Контакти
НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Лікування синдрому сухого ока

Лікування синдрому сухого ока

Почуття печіння в очах? Сухість? Почервоніння? Такі симптоми вказують на розвиток синдрому сухого ока. Сучасні технології дозволяють ефективно боротися із цим захворюванням та усунути дискомфорт.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Детальніше про Лікування синдрому сухого ока

Що таке синдром сухого ока?


Під час кліпання очима відбувається зволоження рогівки ока сльозою, яка створює на поверхні захисну сльозову плівку.

 

Кожен шар сльозової плівки дуже важливий:

 1. Ліпідний. Затримує якнайдовше плівку на рогівці.
 2. Водний. Зволожує і живить рогівку.
 3. Муциновий. Покращує еластичність та міцність плівки.

Ці компоненти виробляються спеціальними сальними (мейбомієвими) залозами, які розташовані навколо очей. Якщо робота залоз порушена, це впливає на вироблення сльози і її склад. Випаровування слізної плівки прискорюється, а рогівка ока стає сухою, виникають больові відчуття і почервоніння.

Чому виникає синдром сухого ока?

 

Медична назва цього стану – кератокон’юнктивіт. Причиною його виникнення можуть бути:

 • Порушення у роботі мейбомієвих залоз. Саме вони змащують око олією. Але через їх закупорку  виникає нестача поживних речовин, слізна плівка швидше випаровується і очі страждають від сухості.
 • Нечасте кліпання очима. Так, під час роботи за комп’ютером чи смартфоном людина кліпає очима у 5-6 разів менше, ніж зазвичай.
 • Використання контактних лінз. Рогівка не зволожується сльозою і виникає сухість очей.
 • Захворювання очей, наприклад алергічний кон’юнктивіт, при якому очі червоніють і виникають подразнення
 • Хірургічні втручання на очах. Зазвичай симптоми сухості в такому випадку тимчасові.
 • Дефіцит вітамінів. Через те, що людина не отримує вітаміну А, який є в печінці, моркві та броколі, або омега-3 жирні кислоти, які є в рибі, волоських горіхах та рослинних оліях, зменшується вироблення сльози.
 • Використання ліків: антигістамінні препарати, гормональна терапія, антидепресанти, медикаменти проти підвищеного тиску і інше.
 • Сухе повітря, дим, вітряна погода. Все це призводить до надмірного випаровування слізної плівки із поверхні рогівки.

Ознаки синдрому сухого ока

 • Відчуття сухості
 • Свербіж
 • Почервоніння
 • Відчуття стороннього тіла
 • Сльозотеча, особливо на вулиці
 • Зір, наче у тумані

Такі симптоми впливають на погіршення якості життя і потребують огляду офтальмологом та відповідного лікування.

Методи лікування синдрому сухого ока

Слід зазначити, що зазвичай методики лікування сухості очей спрямовані на те, щоби змінити спосіб життя, а саме: перейти на здорове харчування, прогулянки на свіжому повітрі, зарядка для очей, зволоження повітря в приміщенні тощо.

Стандартні методи лікування

 • Краплі штучної сльози. Вони зволожують око, коли власної сльози недостатньо. Але підбирати такі краплі повинен офтальмолог, який допоможе визначитися з видом і складом крапель, адже причини сухості очей можуть бути найрізноманітніші.
 • Зарядка та масаж для очей. Якщо ви читаєте або виконуєте інше завдання, яке вимагає зорової концентрації, обов’язково робіть перерви для очей час від часу. Закрийте очі на кілька хвилин, або кілька разів кліпайте, щоби рівномірно зволожувати очі.
 • Вітаміни. Найважливіше для здоров’я очей – це різноманітне та повноцінне харчування.
 • Підтримання оптимального рівня вологості в приміщенні. Найзручнішим та найпопулярнішим методом є використання спеціальних пристроїв – зволожувачів.

Революційний метод

Зазвичай використання крапель не приносить бажаного ефекту, тому що впливає на симптоми, а не на причину виникнення синдрому сухого ока.

 

Для кардинального вирішення проблеми сухості очей, тільки у нас в офтальмологічному центрі «Новий Зір» вам запропонують лікування на новому сучасному приладі OptiClear з революційною технологією IPL xenon. Ця система створена лідером в області IPL-технологій – компанією «Alma Lasers» ( Ізраіль).

 

Як це працює? Згадайте яскраве сліпуче біле світло ксенонових фар. Так ось, для лікування синдрому сухого ока використовується саме ксенонове світло, спектр дії якого обмежується світлофільтрами.

 

Інтенсивні імпульсні випромінювання ксенонового світла впливають на мейбомієві залози. Ці випромінювання розігрівають застиглий секрет залози, зменшують запалення і позитивно впливають на кровообіг у цій ділянці.

Як проходить процедура із використанням технології IPL xenon?

 1. Шкіру пацієнта попередньо очищують, а на очі надягають спеціальні захисні окуляри.
 2. На шкіру обличчя коло нижніх повік та перенісся наноситься спеціальний охолоджуючий гель.
 3. Потім виконується серія світлових імпульсів (в кількості 15-20) на нижній повіці, де сконцентровані мейбомієві залози. Під час процедури пацієнт може відчувати незначні поколювання шкіри.
 4. Після процедури проводитися огляд повік пацієнта та очищення мейбомієвих залоз.

Для максимального ефекту рекомендується провести 4 сеанси процедури, 1-2 рази на місяць.

Переваги процедури IPL хenon

 • Неінвазивна та комфортна. Жодних ін’єкцій, болісних відчуттів та дискомфорту.
 • Швидка. Процедура триває до 30 хвилин і не потребує спеціальної підготовки. Після її проведення пацієнт може повернутися до звичайних справ.
 • Дієва. Лікує причину виникнення хвороби «сухого ока», а не просто полегшує прояви.
 • Комплексна. Усуває не лише синдром сухого ока, а й інші запалення шкіри такі як почервоніння, судинні зірочки, розацеа в зоні навколо очей.
 • Омолоджуюча. Імпульсні випромінювання світла позитивно впливають на загальний тонус шкіри зони навколо очей.
Контакти