Чотири перевірених методики лазерної корекції зору
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в світі більше 285 мільйонів чоловік страждають від порушення зору. Спадковість, погіршення екології, мутація вірусів і банально вік можуть вплинути на вашу здатність чітко бачити навколишній світ. Навіть грип і звичайна застуда можуть погіршити зір.
Попередити проблеми з очима можна, регулярно відвідуючи офтальмолога. Але навіть якщо уникнути їх не вдалося – сучасна медицина пропонує супер ефективні методи, які дозволять повернути колишню гостроту зору.
Що сьогодні вміють робити лікарі, наскільки ефективні, а головне – безпечні найпопулярніші методики корекції зору? Про це – читайте далі.
Безумовним лідером поміж способів відновити зір сьогодні по праву є лазерна корекція. Перші спроби виправити проблеми із зором за допомогою лазера були зроблені більше 30 років тому – і з кожним роком кількість проведених процедур збільшується, а їх ефективність – зростає.
Тільки за останні десять років в світі проведено близько 5 мільйонів лазерних корекцій. І завдяки розвитку інноваційних технологій можливості застосування лазера для виправлення проблем із зором неухильно зростають. При цьому, різноманітність методик такого лікування дозволяє підібрати свій індивідуальний «ключик» до очей кожного пацієнта – благо, вибирати є з чого.
Обережно, «інновації»!
Втім, не всі методики однаково корисні й ефективні. У гонитві за залученням пацієнтів, окремі клініки почали пропонувати проведення технологій з екзотичними назвами. Ось тільки «ексклюзивні методики» часто нічим не відрізняються від класичної корекції зору. А в окремих випадках – значно програють їй. При цьому, за «інноваційність» та «унікальність» таких методик з пацієнтів подібні клініки деруть немалі суми.
Як же вибрати дійсно ефективну і максимально безпечну методику лазерної корекції зору? Тут все дуже просто: не кидатися на «екзотику», а віддавати перевагу перевіреним і загальновизнаним технологіям. А їх на сьогодні – всього чотири.
Технологія LASIK: універсальність
Це базова технологія лазерної корекції. З’явилася вона ще в 1989 році – і прекрасно себе зарекомендувала.
При проведенні лазерної корекції методом LASIK використовується спеціальний пристрій – мікрокератом. З його допомогою лікар механічним шляхом формує клапоть з тканини рогівки. Потім цей клапоть відгинають – і лазер працює вже у внутрішніх шарах рогівки. Після проведення корекції сформований клапоть повертають на місце.
«Після лазерної корекції зір поліпшується за рахунок формування нової поверхні рогівки, яка, за фактом, є природною« лінзою» очей. Після корекції вона починає по-іншому заломлювати світлові промені, за рахунок чого картинка, яку бачить людина, стає чіткіше », – пояснює принцип дії методу LASIK кандидат медичних наук, головний лікар медичних центрів« Новий Зір», офтальмохірург з 35-річним досвідом роботи Георгій Якович Пархоменко.
За його словами, тривалість такої операції займає не більше 10-15 хвилин. Зір при цьому відновлюється в дуже короткі терміни.
Технологія LASEK: класика для особливих випадків
Вперше корекція із застосуванням цієї технології була проведена в 1996 році. Її ключова особливість і відмінність від інших методик полягає в тому, що операція проводиться на поверхні рогівки – без занурення вглиб.
«Під час корекції за цим методом знімається верхній клітинний шар роговиці – епітелій. Після цього за допомогою ексимерного лазера формується оптимальна форма рогівки. Однак ця операція більш травматична. У перші кілька днів після її проведення, людину супроводжує дискомфорт і певні больові відчуття в очах. Та й повна гострота зору досягається повільніше », – розповідає Георгій Якович Пархоменко.
Незважаючи на недоліки методу, його досить широко практикують. В першу чергу, тому, що протягом довгих років вона була єдиним порятунком для людей з надмірно тонкою рогівкою, що виключає можливість застосування методики LASIK.
SUPER LASIK THIN FLAP: витонченість
Принципова відмінність цієї методики від попередніх – можливість сформувати ультратонкий шматок з тканини рогівки. Якщо при звичайній корекції його товщина складає 130-140 мікрон, то технологія Super Lasik Thin Flap дозволяє досягнути товщини 100-110 мікрон, «заощадивши» близько 20-30% поверхні рогівки.
Поява такого методу стала можливою завдяки новітнім технологічним розробкам – синтезу лазерних установок останніх поколінь з «тонкими» головками для мікрокератома.
«Кожне око унікальне, як відбиток пальця. Тому недостатньо просто зробити тонкий клапоть. Необхідно враховувати всі індивідуальні особливості людського ока – щоб провести корекцію з ювелірною точністю.
Технологія Super Lasik Thin Flap, яку ми давно і успішно використовуємо в медичному центрі «Новий Зір», дає нам таку можливість. Високий ступінь точності виконання корекції дозволяє повернути гостроту і якість зору. А її ефективність дозволяє поліпшити можливість людини бачити більш ніж на 100%. У нашій практиці такі випадки – не рідкість », – говорить Пархоменко.
Femto: технологічність і безпека
Наймолодшою і на даний момент найбільш передовою технологією в офтальмології є технологія Femto LASIK (Фемтоласік). Вона дійсно максимально безпечна. Клінічні дослідження і мільйони проведених корекцій за цією методикою підтверджують: ризик післяопераційних ускладнень зведений до мінімуму. Адже при проведенні операції виключено механічне втручання в рогівку.
«Розріз в рогівці робиться не хірургічними інструментами, а лазером в автоматичному режимі. Проводять його за індивідуальними, а не усередненим розмірами, як це робиться при використанні LASIK. Це дозволяє спроектувати операцію найбільш точно і оптимально, повністю, виключаючи при цьому, людський фактор», – пояснює Пахоменко.
Як же це відбувається?
- Лазер проникає через верхні шари рогівки і фокусується на певній глибині.
- У місці фокусування виникає крихітний повітряний пухирець, який як би розсовує тканини рогівки.
- А лазер тим часом посилає випромінювання на сусідні ділянки тканини, формуючи там такі ж бульбашки.
- Поступово вони зливаються в суцільний ланцюг, утворюючи розшарування тканини.
- Далі хірург приступає безпосередньо до корекції.
«Під час операції пацієнт не відчуває болю. Процедура проходить під місцевою анестезією – в око капають спеціальні краплі. Операція на обох очах займає близько 15-20 хвилин. Через годину після неї пацієнта оглядає лікар – і він може їхати додому », – пояснює Пархоменко Георгій Якович.
При цьому, результати Femto LASIK значно вище, ніж у інших методик. І випадки, коли вдається домогтися гостроти зору, значно перевищує 100%, при застосуванні цієї методики фіксуються куди частіше.
Так що сучасна медицина пропонує ряд методів лазерної корекції зору. І, незважаючи на гадану очевидність того, що краще всього вибирати найновіші досягнення медицини – лікарі наполягають: визначатися з тим, яку методику застосовувати, слід виключно з урахуванням медичних показань. І тільки в тих медцентрах, яким ви повністю довіряєте. І які довгими роками роботи і сотнями успішних операцій довели: вони гідні того, щоб ви довірили їм свої очі.