Які овочі і фрукти корисні для зору?

5 October 2021
Завжди цікаво знати, які ж овочі та фрукти, крім відомої всім моркви і чорниці, корисні для очей?

Ми запитали про це офтальмологів нашої клініки і ось перелік продуктів, який вони пропонують включити в свій раціон.

Чому харчування важливо для гарного зору?

Дієта з низьким вмістом жирів і високим вмістом фруктів, овочів і цільнозернових продуктів корисна не тільки для очей, але й всього організму. І це не дивно, адже очі, як і інші органи, отримують поживні речовини і кисень з судин і артерій, і підтримка їх в здоровому стані допоможе вам бачити краще.

З чого складається дієта для очей?

Помаранчеві овочі і фрукти з вітаміном А

Вітамін А – найвідоміший поживний елемент, який піклується про здоров'я очей. Його дуже любить і сітківка, де він допомагає перетворювати світлові промені в зображення. А ось при дефіциті вітаміну А очі стають недостатньо зволоженими і це призводить до синдрому сухого ока.

Найбільш знайоме усім джерело вітаміну А – це морква, а також фрукти, в тому числі диня і абрикоси, що також можуть містити велику кількість цього вітаміну.

Фрукти і овочі, багаті вітаміном С

Вітамін С корисний не лише для імунітету, але й здоров'я очей, він грає вирішальне значення у їх підтримці у гарному стані.

Великий плюс вітаміну С в тому, що це потужний антиоксидант, який активно бореться зі шкідливими радикалами. Смажена їжа, тютюновий дим і сонячні промені виробляють вільні радикали – молекули, які пошкоджують зорові клітини. Вітамін С допомагає відновлювати і вирощувати нові тканини клітин, а також оберігає наш організм від негативного впливу факторів навколишнього середовища, нездорової їжі, шкідливих звичок.

Але це ще не все. Згідно з дослідженням, антиоксиданти можуть запобігти або, принаймні, відстрочити вікову дегенерацію жовтої плями і катаракту – хвороби, які зазвичай проявляються з віком.

Перевірені джерела вітаміну С – це цитрусові, такі як: апельсини, мандарини, грейпфрути і лимони. Багато вітаміну С і в інших продуктах: персиках, червоному солодкому перці, помідорах і полуниці.

Антиоксиданти з вітаміном Е

Ще один важливий і необхідний антиоксидант, який допомагає підтримувати здоров'я очей – це вітамін Е. Продукти, в яких міститься вітамін Е – це авокадо, мигдаль і насіння соняшнику.

Морська риба з жирними кислотами Омега-3

Дослідження показують, що дієта з Омега-3 жирними кислотами, які містяться в морській й океанічній рибі, може знизити ризик розвитку очних захворювань у людей старшого віку. Найбільше вітаміну Е в лососі, тунці, сардині, палтусі і форелі. Омега-3 також впливає на ступінь зволоження очей і вироблення сльози, тому, включаючи в свій раціон рибу, ви тим самим вирішуєте проблему з синдромом сухого ока.

Листові зелені овочі з лютеїном і зеаксантином

Лютеїн і зеаксантин – це антиоксиданти, які містяться в зелених листових овочах та інших яскраво забарвлених продуктах. Це ключові вітаміни щодо захисту очей, а саме вони охороняють макулу – область ока, яка відповідальна за центральний і найбільш детальний зір.

Найбільше лютеїну і зеаксантину міститься в броколі і шпинаті. Інші продукти з достатньою кількістю цих поживних речовин – салат ромен, капуста, зелень ріпи, горох. І хоча яйця не є овочем, вони також хороше джерело цих вітамінів.

Бобові з цинком

Цинк, який міститься в продуктах, впливає на підтримку сітківки в здоровому стані і захищає очі від шкідливого впливу ультрафіолету. Але цинк може впливати на засвоюваність міді, необхідної для утворення червоних кров'яних тілець. На щастя, ця проблема вирішується за допомогою харчування. Включивши в свою дієту страви з бобових, в тому числі і горох, ви зможете збільшити кількість цих мікроелементів в організмі. Інші продукти з високим вмістом цинку – це устриці, нежирне червоне м'ясо, птиця і злакові.

Незалежно від віку, ніколи не пізно перейти на здорову їжу. Почніть правильно харчуватися прямо зараз, щоби поліпшити свій зір на все життя.

Раннє лікування проблем зі здоров'ям очей може запобігти погіршенню зору. Тому якщо ви помітили зміни в якості зору, записуйтеся до нас в офтальмологічний центр «Новий Зір» на діагностику.

Автор
манойло тетяна володимирівна
Заступник головного лікаря медичного центру Новий Зір (Київ). Офтальмохірург
До всіх новин
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР