
Подбайте про свої очі
У Діджитал-еру потік інформації переслідує нас 24 години на добу. Весь цей час наші очі працюють без відпочинку, і ми часто навіть не замислюємося про це.
Взагалі, очі, напевно, це найбільш недооцінена частина тіла. Тільки чесно, зізнайтеся, догляд за очима в списку ваших пріоритетних справ? Скоріше за все ні. Струнка фігура, підкачані м’язи – про це ми хвилюємося набагато частіше. Але тільки подумайте, скільки вони роблять для нас, з моменту як ми починаємо свій день і до ночі.
Зазвичай ми згадуємо про очі, тільки коли трапляється щось погане. Пропонуємо не чекати час «Ч», а почати піклуватися про своїх очах кожен день.
Ми попросили Тетяну Манойло, кандидата медичних наук дати кілька простих порад по догляду за очима і тепер пропонуємо їх вам.
Моргайте очима
І як можна частіше. Проблема в тому, що люди, які багато часу проводять за екраном монітора, моргають в три рази менше, ніж зазвичай. Слизова ока рідше зволожується і виникає сухість очей. Щоб уникнути цього, необхідно частіше моргати, пити не менше двох літрів води в день, а також вживати продукти, багаті вміст вітаміну А.
Правило відпочинку 20-20-20
Сидячи перед ноутом весь день, ви наносите серйозну шкоду очам. Під час роботи за комп’ютером очне яблуко сильно напружується. Тому відривайтеся від екрану кожну годину. Експерти пропонують «правило 20-20-20»: кожні 20 хвилин, витрачайте 20 секунд на те, щоб дивитися перед собою на відстань 20 метрів. Коли ви дивитеся на щось поблизу, наприклад, на екран комп’ютера, ваші очі сильно напружуються і їм потрібно давати відпочинок.
Зверніть увагу на ваше оточення
Просте рівняння: сухе повітря = сухі очі. Тому придбайте зволожувач. Він допоможе зволожити повітря у вашому будинку або офісі, що сприятливо вплине на очі.
Спробуйте масаж
Закрийте очі. Помасажуйте середнім пальцем область навколо очей. Почніть від перенісся і далі по колу. Повторіть 8-10 разів. Потім великий палець поставте на внутрішній куточок ока, де починається верхню повіку. М’яко натисніть, порахуйте до 3, і відпустіть. Повторіть 5 разів. Середнім пальцем нащупайте невелику западину у зовнішнього краю ока на скроні. М’яко масажуйте цю западину рухами вгору-вниз протягом 1 хвилини.
Використовуйте зволожуючі краплі
Очні краплі, відомі як “штучні сльози”, здатні допомогти зберегти очі зволоженими. Використовуйте їх кожні пару годин.
Збалансуйте дієту
Ваші очі потребують особливого харчування – у них свої переваги. До корисних поживних речовин відносяться такі антиоксиданти, як лютеїн і зеаксантин, що містяться в шпинаті, капусті та яйцях, – вони допоможуть знизити ризик хронічних захворювань очей. Вітамін С, яким багаті фрукти і овочі, сповільнить прогресування вікової втрати зору.
Омега-3 жирні кислоти, що містяться в лляному насіння, волоських горіхах і рибі, – важливі для правильного функціонування сітківки. А ще не забудьте про цинк, який міститься в устрицях, червоному м’ясі, домашньої птиці, квасолі, крабах. Він допомагає тілу виробляти меланін – захисний пігмент наших очей.
Носіть сонцезахисні окуляри
Навіть якщо небо вкрите хмарами і немає сонця, все одно очі потребують захисту. А сонцезахисні окуляри оберігають їх від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.
Експерти рекомендують вибирати якісні сонцезахисні окуляри, які блокують від 99 до 100 відсотків UVA і UVB променів. Такі окуляри ви можете підібрати в наших оптиках.
Перевіряйте зір
Навіть якщо ви думаєте, що у вас прекрасний зір, експерти радять проходити діагностику один раз в два роки. Це допоможе виявити захворювання, про які ви навіть не замислювалися і які не мають ранніх симптомів, наприклад глаукома. Якщо ж у вас в родині є спадковість або сімейна історія захворювання очей, то до офтальмолога слід звертатися як мінімум один раз на рік. Записуйтеся до нас на діагностику.