Катаракта – захворювання, при якому мутніє кришталик (природна лінза) ока. Людина помічає: зображення поступово стає розпливчастим, начебто вона дивиться через запітніле скло. Видалення катаракти можливе виключно оперативним методом, шляхом заміни помутнілого кришталика на штучну лінзу.
Операцію по видаленню катаракти переважно слід проводити негайно – щойно ви почали відчувати дискомфорт, погіршення зору. Чекати на розвиток захворювання вкрай небезпечно. Це може призвести до значного зниження зору і аж до сліпоти. З часом ядро кришталика ущільнюється й маніпуляції з ним значно ускладнюються.
Несвоєчасне або запізніле лікування катаракти не тільки погіршує зір, але й загрожує низкою дуже небезпечних наслідків. Патологічний процес може прогресувати дуже швидко. Що раніше ви звернетеся до фахівців, то більше можливе повернення 100% зору.
Вартість операції катаракти складається з кількох факторів: обраної лінзи (ціна лінзи варіюється в залежності від виробника і її типа), категорії лікаря, методу видалення катаракти.
Для лікування катаракти імплантують штучний кришталик на місце прирорднього, що помітнів. Природній кришталик попередньо подрібнюється і видаляється.
Захворювання катаракта не піддається медикаментозному лікуванню. Єдиним дієвим методом лікування є хірургічний – заміна кришталика, що втратив здатність бачити, на штучний.
Дітей із односторонньою катарактою (зі значним проявом) можна оперувати вже у віці 4 тижнів. Тим, хто має візуально помітну двосторонню катаракту, можна прооперуватися у віці 6 тижнів. У двосторонніх випадках операції повинні бути призначені з інтервалом в 1 тиждень, щоб уникнути розвитку амбліопії.
Усього існує 4 стадії розвитку катаракти. Починаючи з другої стадії рекомендовано проведення операції по заміні кришталика (оскільки на останніх стадіях заміна кришталика може бути неможлива – пацієнт назавжди втрачає зір). На початковій стадії, коли якість життя пацієнта відносно не порушена, рекомендована профілактика:
В цілому зупинити розвиток катаракти складно. Швидкість прогресування залежить від індивідуальних особливостей. Втім, є рекомендації, яких слід дотримуватись для профілактики. Перш за все – захист очей від яскравого сонячного світла (одягати сонцезахисні окуляри, капелюхи з широкими полями). Захищати очі від сонячного світла важливо як в влітку, так і взимку. Придбати окуляри в оптиці для корекції зору. Відмовитись від паління. Контроль рівня цукру, якщо у пацієнт – діабетик.
Лікування катаракти можливо тільки за допомогою операцію – заміною природного кришталика на штучну лінзу.
Достеменно невідомо причини виникнення катаракти. Каракти є різних видів: вікова, вроджена, через травму тощо. Також є фактори, які збільшують ризик виникнення катаракти: генетичний, куріння, діабет, постійне знаходження при яскравому ультрафіолетовому випромінюванні (на сонці) без захисту очей тощо.
Зір починає відновлюватися відразу після операції. Процес повного відновлення до прогнозованого значення може тривати кілька днів.
З урахуванням високої майстерності хірургії та застосування сучасних технологій, обмеження після хірургії катаракти – мінімальні.
Протягом трьох діб не рекомендується торкатися прооперованого ока руками.
Зорових обмежень немає. Пацієнт може читати, дивитися телевізор, користуватися комп’ютером. Якщо яскраве світло спричиняє дискомфорт, рекомендується одягнути сонцезахисні окуляри.
Протягом двох тижнів після операції не рекомендується відвідування лазень, басейну, заняття спортом та підняття ваги понад 20 кілограмів. Нахили, легка робота по господарству, приготування їжі – дозволені.
Прийом душу не забороняється, але під час процедури необхідно прикрити проопероване око. Після закінчення цього терміну знімаються всі обмеження. Пацієнт може плавати, у тому числі у відкритих водоймах, займатися будь-якою роботою. Звичайно, не забуваючи про призначення, які рекомендував лікар.
Це спеціальна лінза з біосумісного матеріалу, необхідна для заміни природного органу очей, не здатного виконувати свої функції. Інша назва – Інтраокулярна лінза (ІОЛ).
У центрі «ЛАЗЕР Плюс» створений банк сертифікованих інтраокулярних лінз відомих світових виробників (Alcon, Bausch & Lomb та інш.).
Для досягнення високих показників якості зору ми індивідуально розраховуємо необхідні параметри лінзи за діоптрійною силою, корекцією астигматизму, розміром, формою і матеріалом.
Остаточний вибір моделі ІОЛ робить сам пацієнт за рекомендацією лікаря. Всі лінзи, які застосовуються в офтальмологічних центрах «ЛАЗЕР Плюс»:
Одна з найпростіших моделей інтраокулярних лінз без будь-яких додаткових захисних властивостей. Вона дозволяє отримати зір на одній відстані.
Базова модель інтраокулярної лінзи. Дозволяє одержати високий зір тільки на одній відстані, наприклад, вдалечінь. Для читання і виконання інших завдань потрібні окуляри. Широко використовується в складних випадках.
Оптична частина та елементи кріплення цієї лінзи виготовлені з одного матеріалу, що забезпечує ідеальну біосумісність з тканинами ока і сприяє якнайшвидшому відновленню зору після операції. Завдяки особливій формі краю лінзи мінімізований ризик розвитку вторинної катаракти. Спеціальна розробка STABLEFORCE® забезпечує стабільне положення лінзи в капсулі кришталика. Вона дозволяє отримати високий зір тільки на одній відстані, наприклад, вдалечінь. Для читання і виконання інших завдань потрібні окуляри. Імплантується в очі через мінімальний розріз до 2 мм.
Лінза, яка об’єднує в собі новітні технологічні досягнення. Дозволяє вдосконалити якість зору (яскравість, чіткість, контрастність) і впізнаваність предметів в таких складних для ока умовах, як туман, сутінки, дощ, сніг. Дає переваги пацієнтам, які керують автомобілем, – збільшує час для реакції на зміну дорожньої ситуації. Жовтий фільтр лінзи забезпечує захист сітківки і природні кольори предметів після операції. Завдяки матеріалу лінзи ймовірність виникнення вторинної катаракти зведена до мінімуму. Вона має STABLEFORCE®, що забезпечує стабільне положення лінзи в капсулі кришталика.
Лінза, яка дозволяє одночасно позбутись катаракти і виправити астигматизм. Астигматизм існує у 40% пацієнтів. Без корекції астигматизму не можна отримати максимально можливі показники зору. Ця лінза об’єднує в собі останні технологічні досягнення. Дозволяє выдновити якість зору (яскравість, чіткість, контрастність) і можливість розпізнавати предмети в таких складних для ока умовах як туман, сутінки, дощ і сніг. Дає переваги пацієнтам, які керують автомобілем – збільшує час для реакції на зміну дорожньої ситуації. Жовтий фільтр лінзи забезпечує захист сітківки і природні кольори предметів після операції. Завдяки матеріалу лінзи, ймовірність виникнення вторинної катаракти зведена до мінімуму.
Втілення всіх останніх досягнень світової офтальмології. Окрім жовтого фільтра і асферичної оптики, які дають захист і якісний зір, вона має унікальну дифракційну будову. Ця особливість забезпечує псевдоаккомодацію, тобто дозволяє моментально і чітко «налаштовувати» зір на різні відстані: вдалину, на середню відстань 60-80 см, поблизу. Лінзи, які з високою ймовірністю дають можливість позбутися окулярів після операції. 80% пацієнтів, з імплантованими мультифокальними лінзами певних моделей в обидва ока більше ніколи не користуються окулярами. Використовується для заміни кришталика під час операції з видалення катаракти та одномоментної корекції пресбіопії.
Лінзи, які поєднують в собі найостанніші технологічні досягнення в області інтраокулярних лінз: дозволяють одночасно прибрати катаракту, виправити астигматизм і позбутись окулярів. Роблять зображення більш чітким і контрастним, забезпечують захист сітківки і природні кольори після операції. Зводять ризик виникнення вторинної катаракти до мінімуму.
Найсучасніша розробка американської компанії Alcon. Вона втілила в собі всі новітні досягнення оптичної індустрії і готова забезпечити пацієнтові найякісніший зір після імплантації. Задачі цієї лінзи – дати максимальний зір людям, що мають потребу у якісному зорі без окулярів у вечірній та нічний час при водінні автомобіля та більше користуються комп’ютером чи сучасними гаджетами, практично не мають зорових навантажень на близькій відстані. Це останнє слово в розробках штучних кришталиків. Інноваційною розробкою є фокусування на середній дистанції в 60 см, що забезпечує максимально комфортну роботу за комп’ютером.