7 способів перевірити зір у домашніх умовах: поради лікаря-офтальмолога
Ви помітили, що мружитеся, коли читаєте етикетки в магазині, або не бачите номер автобуса, доки той не під’їде до зупинки? Чи контури предметів стали розмитими й двояться? Якщо так, прийшов час перевірити зір.
Повітряні тривоги й екстрені вимкнення світла нерідко вносять корективи в роботу медклінік, та й потрапити до вузького спеціаліста, особливо якщо ви перебуваєте за кордоном, одразу не вийде. Про способи перевірки зору в домашніх умовах 24 каналу розповів Михайло Білий, лікар-офтальмолог вищої категорії клініки “Новий Зір”.
Сучасний світ погано бачить
Згідно зі звітом ВООЗ за 2019 рік, 2,2 мільярда людей у світі мають порушення зору. І принаймні половині з них можна було запобігти. У нашій країні найгостріше стоїть питання глаукоми та захворювань сітківки, які призводять до інвалідизації. А все через те, що пацієнти пізно звертаються до фахівця.
Отже, коли ви почали гірше бачити, зображення стало нечітким, з’явився дискомфорт в очах – сухість, відчуття піску, біль – не ігноруйте ці прояви. Тим паче якщо помічаєте серйозніші симптоми: мушки перед очима, викривлені лінії, картинку наче в тумані – не зволікайте з візитом до окуліста.
Як часто відвідувати офтальмолога
Якщо раніше проблем із зором не було, то залежно від віку рекомендується така частота:
- дитині до 6 років: у 2 – 3 місяці, у рік, у 3 роки, а потім у 6 років. Обов’язковий огляд перед школою, щоб зрозуміти готовність зорового аналізатора до навантажень на близькій відстані;
- до 17 років – раз на рік;
Больше в статье: https://health.24tv.ua/