Як позбутися набряків під очима: експертна думка офтальмолога
Щоб з’ясувати, чи можливо позбутися цього естетичного дефекту, чому він виникає, які способи ефективні та коли застосовувати радикальні методи, ми звернулися до фахівчині, яка знає про очі все, – професорки, докторки медичних наук, офтальмопластичної хірургині медцентру “Новий Зір” Оксани Петренко.
Чому з’являються набряки
Причин багато, й вони різноманітні. Це може бути наслідком якихось загальних захворювань – кардіологічних, урологічних, ендокринологічних. Виникають набряки й під час алергічної реакції або гострого запалення повік, наприклад, в разі ячменя. Гайморити чи проблеми із зубами також спричиняють зазначений естетичний дефект. Мішки під очима, особливо вранці, коли погано спали чи були порушення в дієті, дають переорбітальні грижі. І, звичайно, набряки та синці є наслідком травми обличчя або очей.
Способи позбутися набряків
Залежно від причин різняться й методи лікування. Отже, якщо набряк спричинений:
- травмою, то в домашніх умовах допоможе прикладання холоду на 15–20 хвилин на ушкоджену ділянку. Однак у разі проблем з оком, погіршення зору треба звернутися до лікаря, який зробить адекватне призначення;
- алергічною реакцією, коли людина схильна до алергії, то можна прийняти протиалергічні препарати, що зменшать набряк;
- загальними захворюваннями – обов’язковою є консультація суміжного спеціаліста: кардіолога, нефролога, ендокринолога, який визначить причину набряку й призначить відповідне лікування;
- переорбітальниими грижами (мішками під очима) – для попередження набряків передусім важливі якісний сон, дієта, прогулянки на свіжому повітрі й заняття спортом. Здоровий спосіб життя зменшуватиме неприємні естетичні прояви. Можна додатково робити контрастні компреси (тепло – холод) з ромашкою. Однак якщо нічого з наведеного не допомагає, знадобиться командна робота косметолога й офтальмопластичного хірурга.
Більше в статті: https://tsn.ua/