Лазерна корекція зору: лікар клініки “Новий Зір” розвінчує необгрунтовані страхи
Щоб подолати страхи, які заважають добре бачити й позбутися нарешті окулярів чи лінз, ми звернулися за експертною думкою до офтальмохірурга, лікаря вищої категорії всеукраїнської мережі медичних центрів «Новий Зір» Михайла Білого. Вибір був невипадковий – саме у цих клініках на початку 2000-х проводили одні з перших операцій лазерної корекції зору, а тепер пропонують найпрогресивніші методики:
- Super LASIK Thin Flap
- Femto LASIK
- Contoura
- StreamLight
Міф 1. Через вплив променя лазера можна осліпнути
Лазерна корекція вважається цілком безпечним методом відновлення зору. Саме його рекомендують провідні фахівці Європи та Америки. Під час операції не порушується цілісність внутрішніх структур ока – лазер діє на поверхню або верхні шари рогівки. На сітківку ж чи інші тканини зорової системи він жодним чином не впливає, тому й не може спричинити їх пошкодження.
Міф 2. Невже лазер може подолати короткозорість, далекозорість чи астигматизм – це рекламний хід
Насправді за міопії, гіперметропії та астигматизмі (так в офтальмології називаються вищезазначені захворювання) лазерна корекція є найзручнішим способом покращити зір без лінз чи окулярів. Треба просто зрозуміти принцип технології. При короткозорості заломлення зображення фокусується перед сітківкою, при далекозорості – за нею. А в разі астигматизму через нерівну поверхню – за та перед сітківкою, що й дає розмиту картинку. Промінь лазера під час процедури, яка триває 5–60 секунд, коригує оптику ока: змінює форму рогівки (природної лінзи), завдяки чому «налаштовується» правильне заломлення світла. Воно фокусується прямо на сітківці – й людина отримує чітке зображення.
Більше в статті: https://medstrana.com/