Лікування астигматизму у дітей
Лікування астигматизму у дітей – це питання, яке турбує багатьох батьків. І не дарма, адже ця патологія очей без належної уваги може з часом привести до зниження гостроти зору. У цій статті ми розглянемо детальніше питання діагностики, профілактики і варіантів лікування дитячого астигматизму.
Астигматизм у дітей: факти і цифри
Астигматизм – спотворення зору, викликане викривленням рогівки або деформацією кришталика. Через неправильне заломлення промінь світла не потрапляє на сітківку і не дає чіткого зображення. Всі діти народжуються з вадами зору, і вони у них розвиваються поступово завдяки попаданню променів світла на сітківку. Потік світла змушує сітківку ока розвиватися. Якщо щось заважає цьому процесу, з’являються проблеми із зоровим сприйняттям. Більшість малюків вже при народженні мають невелику ступінь астигматизму, але до року фізіологічний астигматизм зменшується (менше 1 діоптрії) і не впливає на якість зору.
- Одна з причин появи астигматизму, що вимагає лікування, – спадковість. В цьому випадку офтальмолог діагностує порушення зору вище 1 діоптрій у дітей у віці до 1 року.
- Існує і набутий астигматизм, який розвивається в наслідок травм ока, патологій прикусу, інфекцій тощо.
- Розрізняють три форми астигматизму: простий, складний і змішаний.
- Статистика: 40% школярів мають слабку форму астигматизму, 6% – сильну.
Хороша новина в тому, що це порушення зору виліковне. Рання діагностика і лікування астигматизму у дітей дозволяє досягати відмінних результатів.
Симптоми: батькам на замітку
Лікування астигматизму у дітей починається з правильного діагностування. Але часто батьки не звертаються до офтальмолога, елементарно не помічаючи тих чи інших тривожних симптомів. Діти рідко скаржаться на поганий зір, особливо в разі вродженого порушення, адже вони так бачили світ завжди і не розуміють, що картинка спотворена.
Приводом записатися на візит до лікаря-окуліста можуть стати часті головні болі, втома під час читання, болі в області чола над бровами, запаморочення, примруження і нахил голови при розгляді предметів. Діти з патологією не відрізняються інтересом до перегляду картинок в книгах, письму, малюванню. Часто таку поведінку батьки трактують як капризи або лінь. Щоб переконатися, що це особливість характеру, а не проблема із зором, краще сходити до дитячого офтальмолога.
Як лікувати астигматизм у дітей: сучасні методи
- За допомогою окулярів. Для корекції зору при астигматизмі використовують спеціальні окуляри з циліндрами. Це один з найбільш простих і ефективних способів виправити це порушення. На відміну від звичайних окулярів, в рецепті на астигматичні ще вказується інформація про циліндри і осі їх розташування. У перший тиждень використання цих окулярів у дитини може бути головний біль і запаморочення, але потім дискомфорт проходить. Ще один мінус цього методу – обмежений бічний зір. Малюк не зможе займатися спортом.
- М’які контактні лінзи. Цей метод корекції зору також враховує циліндр, і не обмежує бічний зір
- За допомогою твердих контактних лінз. Цей метод лікування називається ортокератологія. Спеціальні нічні лінзи з часом надають рогівці правильну форму. У центрах «Новий Зір» застосовують жорсткі газопроникні контактні лінзи PARAGON. Вони коректують астигматизм до 2 діоптрій.
- За допомогою апаратного лікування. Часто астигматизм у дітей супроводжується короткозорістю або далекозорістю. Для комплексного вирішення проблем із зором у медичних центрах «Новий Зір» пропонують терапевтичне лікування, що включають процедури на різних апаратах – електростимуляція, електрофорез, окуляри-масажери, лазерні стимулятори тощо.
Зверніть увагу! Для лікування астигматизму у дітей не застосовується лазерна корекція зору. Ця процедура рекомендована тільки з 18 років.
Подаруйте дітям світ яскравих вражень!
«80% інформації людина отримує через очі. Якщо дитина погано бачить, вона втрачає багато можливостей, – розповідає Ірина Могильна, завідуюча відділенням дитячої офтальмології мережі клінік «Новий Зір». – Лікування астигматизму або будь-яких інших порушень у дітей вимагає ретельної діагностики. У наших клініках ми проводимо комплексне обстеження на сучасному японському і німецькому обладнанні. Для максимального комфорту дітей діагностика проходить в ігровій формі. Окуляри, лінзи, апарати – методи лікування підбираються з урахуванням психологічної готовності і дітей, і батьків. Для оптимального результату важливо запропонувати рішення, яке сподобається всім».
Пам’ятайте, з раннім діагностуванням підвищуються шанси на якісне поліпшення зору у дітей. Запишіться на консультацію вже зараз!