Контакти

Як фізичні навантаження можуть впливати на зір

1 February 2023
Помірні спортивні навантаження самі собою не псують зір. Але бувають ситуації, коли людям протипоказання фізичні навантаження через захворювання очей.

Чи можна активно займатися спортом при міопії? Я не нашкоджу очам, якщо буду ходити в тренажерний зал? А реально “підкачати” й зміцнити м’язи очей, щоб покращити зір? 24 канал зібрав найпоширеніші запитання, що турбують українців, і звернулися за відповідями до експертки, офтальмохірургині клініки “Новий Зір” Еліни Гольцунової.

При яких захворювань ока протипоказано займатися спортом

Будь-які захворювання очей, до моменту одужання або стабілізації цього патологічного стану, є протипоказанням до занять спортом. До таких хвороб, зокрема, належать:

  • різноманітні запалення оболонок ока, як-от кон’юнктивіт (слизової оболонки), кератит (рогової), увеїт (судинної);
  • виражені ретинопатії, тобто ураження сітківки на фоні цукрового діабету або гіпертонічної хвороби;

відшарування сітківки, розриви на її периферії, дистрофії з високим ризиком розвитку відшарування. У цьому разі треба дотримуватись охоронного режиму аж до візиту до офтальмолога й моменту лікування захворювання. За такого режиму ви повинні уникати підняття важких речей, не нахилятися вниз головою й попереджувати різку зміну положення тіла в просторі.

Чи можна в разі протипоказань до спорту хоча б робити зарядку

До огляду в лікаря та його подальших рекомендацій краще взагалі утриматись від будь-якої активності. Особливо, якщо в людини проблеми із сітківкою.
Які ознаки проблем із сітківкою:

  • спалахи світла перед очима;
    блискавки;
  • мушки, які літають;
  • відчуття, наче перед оком опустилася шторка.

Це має вас насторожити й потрібно негайно звернутися до офтальмолога. 

Більше в статті: https://health.24tv.ua/

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти