Рубеоз позначає патологічний ріст судин на райдужці (неоваскуляризація райдужної оболонки) і в кутку передньої камери (просторі між рогівкою та райдужкою). У нормі видимі судини в цих відділах ока не видно.
На фотографії видно дрібні новостворені судини навколо зіниці, що свідчить про кисневе голодування ока. Коли сітківка відчуває нестачу в кисні, наприклад при діабетичної ретинопатії або непрохідності вен сітківки, утворюються патологічні судини, які намагаються відновити надходження кисню до ока.
На жаль, ці новоутворені судини блокують відтік водянистої вологи з ока, викликаючи підйом внутрішньоочного тиску. Це веде до особливого виду вторинної глаукоми – неоваскулярної глаукоми.
Ознаки (симптоми)
Основний прояв рубеозу для пацієнта – це, як правило, поступове звуження поля зору, що пов’язано з вторинної глаукомою. Самі новостворені судини зазвичай не помітні для неозброєного ока.
Діагностика
Діагноз ставиться на основі огляду очей за допомогою щілинної лампи. Часто використовують спеціальну, забезпечену дзеркалами, контактну лінзу для огляду структур кута передньої камери ока.
Лікування
Основне завдання в лікуванні рубеозу – це досягнення нормального рівня внутрішньоочного тиску. Однак, цей вид глаукоми важко піддається лікуванню. Проводиться як консервативне, так і хірургічне лікування глаукоми.