Штучні кришталики: доцільність імплантації, різновиди лінз, виробники
Основне завдання кришталика ока – фокусувати відбиті від світла промені та формувати зображення на сітківку. Саме він відповідає за процес фокусування світла на сітківці, яке перетворюється на нервовий імпульс, який потім передається в головний мозок.
Що таке природний кришталик та його штучний аналог
Це лінза, що є гелеподібною речовиною. Вона укладена в капсулу, яка тримається на зв’язках усередині ока й розташована за райдужкою. Кришталик для наочності зручно порівняти з лупою. Їй під силу збільшити зображення у кілька десятків разів, тому можна роздивитися навіть найдрібніші деталі. Людська лінза має таку саму властивість: акомодаційні можливості ока становлять від 19 до 33 діоптрій. Штучний кришталик створений як аналог людського кришталика.
Коли потрібна заміна кришталика
Є дві умови встановлення штучного аналога:
- за медичним показанням;
- за бажанням.
У першому випадку без заміни кришталика пацієнт просто втратить зір. Найпоширеніше захворювання, за якого показана така операція, – катаракта.
Лінза всередині ока має бути ідеально прозорою, адже вона відповідає за проведення зображення на сітківку. Однак унаслідок біохімічних процесів порушується метаболізм, живлення всередині кришталика, і той починає потроху мутнішати. Якщо біологічна лінза втрачає свою прозорість, у людини падає зір, аж до сліпоти. Ось чому катаракта потребує обов’язкової заміни кришталика.
Важливо розуміти, що за цього захворювання зупинити помутніння кришталика неможливо – якщо воно почалося, то прогресуватиме і зрештою призведе до сліпоти.
Другий варіант заміни кришталика – операція за бажанням. Вона робиться для поліпшення якості життя пацієнта. Так, людині, що страждає на міопію, далекозорість або зниження зору через вікові зміни, як альтернативу носіння окулярів чи лінз можуть запропонувати встановити штучний кришталик. У цьому випадку зір покращиться, і пацієнт почуватиметься набагато комфортніше.
Більше в статті: https://www.health-ua.org/