Не тільки чорниця та морква: як харчування впливає на зір

5 April 2023
Коли в дитинстві говорили, що газована солодка вода дуже шкідлива, здавалося, що це дорослі просто хочуть зіпсувати всі веселощі і змусити їсти кашу. Виявляється, не все так просто і газованка може вплинути навіть на зір. Але про все по черзі. Лікарка медичного центру "Новий Зір" у Дніпрі, офтальмохірургиня Єрошенко Тетяна Миколаївна поділилася, як харчування пов'язане з зором та чи допоможе морква вилікувати короткозорість.

Різний вік — різні потреби 

Харчування впливає на стан усього організму, адже це головне джерело енергії, завдяки якому людина функціонує та росте. Тому харчова поведінка відображається й на стані зору.  І найбільше цей вплив корелює з віком, тож якщо ви хочете, щоб те, що ви їсте, допомагало вашим очам, враховуйте, що:

  • дітям та підліткам особливо важливо повноцінно харчуватися, їсти достатньо білка. Саме у юності виникають перші симптоми короткозорості та втоми очей. Щоб цього не сталося, потрібно не лише приймати вітаміни та стежити за зоровим режимом (не перевантажувати очі, висипатися, працювати у добре освітлених кімнатах), а й добре їсти.
    Діти та підлітки мають отримувати необхідну кількість білка з м’яса, риби та інших продуктів, щоб організм розвивався і не мав дефіциту «будівельного матеріалу». Адже у такому разі він буде «економити», а це призведе до, зокрема, довгострокових проблем із зором.
  • важливо прищеплювати молодим людям здорову харчову поведінку без культу дієт та недоїдання.
  • дорослим варто стежити за віковими змінами та балансом харчування. Дорослими ви працюєте з тим, що у вас є — тіло людини фінально формується в середньому у 25 (а професор Пітер Джонс із Кембриджського університету стверджує, що у 30) років. Підбираючи меню, варто брати до уваги хронічні та загальні захворювання і генетику.
  • старшим людям треба стежити за кількістю цукру, адже через швидкі вуглеводи та надлишок жирів у стравах збільшується ризик виникнення і цукрового діабету, і атеросклерозу, і вікових змін сітківки. Ласунам раджу спробувати натуральні солодощі та фрукти, але також слідкувати за балансом, бо все, що занадто — може нашкодити.

Більше в статті: https://tsn.ua/

Автор
єрошенко тетяна миколаївна
Офтальмохірург (Дніпро, Кривий Ріг)
До всіх новин
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР