П’ять способів відтермінувати вікові погіршення зору
Хвороби, пов’язані з віковим погіршенням зору
Далекозорість
Офтальмологи називають її гіперметропією. Це зміни в оптичній системі ока, які відбуваються в нас протягом життя. Ви ж знаєте, що всі немовлята народжуються із далекозорістю, а з ростом очного яблука зір дитини поступово приходить до норми? Проте з віком, після 40 років, згадані зміни прогресують і даються взнаки. Кришталик, який відповідає за фокусування зображення, втрачає еластичність, через що в нас знижується зір на близькі відстані. А згодом ми відчуваємо, що й у далечінь бачимо вже не так добре, як раніше. Так проявляється далекозорість.
Пресбіопія
У разі вікової далекозорості (пресбіопії), що виникає в людей за сорок, зір погіршується лише на близькі відстані. Це фізіологічний процес, уникнути якого неможливо, бо зумовлений він знову ж таки втратою кришталиком своїх властивостей.
Макулодистрофія
Це захворювання, за якого страждає центральна частина сітківки. Саме від неї залежить, як ми бачитимемо форму, колір, об’єми предметів. Іншими словами, то є наш рецепторний центр.
Глаукома
Найагресивніша хвороба, яка, за даними ВООЗ, є основною причиною сліпоти у світі. Має спадковий характер і, на жаль, вилікувати її неможливо. Вона вимагає контролю:
- внутрішньоочного тиску;
- стану сітківки та нервового волокна;
- поля зору.
Більше в статті: https://thepage.ua/