Як зміцнити сітківку ока і для чого це потрібно
Сітківка – шар оболонки ока, нервова тканина, розташована у внутрішній порожнині, на дні очного яблука. Тканина сітківки є безлічу світлочутливих клітин, завдяки чому ми можемо отримувати і сприймати навколишній світ наступним чином:
- Зображення проектується на рогівку і кришталик, потім потрапляє на сітківку.
- Отримана інформація перетворюється в нервовий імпульс і надходить в мозок.
Якщо на поверхні сітківки утворюються розриви або спостерігається її відшарування, якість зору істотно погіршується. Знижується чіткість зображення, з’являються викривлення або часткова втрата видимості. Детальніше про патології сітківки ви можете дізнатися у відповідному розділі нашого сайту, на https://novyizir.ua/posluhy/likuvannya-sitkivky-oka/.
Діагностика сітківки
Оскільки сітківка є внутрішньою оболонкою, під час діагностики у офтальмолога потрібно досліджувати порожнину ока, заглянувши туди через зіницю. Для цього пацієнтові закапують очі спеціальним медичним препаратом, що розширює зіницю. Далі обстеження порожнини органу проводиться за допомогою сучасного обладнання, що гарантує точність діагностики і максимальну широту огляду. У нашій клініці активно використовується оптико-скануючий томограф HRT-II німецького виробництва. Апарат дозволяє виявити найбільш ранні стадії розвитку глаукоми, дрібні розриви макули і набряки сітківки. Особливості ефективних методів обстеження наступні:
- Оптична когерентна томографія або ОСТ – безконтактний метод оцінки центральної частини сітківки. Його суть полягає в скануванні внутрішньої області ока і виконанні фотографії досліджуваної частини. Це дозволяє офтальмологу точно оцінити зміни в структурі ока і своєчасно організувати лікування. Періодичне ОСТ дозволяє вчасно виявити захворювання сітківки у хворих на цукровий діабет або при макулодистрофії.
- Аутофлюоресценція очного дна. Проводиться з використанням ангіографа HRA-ІІ і дозволяє зробити точну фотографію очного дна з докладним зображенням судин. Методика показана тим, хто багато часу проводить за комп’ютером, людям старше 40 років, дітям з патологіями органів ока.
Метод зміцнення і лікування сітківки ока
Найбільш ефективне лікування сітківки ока забезпечується за рахунок застосування лазерної коагуляції. Це оперативне втручання, воно проводиться з використанням сучасного обладнання, призначеного для відновлення і зміцнення оболонки ока. Крім відновлення сітківки, процедура сприяє:
- Поліпшенню зору.
- Відновленню здорового кровотоку.
- Запобігає відшаруванню сітківки.
В даний час лазерна коагуляція визнана одним з ефективних способів відновлення сітківки з високим відсотком успішності проведення незалежно від поширеності патології.
Переваги лазерної коагуляції
Лазерна коагуляція проводиться амбулаторно і не вимагає госпіталізації, а також спеціальної підготовки. З інших достоїнств відзначаються:
- Відсутність загальної анестезії – перед процедурою офтальмолог закопує очі спеціальними знеболюючими краплями.
- Процедура безкровна, за часом займає не більше 20 хвилин.
- Операція показана широкому колу пацієнтів, в тому числі вагітним жінкам.
Чому потрібно зміцнювати сітківку
Щоб виключити серйозні патології, слід періодично проходити обстеження у офтальмолога. У зоні ризику знаходяться люди, які постійно працюють за комп’ютером, у віці старше 40 років, діабетики і ті, кому діагностовано короткозорість, незалежно від ступеня відхилення. Якщо залишити сітківку без уваги, осередки пошкодження можуть розширюватися, що в підсумку призводить до негативних наслідків:
- Фотопсії – “іскри”, “спалахи” в очах.
- Випадає частина зображення з поля зору.
- Форми предметів, в тому числі букви в книгах, можуть спотворюватися.
- Гострота зору може істотно знижуватися.
Захворювання сітківки можуть розвиватися роками або швидко прогресувати. Саме тому своєчасна діагностика і зміцнення оболонки сучасними методами дозволить виключити негативні наслідки.