корекції зору підходить не всім. Наприклад, лазерну корекцію не проводять пацієнтам віком до 18 років, оскільки в дітей зір ще не до кінця сформувався. Існують й інші обмеження для цієї процедури:
- тонка рогівка (менше 450 мікрон);
- кератоконус, глаукома, катаракта;
- хронічна сухість або запалення;
- неконтрольований діабет;
- вагітність або лактація (сильні гормональні зміни);
- нестабільний зір у вигляді погіршення на понад 0,5 діоптрії на рік.
Порівнюючи переваги та недоліки лазерної корекції зору, ви зможете прийняти усвідомлене рішення щодо такої операції. Однак найкраще – отримати консультацію у досвідченого лікаря. Для цього звертайтеся в офтальмологічний центр «Новий Зір», щоб поставити свої запитання і записатися на прийом до фахівця.