Чому печуть очі за ноутбуком чи телефоном під час відключень світла і як врятувати зір

12 November 2022
Пояснюємо, чому освітлення важливе для здоров'я очей та як його зберегти в умовах відключення світла.

Після масових обстрілів України 10 жовтня міста та села живуть в режимі відключень електроенергії. Однак роботу та навчання ніхто не скасовував. 

Наші очі страждають через відсутність світла. LIGA.Life розпитала Тетяну Манойло, офтальмохірурга та заступницю головного лікаря медцентру “Новий Зір”, що відбувається з нашими очима під час відключень та що може допомогти. 

Чому світло важливе для очей

“Людина бачить предмет завдяки тому, що око сприймає промені сонячного світла, які відбиваються від нього”, – пояснює Тетяна.

Ввечері роль сонячних променів виконує штучне освітлення – лампи, ліхтарі, нічники. Комп’ютер, смартфон, планшет – також джерела випромінювання.

“Випромінювання сучасних гаджетів нешкідливе. Проблема в іншому: людині фізіологічно непритаманно дивитися на екран, який яскраво світиться. Це виснажує пігментний епітелій сітківки. Результат – зорова втома, зниження концентрації, відповідно – ефективності роботи”, – додає лікарка.

Особливо це шкідливо для людей, які мають астигматизм, короткозорість, далекозорість. Під час тривалої роботи за комп’ютером у темному приміщенні ці проблеми загострюються. Обов’язково слід звернутися до лікаря за корекцією зору – окулярами або контактними лінзами. Інакше доведеться прикладати вдвічі більше зусиль, щоб сфокусуватися на екранних зображеннях.

У довгостроковій перспективі це може призвести до:

  • погіршення гостроти зору;
  • зниження працездатності;
  • головного болю.

Саме тому лікарі радять працювати за комп’ютером в освітленому приміщенні. Так світловий потік розподіляється рівномірніше сітківкою, а зоровий м’яз не надто напружується.

Більше в статті: https://life.liga.net/

Автор
манойло тетяна володимирівна
Заступник головного лікаря медичного центру Новий Зір (Київ). Офтальмохірург
До всіх новин
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР