Чому болять очі: офтальмологиня закликала не ігнорувати тривожні симптоми
Біль в оці є тривожним сигналом. Він може бути гострим, колючим або тупим, постійним або спорадичним, бути єдиною скаргою або в комплексі з іншими.
Іноді причини болю в оці очевидні, небезпечніше ж, коли їх здатен виявити лише лікар. Тож ігнорувати біль не варто, інакше це може призвести до серйозних наслідків – незворотних змін в оці, значного зниження чи й взагалі втрати зору. Отже, поговорімо сьогодні про те, як не проґавити початок хвороби.
На поширені запитання пацієнтів відповідає офтальмологиня, лікарка вищої категорії всеукраїнської мережі медцентрів “Новий Зір” Тетяна Костюк.
Причини болю в оці
Причин болю може бути декілька.
-
Запальні захворювання. Вони можуть стосуватися як безпосередньо ока, так і повік. До хвороб ока, що супроводжуються болем, можна зарахувати кон’юнктивіт – (запалення кон’юнктиви), кератит (рогівки), увеїт (судинної оболонки). До запалень повік – блефарит (ураження країв повік), халязіон (запалення мейбомієвої залози), ячмінь (сальних залоз).
-
Значне підвищення внутрішньоочного тиску в разі гострого нападу глаукоми. Про цей небезпечний стан докладніше трохи нижче.
-
Травми очей або потрапляння в око стороннього тіла й виникнення ерозії рогівки. Тоді пацієнт скаржиться на біль, сльозотечу, світлобоязнь. За допомогою апаратури офтальмолог визначить локалізацію проблеми, закрапає анестетик і видалить стороннє тіло з рогівки.
-
Ураження від ультрафіолетових променів. Це часта скарга прихильників солярію або людей, що займаються зварюванням. Нерідко ця проблема виникає в тих, хто тривалий час перебував на сильному сонці або серед снігу за сонячної погоди. Зазвичай болі від УФ-променів з’являються не одразу, а за 6-8 годин. Так, якщо вдень ви добряче покаталися на лижах без окулярів, цілком можливо, що біль в очах наздожене вас вночі.
Більше в статті: https://tsn.ua/