
Вагітність та зір: що варто знати
НАЙБІЛЬШІ ОМАНИ
Насправді жінки з вадами рефракції (короткозорістю, далекозорістю) можуть народжувати самостійно. Взагалі міопія, навіть найвищих ступенів, не є показанням до кесаревого розтину. Адже при нормальному перебігу вагітності й пологів не існує механізмів, які при короткозорості могли б призвести до втрати зору.
КОЛИ ОПЕРАТИВНИЙ МЕТОД РОЗРОДЖЕННЯ НЕОБХІДНИЙ
Офтальмологічних показань до такого втручання зовсім небагато. Згідно з уніфікованим клінічним протоколом “Кесарів розтин”, затвердженим МОЗ у 2022 році, для цього існує лише 4 причини:
- геморагічна ретинопатія – захворювання сітківки, що супроводжується внутрішньоочними крововиливами;
- відкриті травми ока, за яких порушена цілісність очного яблука;
- гострий напад глаукоми, коли раптово й значно підвищується внутрішньоочний тиск;
- перфоративна виразка рогівки – важке запалення, за якого рогівка витончується й розривається.
На щастя, ці проблеми трапляються дуже рідко. Отже, пересічній вагітній кесарів розтин не потрібний!
ЧИ ТРЕБА ПРОХОДИТИ ОБСТЕЖЕННЯ ОЧЕЙ
При плануванні вагітності необхідно зважати не лише на загальний стан організму, а й на здоров’я очей. Коли жінку ставлять на акушерський облік, лікар скеровує її на огляд до спеціалістів, зокрема й офтальмолога. Окуліст надасть майбутній мамі рекомендації відповідно до її стану. Це можуть бути поради щодо способу життя, а в разі діагностування захворювань – призначене лікування. Особливої уваги потребують жінки, які мають певні соматичні захворювання. А діабетичні очні ускладнення небезпечні тим, що призводять до серйозних проблем із зором. Таких пацієнток окуліст оглядає і в першій, і в другій половині вагітності, і після пологів. Саме ці жінки (якщо в них є важкі ускладнення з боку сітківки, зокрема діабетичні) інколи потребують кесаревого розтину, а також спеціалізованого, офтальмологічного лікування.
Більше в статті: https://www.moirebenok.ua/