Як їжа може впливати на зір
18 April 2023
Важливість збалансованого харчування важко переоцінити. Їжа може впливати на стан всього нашого організму, і очі – не виключення.
Вислів: "ми є тим, що ми їмо", став уже крилатим. Звісно, дієтологи наполягатимуть на істинності сентенції Гіппократа. А що з цього приводу думають окулісти? Чи може їжа стати ліками й запобігти хворобам очей? На ці питання 24 каналу відповіла Юлія Галушко, лікарка-офтальмолог клініки "Новий Зір".
“Треба передусім зазначити, що харчі є джерелом мікроелементів, які забезпечують повноцінне функціонування організму, отже впливають на якість життя. Звичайно, в їжі містяться речовини, що мають велике значення для здоров’я очей. І це не тільки вітаміни, а й амінокислоти та певні пігменти”.
Які вітаміни найважливіші для зору
- Вітамін А (ретинол, каротин) відіграє важливу захисну роль для сенсорної системи, яка відповідає за зорове сприйняття предметів – їхньої форми, кольору, руху, відстані між ними. У разі його нестачі погіршується сутінковий зір, з’являється біль в очах при яскравому освітленні, зменшується вироблення сльози, що призводить до сухості й тьмяності рогівки.
- Група вітамінів B має особливе значення для очей. Так, тіамін (B1) необхідний для вироблення ферменту, який регулює внутрішньоочний тиск. Отже, він важливий для профілактики глаукоми. Проте основною його функцією є безперебійне передавання нервових імпульсів між зоровою системою і головним мозком.
- Рибофлавін (В2) сприяє насиченню кришталика та сітківки поживними речовинами, допомагає боротися зі втомою очей, контролює кровообіг в очних судинах. Коли вітаміну B2 не вистачає, людина може страждати на часті кон’юнктивіти, васкуляризацію рогівки (появу нових капілярів), світлобоязнь, сльозотечу й навіть катаракту.
Більше в статті: https://health.24tv.ua/