Як мінімізувати вплив комп’ютера на очі
Обладнайте робоче місце
Виберіть зручний для вас стілець і відповідну висоту столу. Ви не повинні дуже схилятися над поверхнею або дотягуватися до неї. Важливо також, щоб стільниця була достатньо широкою. Тоді ви зможете правильно покласти руки та таким чином забезпечити правильну відстань комп’ютера до очей – 40-50 см.
“Якщо працюєте за ноутбуком, використовуйте додаткову клавіатуру, аби витримати належну дистанцію до екрана”, – каже фахівець “Нового Зору”.
Чому важлива відстань? Чим ближче обличчя до монітора, тим більше напружуються м’язи очей для акомодації – механізм пристосування зору бачити на різні відстані. Неприродне напруження погіршує зір.
Зважайте на освітлення
Для здоров’я очей дуже важливе освітлення. Ідеально, аби воно було природним, проте не часто цього вдається дотриматися. Тому забезпечте достатньо додаткового світла.
Якщо працюєте в умовах вимкнення електрики, крім світла від екрана, має бути й інше джерело, наприклад лед-лампа. Інакше може підвищитися внутрішньоочний тиск, і м’язи перенапружаться.. У виборі денного й штучного освітлення надавайте перевагу першому.
Яскравість монітора
Виставте яскравість монітора відповідно до навколишнього освітлення. Обирайте антиблікові екрани з додатковим захисним фільтром від синього світла. Воно негативно впливає на сітківку ока.
Тривале опромінення може призвести до вікової макулодистрофії, коли втрачається центральне поле зору. Якщо не впевнені в характеристиках монітора, придбайте спеціальні захисні комп’ютерні окуляри проти синього світла.
Більше в статті: https://www.rbc.ua/