Мій кабінет
Пн - Нд :
9:00-18:00
Пн - Нд :
9:00-18:00
Бленорея — запалення слизової оболонки очей, що супроводжується рясною гнойотечею

Найбільш часто викликається гонококом (гонобленорея). Розрізняють гонобленореї (бленореї) новонароджених та дорослих. В даний час у зв’язку з успіхами боротьби з гонореєю та профілактикою в пологових будинках, бленорея зустрічається вкрай рідко.

При бленореї новонароджених зараження очей відбувається при проходженні голівки плоду через родові шляхи матері, хворої на гонорею. Хворіють зазвичай обидва ока. На 2-3-й день після народження у дитини з’являються припухлість і почервоніння повік, гіперемія та набряклість кон’юнктиви. Повіки стають настільки щільними, що їх важко розкрити або вивернути. На початку захворювання виділення з кон’юнктивального мішка убогі, серозно-кров’янисті, на 4-5-й день стають рясними, гнійними (рис.).

Бленорея може ускладнитися ураженням рогової оболонки з утворенням гнійної виразки, в результаті якої утворюється більмо. Можливий прорив рогівки з розвитком панофтальміту, в результаті якого настає атрофія очного яблука та сліпота.

Бленорея дорослих протікає значно важче. Захворювання виникає в результаті занесення інфекції в око забрудненими руками самим хворим на гонорею сечо-статевих органів або передається оточуючим через предмети побуту хворого (мочалки, рушники та ін.). Зазвичай уражається одне око, симптоми ті ж, що і при бленореї новонароджених, але більш різко виражені; частіше спостерігаються важкі ураження рогівки.

При огляді хворих на бленорею під час розсовування повік гній може бризнути струменем. Тому перед розкриттям повік рекомендується накладати на них ватний тампон і користуватися захисними окулярами.

Лікування

Найбільш ефективні та надають швидку дію антибіотики та сульфаніламідні препарати. Після промивання очей фізіологічним розчином хлориду натрію закапують розчин пеніциліну (100 000 ОД на 10 мл дистильованої води) по 2 краплі в око кожні 5-10 хв. в перші дві години, а потім кожну годину протягом доби. Кожні 3 години закапують в око 30% розчин сульфацил-натрію (альбуциду). Внутрішньом’язово вводять розчин пеніциліну в загальноприйнятих дозуваннях. При бленореї дорослих для попередження перенесення інфекції у друге око на нього накладають захисну пов’язку з годинниковим склом, края якого приклеюють липким пластиром.

Профілактика

Бленорея новонароджених полягає в наступному. Всім новонародженим відразу після народження ретельно витирають повіки ватою, змоченою в 2% розчині борної кислоти. Потім, трохи відкривши повіки, впускають в кон’юнктивальний мішок по 1 краплі двухградусного розчину азотнокислого срібла (ляпісу). У профілактиці бленореї має велике значення боротьба з гонореєю.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ