Лазерна корекція зору в Україні
ПРИНЦИП ЛАЗЕРНОЇ КОРЕКЦІЇ ЗОРУ
Поганий зір це результат неправильного заломлення світла. У пацієнтів з далекозорістю та короткозорістю світло фокусується або за сітківкою, або перед нею. Тому доводиться одягати окуляри.
Під час процедури лазер діє на рогівку ока. Вона набуває потрібної форми, а промені світла фокусуються чітко на сітківці. Тому людина отримує 100% зір після операції.
Лазерна корекція зору давно стала золотим стандартом лікування аномалій рефракції. Її рекомендують офтальмологи США, Європи та найкращі лікарі України. Сучасне обладнання та технології дозволяють коригувати оптичні дефекти з високою точністю, а результат зберігається багато років.
ПОРУШЕННЯ ЗОРУ: ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЛАЗЕРНОЇ КОРЕКЦІЇ
Лазерна корекція рекомендована за будь-яких аномалій рефракції. Прямими показаннями до операції є:
- Короткозорість (до -12 діоптрій). Пацієнт погано бачить далекі відстані. У нього може бути розмиті контури, кольори, складно розрізняти обличчя людей, предмети.
- Далекозорість (до +4 діоптрій). Людина не бачить на близькі відстані. Йому важко читати книги, працювати за монітором, роздивитись цінники у магазині. Весь час хочеться відсунути предмет від себе, щоб розглянути якнайкраще.
- Астигматизм (до 6 діоптрій). Патологія, при якій предмети здаються розмитими і нечіткими, доводиться примружуватися щоб одержати ясну картинку. Може виникати біль в очах.
Усі аномалії рефракції суттєво знижують якість життя. Особливо якщо їхній ступінь високий.
Якщо ви помічаєте будь-який із перелічених симптомів, зверніться до офтальмолога. Можливо, вам потрібна лазерна корекція зору.
ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ В ОФТАЛЬМОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ НОВИЙ ЗІР
Офтальмологічний центр “Новий Зір” один із перших в Україні провів лазерну корекцію зору. Наші лікарі мають великий практичний досвід у проведенні операцій. Вже понад 20 років ми допомагаємо пацієнтам дивитися на світ без окулярів та контактних лінз.
Офтальмологічний центр “Новий Зір” пропонує:
- Індивідуальний підхід. Після повної діагностики, огляду та збору анамнезу лікарі підбирають оптимальний метод лікування. Враховуються всі особливості ока та загальний стан здоров’я пацієнта. Тому в кожному окремому випадку ми маємо максимально ефективний результат.
- Високий професіоналізм. У клініці також приймають лікарі найвищої категорії. Більшість із них мають ступінь кандидата наук, що підкреслює глибокі знання та науковий підхід до операції. Кожен наш спеціаліст є досвідченим офтальмохірургом. Це забезпечує високий рівень професіоналізму під час лазерної корекції зору.
- Корекцію зору за допомогою нових технологій. Використовуються інноваційні методики лікування, серед яких FEMTO, Сontoura Vision, Super LASIK Thin Flap, StreamLight. Кожна з них має свої особливості та підбирається залежно від потреб пацієнта.
- Використання інноваційного обладнання. Клініка оснащена високоточним обладнанням, яке застосовується у передових офтальмологічних центрах США та Європи. Це лазери WAVELIGHT® FS200 та WAVELIGHT® EX500.
- Відмінний результат незалежно від вихідних показників зору. Якщо перед операцією у людини був великий ступінь далекозорості або короткозорості, то в результаті корекції він отримує чіткий зір. Реабілітаційний період – мінімальний.
- Хорошу швидкість виконання. Завдяки інноваційному лазеру вплив на рогівку триває не більше ніж 60 секунд. Загальний час операції складає до 15 хвилин. Вже в день корекції зір поступово відновлюється та покращується. Наступної доби пацієнт повертається до звичного способу життя.
- Високі медичні стандарти. “Новий Зір” працює за європейськими протоколами лікування. На базі клініки розташований референтний центр американської компанії Alcon – визнаного лідера у виробництві товарів для офтальмології.
- Комплексну діагностику перед лазерною корекцією зору. Під час обстеження лікарі визначають точні параметри ока та наявність можливих патологій. Діагностика допомагає виявити катаракту, глаукому, аномалії сітківки та рогівки. Аналіз цих даних дозволяє розробити план терапії, а результат операції виходить максимально ефективним.
- Супровід у післяопераційному періоді. Після лазерної корекції ви можете перебувати на зв’язку з черговим лікарем 24 години на добу. Також ми пропонуємо наступні огляди до повного одужання.
- Регулярні знижки та акції на лазерну корекцію. Ми дбаємо про те, щоб фінансова сторона питання була комфортною. Актуальні пропозиції відстежуйте на офіційному сайті або звертайтесь до адміністратора.
- Гарантію та відповідальність. Результат операції прогнозується на етапі обстеження. Лікар консультує пацієнта з усіх питань, анонсує можливі результати. Безпосередньо перед процедурою підписується договір, у якому обумовлено всі аспекти та нюанси майбутнього лікування. На цьому етапі прописується точна вартість операції.
Лазерна корекція зору у Києві в центрі “Новий Зір” – це висока якість та запорука гарного зору на довгі роки.
ПЕРЕВАГИ ЛАЗЕРНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ ОЧЕЙ
Зазвичай, всі аномалії рефракції коригують за допомогою окулярів або контактних лінз. Це рятує ситуацію, але не вирішує проблеми. Варто людині зняти окуляри або витягнути лінзи, картинка знову стає розмитою. Тому корекція зору лазерна має низку незаперечних переваг:
- Вирішує проблему повністю. Після операції пацієнт отримує гострий зір довгі роки. Йому більше не потрібно користуватися окулярами чи лінзами. Лазер діє на корінь проблеми — форму рогівки. Він виправляє оптику ока, а не просто усуває симптоми поганого зору.
- Економічний зиск. Вартість операції з корекції недешева. Однак носіння окулярів та лінз потребує ще більших витрат. Щомісяця потрібно купувати лінзи, розчин до них, краплі, а оправа окулярів буває дуже дорогою. Якщо один раз зробити операцію, то регулярні покупки більше не знадобляться.
- Комфорт. У результаті корекції зору пацієнт отримує поліпшення якості життя. Він більше не відчуває дискомфорт, а дивлячись у далечінь чи близько, йому не доводиться примружуватися.
- Висока ефективність. У багатьох випадках вдається досягти 100% зору.
- Доступність людям з різними параметрами зору та очей. На сьогоднішній день існують технології, які дозволяють провести корекцію зору людям із тонкою рогівкою. Більшість із протипоказань до корекції є тимчасовими.
- Нетривалий період реабілітації. Вже першу добу після операції до людини повертається гострий зір і результат зберігається багато років.
Методів корекції зору досить багато. Щоб визначитися з вибором, необхідне повне обстеження та діагностика.
ВАРІАНТИ МЕТОДІВ КОРЕКЦІЇ ЗОРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛАЗЕРА
В офтальмологічному центрі “Новий Зір” доступні різні методики лазерної корекції зору. Вони відрізняються за складністю процедури та виконуються на різному устаткуванні. Давайте розглянемо кожну з них докладніше.
LASIK
Одна з перших методик лазерної корекції зору у світі проводиться ще з 1989 року. Дозволяє коригувати короткозорість важкого ступеня (до -12 діоптрій), а також далекозорість (до +4) та астигматизм середнього ступеня (до 6).
Виконується як лазером, так і офтальмохірургом. Під час операції лікар формує клапоть рогівки завтовшки до 140 мікрон. Надріз робиться мікрокератомом – спеціальним інструментом високої точності.
Результат корекції багато в чому залежить від обладнання та досвіду офтальмохірурга. Операцію з технології LASIK в офтальмологічному центрі “Новий Зір” проводять спеціалісти з великим практичним досвідом. Під час втручання використовується апаратура Schwind (Німеччина) та Alcon (США).
SUPER LASIK THIN FLAP
Це корекція за методикою “тонкий клапоть” – одна з новітніх технологій в офтальмології. Під час операції також формується клапоть рогівки за допомогою мікрокератому. Товщина клаптя – до 110 мікрон.
Завдяки цьому зводиться до мінімуму ризик ускладнень та травматизму, а тканини рогівки максимально зберігаються. Період реабілітації значно скорочується та проходить легше. Для корекції за методом “тонкий клапоть” використовуються лазери та кератоми останнього покоління. Результат виходить точним, ефективним та стабільним.
Переваги методики:
- Якісний прогнозований результат. Пацієнт практично одразу отримує чіткий зір, а результат прогнозується на 95% ще до операції.
- Збереження тканин рогівки до 30% порівняно з іншими технологіями.
- Короткий період реабілітації та мінімальний ризик ускладнень.
- Можливість провести операцію людям з великим ступенем далекозорості та короткозорості, а також з тонкою рогівкою. До появи технології таким пацієнтам відмовляли у лазерній корекції.
LASEK
Це один із найстаріших методів лазерної корекції зору. Вперше LASEK був проведений 1996 року в США, і до початку 2000-х дістався України. Наші фахівці техніку практикують з 1999 року, використовуючи обладнання Schwind (Німеччина) та Alcon (США). Лазерна корекція зору методом LASEK виправляє порушення при короткозорості (до -8 діоптрій), далекозорості (до +4 діоптрій) та астигматизмі. Хоча цей метод застарів, він все ще популярний у сучасній офтальмології і є найдоступнішим.
SUPER LASEK
Процедура корекції виконується лише на верхніх шарах рогівки. Випаровується епітелій рогівки без формування клаптя. Точне обладнання враховує індивідуальні особливості рогівки та ока. Це дозволяє зробити операцію більш точною та ефективною. Результат корекції є стабільнішим. За рахунок того, що лазер діє лише на верхні шари рогівки, її тканини максимально зберігаються. Тому реабілітаційний період проходить швидше та легше. В Україні цю технологію вперше було проведено саме в офтальмологічному центрі “Новий Зір” у 2004 році. Зараз ми її виконуємо на обладнанні Schwind (Німеччина) та Alcon (США).
Однією з переваг SUPER LASEK є доступність для людей із високим ступенем аномалій рефракції. Можна коригувати короткозорість до -12 діоптрій, далекозорість до +5 діоптрій та астигматизм у межах 6 діоптрій.
StreamLight PRK
Це нова методика корекції міопічного астигматизму та короткозорості. Її унікальність полягає в тому, що вона є безконтактною і проходить дуже швидко. Процедура StreamLight виключає контакт матеріалів та обладнання з оком, а всі маніпуляції відбуваються на поверхні рогівки, і вона не пошкоджується. Технологія повністю комп’ютеризована та виконується ексімерним лазером останнього покоління від виробника Alcon (США).
Переваги:
- Максимальне збереження тканин рогівки.
- Безконтактність. Обладнання та матеріали не контактують з оком.
- Швидкість виконання операції обох очах становить лише 7 хвилин.
- Повна автоматизація та комп’ютерний контроль.
Femto LASIK
Це інноваційна методика, коли виключається людський чинник. Під час корекції використовується унікальний фемтосекундний лазер. Він замінює мікрокератом. Фемто-лазер формує клапоть рогівки, а ексімерний усуває аномалії рефракції.
Переваги технології Femto LASIK очевидні:
- Мінімальне втручання інструментів та хірурга. Виняток людського фактора.
- Безножева методика з допомогою роботи фемтосекундного лазера.
- Точніший клапоть рогівки, який краще прилягає і швидше герметизується. У такий спосіб відновлення проходить дуже швидко.
- Є золотим стандартом корекції зору у Європі та США.
Лазерна корекція зору Femto LASIK в офтальмологічному центрі Новий Зір проводиться в окремій операційній. Вона обладнана двома сучасними лазерами високої точності – фемтосекундним WAVELIGHT FS200 для формування клаптя та ексімерним WAVELIGHT EX500 для корекції форми рогівки.
Contoura®Vision
Це персоналізована методика лазерної корекції. Її унікальність у тому, що вона підбирається під кожного пацієнта. Тому виходить максимально точний та прогнозований результат. Параметри зору в результаті операції коригуються більш ніж на 100%. Апаратура використовує передові методи картографії рогівки для створення персоналізованих параметрів корекції. Вимірює та аналізує топографічні особливості рогівки кожного пацієнта, що дозволяє більш точно коригувати його зір. Є одним із останніх досягнень у галузі офтальмології, доступних у США, Європі та тепер в Україні.
Офтальмологічний центр “Новий Зір” завжди стежить за новинками науки та медицини. Метод корекції зору у кожному конкретному випадку визначається лікарем після діагностики та консультації.
ДІАГНОСТИКА ПЕРЕД ЛАЗЕРНОЮ КОРЕКЦІЄЮ
Зазвичай зір падає поступово, тому людина не відразу наважується на операцію. Вона носить окуляри, лінзи, ходить на планові огляди до офтальмолога. Під час консультації виявляється, що зір значно погіршився. Тоді лікар рекомендує лазерну корекцію, доки ситуація не посилилася ще більше.
Огляд та діагностика включають такі етапи:
- Визначення гостроти та полів зору (периметрія). Виконується ряд спеціальних тестів, що дозволяють оцінити оптичні здібності ока. Визначається зір на різні відстані, можливість розрізняти деталі, а також яскравість та контрастність.
- Біомікроскопія ока за допомогою щілинної лампи. Застосовується для оцінки структур ока, таких як кришталик, рогівка, райдужка та очне дно. За допомогою щілинної лампи можна переглянути всі структури ока у збільшенні. Дуже важливо у цьому етапі виключити наявність патологій — катаракти чи глаукоми. Проводити корекцію із цими захворюваннями не можна. Також оцінюють товщину рогівки, щоб оптимально підібрати спосіб корекції.
- Огляд очного дна (офтальмоскопія). Метод застосовується з метою оцінки сітківки, зорового нерва та інших структур.
- Визначення внутрішньоочного тиску (тонометрія). Показник внутрішньоочного тиску важливо визначити перед корекцією. Якщо він підвищений, спочатку потрібно усунути проблему.
Показники та параметри, отримані під час обстеження, дозволяють визначити ступінь аномалій рефракції. Крім того, виключається наявність інших патологій – катаракти чи глаукоми. Все це важливо для вибору максимально ефективного способу корекції зору.
Комплексна діагностика в офтальмологічному центрі Новий Зір займає 2-2,5 години. Її можна провести планово максимум за 1 місяць до операції або за кілька днів. Зазвичай, у день корекції зору проводиться додатковий огляд безпосередньо перед процедурою.
Для комплексної діагностики зору використовують устаткування високої точності. Такою ж апаратурою оснащені центри у США та Європі. Весь процес повністю комп’ютеризовано та проходить під контролем досвідчених лікарів.
Ми нагадуємо: плановий огляд офтальмолога з повною діагностикою зору бажано проходити щорічно. Якщо у вашій родині були випадки катаракти, глаукоми, хвороб сітківки, то 2-3 рази на рік.
ПІДГОТОВКА ДО ЛАЗЕРНОЇ КОРЕКЦІЇ ЗОРУ
Як і будь-яка операція на очі, лазерна корекція зору потребує підготовки. За 1-3 дні дотримуйтесь наступних рекомендацій:
- Не вживайте алкогольних напоїв, щоб не збільшувати кровообіг в області ока.
- Обмежте інтенсивні фізичні навантаження, щоб уникнути пошкодження ока або підвищеного внутрішньоочного тиску.
- Не користуйтеся косметикою, щоб уникнути попадання дрібних частинок у око. Речовини, що містяться в косметичних продуктах, можуть викликати подразнення та інфекції, що є небажаним під час хірургічного втручання.
- Не носіть контактні лінзи, щоб параметри рефракції були точними та корекція зору пройшла успішно. Також при носінні контактних лінз є ризик інфікування ока. Будь-яка інфекція завадить провести операцію.
Продумайте усі організаційні моменти перед проведенням процедури. Заплануйте дату операції та погодьте її з адміністраторами центру. Важливо, щоби цей день був у вас вільний.
Протягом місяця до операції слід здати аналізи, перелік яких є у нашій реєстратурі. Це потрібно, щоб визначити загальні показники здоров’я. Також у день корекції вам призначать повторний огляд.
Подбайте про те, щоб хтось із близьких зміг забрати вас із центру після операції. У перші години можуть бути труднощі із зором, тому сісти за кермо цього дня ви не зможете. Сонцезахисні окуляри також будуть не зайвими для більш комфортного перебування на вулиці протягом перших кількох годин після процедури.
ТЕХНОЛОГІЯ ПРОВЕДЕННЯ ЛАЗЕРНОЇ КОРЕКЦІЇ ДЛЯ ОЧЕЙ
Операція лазерної корекції зору триває до 30 хвилин. Безпосередній вплив лазера на рогівку триває 5-60 секунд (залежно від обраної методики). Весь процес можна розділити кілька етапів, які розглянемо окремо для різних методів.
Етапи проведення корекції за методиками LASEK та SUPER LASEK
У першому етапі проводиться анестезія. Перед початком процедури в очі закопують знеболювальні краплі, щоб пацієнт не відчував дискомфорт та біль під час операції. У загальній анестезії немає потреби. Далі процедура виглядає так:
- Фіксація ока. Після анестезії око фіксується спеціальним приладом, який запобігає його руху під час процедури. Це важливо для точності лазерного впливу на рогівку.
- Лазерна корекція зору. Безпосередня дія лазера починається після фіксації ока. У ході операції випарюють верхній шар епітелію рогівки. Потім лазер коригує її форму, щоб покращити показники зору. Всі процеси відбуваються на мікрорівні, тому не приносять великого травматизму. Епітелій рогівки відновлюється самостійно протягом кількох днів, тому шви не накладаються.
- Встановлення захисної лінзи. Після завершення корекції зору на око встановлюється контактна лінза. Вона забезпечує захист епітелію, знижує дискомфорт та сприяє швидкому загоєнню рогівки. За кілька днів її знімає лікар у клініці на огляді.
Схема операції за методиками LASIK, SUPER LASIK THIN FLAP та Femto LASIK
Проведення процедури за цими методиками трохи відрізняється. Перед початком операції очей знеболюють із застосуванням місцевої краплинної анестезії. Це робить процедуру комфортною та безболісною.
Далі йдуть:
- Фіксація ока. Око фіксується спеціальним приладом, щоб уникнути випадкових рухів під час операції. Це важливо задля точного проведення всіх етапів процедури.
- Створення клаптя рогівки:
- При методиках LASIK та SUPER LASIK THIN FLAP хірург за допомогою мікрокератома робить точний та рівний розріз на рогівці. Створюється тонкий клапоть, один край якого піднімають. Це забезпечує доступ для лазера. У випадку SUPER LASIK THIN FLAP клапоть виходить ультратонким, що мінімізує втрату тканини та прискорює загоєння.
- За методикою Femto LASIK клапоть формують за допомогою фемтосекундного лазера. Мікрокератом не використовується, тому відсутній людський фактор.
- Вплив лазера. Після створення клаптя відкривається доступ до глибоких шарів рогівки, які підлягають корекції. Лазер діє на них, змінюючи форму рогівки та покращуючи параметри зору.
- Закриття клаптя. Після завершення маніпуляцій клапоть повертається на місце та притискається. Рогівка закривається і гоїться самостійно. Шви у цьому випадку також не потрібні.
- Захист ока за допомогою лінзи. В кінці операції за потреби на око встановлюється захисна лінза, щоб запобігти подразненню та захистити око в перші дні після процедури.
Корекція зору відбувається на обох очах. Того ж дня пацієнт вирушає додому.
ВІДНОВЛЕННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЯ
Після того як проведено операцію (лазерну корекцію зору), настає період реабілітації. Вже у клініці параметри зору покращуються, а остаточний результат пацієнт бачить протягом місяця.
Перші 3-4 години після процедури пацієнт проводить у центрі під наглядом лікарів, а після повернення додому може звертатися до клініки у телефонному режимі. Якщо вас турбує дискомфорт та виникають ускладнення, повідомте чергового лікаря.
Після операції в органах зору можуть спостерігатись сухість, біль, а також відчуття “піску в очах”. Ці симптоми зазвичай зникають за кілька днів.
Важливим аспектом відновлення після процедури є дотримання всіх рекомендацій лікаря-офтальмолога, а саме:
- регулярне застосування очних крапель, які виписав фахівець;
- дотримання графіка прийому ліків;
- дотримання правил реабілітації.
У першу добу після операції не рекомендується:
- терти очі та торкатися їх руками;
- користуватися косметикою;
- використовувати спреї та аерозолі біля обличчя (лак для волосся, дезодоранти тощо);
- виходити надвір без сонцезахисних окулярів;
- вмиватися.
На другу добу після процедури вас запросять на повторний огляд. Надалі призначаються ще 2-4 візити протягом усього курсу реабілітації.
Протягом 14 днів після корекції дотримуйтесь таких правил:
- Уникайте інтенсивної зорової напруги. Обмежте час роботи за комп’ютером, читання та перегляду телевізора. Регулярно робіть перерви, щоби відпочили очі.
- Не піднімайте тяжкості та не нахиляйтеся. Це може негативно позначитися на внутрішньоочному тиску та дати ускладнення.
- Утримайтеся від інтенсивних фізичних вправ.
- Якнайменше торкайтеся очей, не тріть їх руками.
- Продовжуйте приймати медикаменти, які виписав лікар.
- Чи не вживайте алкоголь.
- Уникайте потрапляння пилу та бруду в очі.
Щоб реабілітація пройшла якомога комфортніше, не порушуйте рекомендацій. Повідомте лікаря, якщо у вас виникне дискомфорт в очах. Зазвичай вже за 2-4 тижні видно кінцевий підсумок операції. Параметри зору значно покращуються та стабілізуються.
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАЗЕРНОЇ КОРЕКЦІЇ
Є деякі тимчасові протипоказання до проведення процедури лазером, серед яких:
- Вік до 18 років.
Зорові органи розвиваються упродовж перших 18 років життя. За цей час їх оптичні характеристики можуть змінюватись. Тому проводити лазерну корекцію недоцільно.
- Лактація та вагітність.
У ці періоди у жінки змінюється гормональне тло. Він впливає на сітківку та інші структури ока, тому складно прогнозувати результат процедури.
- Наявність тяжких патологій ока.
Таких як катаракта, складні випадки глаукоми, відшарування сітківки, кератоконус. У цих ситуаціях можуть рекомендувати інші види корекції зору та операції.
На жаль, лазерну корекцію зору не проводять людям з діабетом. Через особливості їхнього організму складно спрогнозувати результативність процедури: поява ускладнень, повернення поганого зору.
Щоб дізнатися, чи підходить корекція лазером, яку методику краще використовувати, проконсультуйтеся з офтальмологом.
ЦІНА НА ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ У КИЄВІ
Вартість лазерної корекції зору визначається індивідуально. Вона залежить від обраної технології лікування, параметрів ока, ступеня рефракції. Загалом ціна на процедуру включає:
- формування плану корекції, спираючись на індивідуальні особливості пацієнта;
- проведення операції вибраним методом – фемтосекундний або ексімерний лазер та інші;
- анестезія та супровід лікаря;
- сертифіковані витратні матеріали від передових виробників у сфері офтальмології;
- медикаменти у післяопераційному періоді;
- післяопераційний супровід у телефонному режимі (перший день після повернення додому);
- супровід та планові огляди протягом періоду відновлення.
Детальніше дізнатися про послугу “лазерна корекція зору”, яка ціна операції, ймовірні результати, ви можете звернувшись до офтальмологічного центру “Новий Зір”.