Склерит – це запальне захворювання склери. У половині випадків склерит пов’язаний з будь-яким системним (загальним) запальним захворюванням, таким як ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, хвороба Бехтєрєва і т.і. Склерит може бути першим проявом системного захворювання і послужити його виявленню. Дуже рідко склерит пов’язаний з інфекцією.
Склерит |
Зона ураження може бути обмежена маленькими вузликами, або запалення може захоплювати всю склеру. Некротизуючий склерит, більш рідкісний і небезпечний варіант, може призводити до витончення склери. Виражене запалення склери може супроводжуватися запаленням внутрішніх оболонок ока. Склерит частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.
Склерит найчастіше з’являється у людей середнього віку – в 40-50 років. Зазвичай захворює одне око, але іноді уражаються обидва.
Ознаки (симптоми)
- Сильний тупий біль, який може розбудити пацієнта.
- Локальне або загальне почервоніння склери і кон’юнктиви.
- Біль при торканні ока через повіку.
- Світлобоязнь (назавжди).
- Зниження зору (якщо залучаються інші оболонки очей).
Діагностика
Поряд з перевіркою зору, виміром внутрішньоочного тиску, оглядом очей за допомогою щілинної лампи і офтальмоскопу, лікар може призначити аналізи крові для перевірки на системні запальні захворювання. Якщо підозрюється залучення заднього сегменту ока, проводиться ультразвукове дослідження, а також комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія.
Лікування
Склерит лікується призначенням стероїдних і нестероїдних протизапальних препаратів в таблетках: одних крапель недостатньо для зняття запальної реакції. У найважчих випадках некротизируючого склериту може знадобитися пересадка донорської склери або рогівки, щоб покрити зону витонченої склери.