Як зберегти зір в умовах постійних вимкнень світла
Запасайтеся лед-лампами, щоб запобігти навантаженню на очі
Для забезпечення якісного зору на сітківку ока має потрапляти якомога більше світла. Аби компенсувати його брак, наші зіниці розширюються. Це нормальне явище для здорової людини. Однак в тих, хто страждає, наприклад, на глаукому, ситуація з вимкненнями світла може спричиняти підвищення внутрішньоочного тиску, що дуже небезпечно.
Звідси випливає перша порада: щоб не провокувати розширення зіниць й не давати додаткового навантаження на м’язи ока й сітківку, дивіться телевізор, читайте, працюйте тільки за умови гарного освітлення. Тобто, крім світла, що випромінює безпосередньо гаджет, має бути додаткове джерело освітлення, наприклад лед-лампа, що живиться від акумулятора.
Погіршення зору не пов’язане з поганим освітленням
Теза, що короткозорість є наслідком нічного читання в дитинстві, лише міф. Недостатнє світло від ліхтарика, гірлянди чи свічки просто створює дискомфортні умови для праці, особливо якщо діяльність вимагає бачення деталей. Наприклад, написання учнями домашньої роботи, друкування тексту в разі, коли клавіатура не підсвічується.
Щоб роздивитися докладно, людина нахиляється до предмета чи гаджета або підносить його ближче до обличчя. Ось тоді виникає чинник, що дійсно провокує зниження зору, – зменшується безпечна дистанція. Таким чином розвивається або прогресує короткозорість. Чому? Бо при зменшенні допустимої відстані м’яз усередині ока, що регулює ширину зіниці, перенапружується.
Отже, другий висновок: слідкуйте, щоб погане освітлення не впливало на дистанцію між очима й предметом. За правилами гігієни зору безпечна відстань до книги має становити 30-40 см, а до монітора комп’ютера – 60-80 см.
Тривале сидіння в телефоні шкодить очам
Аби уникнути перенапруження й утоми очей, не фокусуйтесь довго на одній точці. В декого це призводить навіть до головного болю. До того ж, зосереджуючись на чомусь і намагаючись розгледіти деталі, ми менше моргаємо, що спричиняє пересихання слізної плівки, а за деякий час:
- свербіж;
- почервоніння очей.
Більше в статті: https://thepage.ua/