Залежно від віку пацієнта, причини косоокості, сторони та ступеню відхилення ока рекомендується терапевтичне або хірургічне лікування.
ТЕРАПЕВТИЧНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ КОСООКОСТІ
До терапевтичних методик можна віднести оклюзію (закриття ока, яке краще бачить, на тривалий проміжок часу, що змушує мозок працювати з «найгіршим» оком) і курси спеціальних вправ – зорової стимуляції. Згодом мозок звикає працювати зі слабким оком, і зір поступово поліпшується. Щоб цей вид лікування був ефективним, його слід проводити в ранньому віці. Сучасні комп’ютерні програми, тренуючи зір, дозволяють досягти правильного положення очей і відновити бінокулярний зір у 70% випадків без хірургічного втручання. Фахівці медичного центру «Новий зір» прикладають максимальні зусилля, щоб повернути пацієнтам повноцінне зір без хірургічного втручання. І тільки в крайньому випадку виконують оперативне лікування.
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ КОСООКОСТІ
У тих випадках, коли терапевтичне лікування не ефективно – проводиться операція. Суть оперативного лікування косоокості полягає в зміні місця прикріплення зовнішніх м’язів ока до зовнішньої оболонки ока з метою виправлення положення ока при погляді прямо.
Операція проводиться на поверхні очного яблука та може виконуватися пацієнтам будь-якого віку.
Хірургічному лікуванню передує консультація хірурга, в ході якої планується обсяг втручання, що проводиться, та моделюється стан ока після операції. При великих кутах косоокості може знадобитися два етапи операції, в проміжках між якими може бути призначено терапевтичне лікування.