Контакти

«Дистанційка» без шкоди для очей: поради батькам школярів

7 November 2022
Упродовж останніх років під час дистанційного навчання школярі проводять перед моніторами по 6–7 годин на день. Це призводить до гіподинамії, проблем з опорно-руховим апаратом, вегето-судинних розладів, підвищеної тривожності й зрештою до погіршення зору. Та вихід є. Про те, як знизити ризик шкідливого впливу на очі за такої форми навчання, розповіла лікарка-офтальмолог медичного центру «Новий Зір» Ірина Могильна.

Не такий вже страшний гаджет

Передусім треба усвідомити, що не сам комп’ютер погіршує зір, а сукупність обставин, що супроводжують «дистанційку», зокрема, неправильно організоване робоче місце й тривале перебування за екраном, часто в непровітреній кімнаті. Це згодом може призводити до погіршення гостроти зору або й короткозорості. У світі з періоду карантину кількість офтальмологічних проблем у дітей збільшилась у півтора раза.

На що зважати?

Якщо з’являться найменші підозри, необхідно звернутися до окуліста, щоб вчасно впоратися із проблемою. На які ж «дзвіночки» батькам звертати увагу? Коли дитина після занять скаржиться на головний біль, приглядається до зображення, мружить або протирає очі, чи після навантаження вони швидко червоніють. Подивіться й на почерк школяра, якщо букви сильно вилазять за клітинку, це теж сигнал. Взагалі, недарма учень має щороку перевірятися в окуліста. А коли вже є проблеми із зором чи в дитини погана спадковість, то раз на пів року або й частіше.

Правильна організація робочого місця

По-перше, школяр має сидіти рівно й не нахилятися, а для цього повинно бути правильне співвідношення стола до стільця. Та й ширина стільниці достатня, щоб розмістити комп’ютер на відстані 40–50 см від учня. Якщо для навчання використовуєте планшет, то закріплюйте його на підставці.

Освітлення

Цей параметр важливий для запобігання перенапруження очей. Найкращий варіант – природне денне світло, а якщо його недостатньо, обов’язкова настільна лампа. Тільки встановіть її з правильного боку, щоб тінь не падала на зошит: для правші – ліворуч.

Більше у статті: https://dyvys.info/

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти