Контакти
Які можуть бути наслідки лазерної корекції зору?

Які можуть бути наслідки лазерної корекції зору?

5 October 2021
Основний ефект лазерної корекції - це відмінний зір на довгі роки.

Основний ефект лазерної корекції – це відмінний зір на довгі роки. Хоча метод використовується вже більше 20 років, деякі пацієнти побоюються можливих негативних наслідків. Чи можуть вони бути і які?

Лазерна корекція: принцип дії

Лазерна корекція зору – сучасна технологія, за допомогою якої можна вирішити проблему поганого зору. Метод підходить при всіх видах аномалій рефракції:

  • Короткозорості;
  • Далекозорості;
  • Астигматизмі.

За допомогою ультраточна лазера, який управляється комп’ютером, коригуються оптичні здатності ока. Параметри корекції можуть бути абсолютно різними і задаються спочатку. Вони залежать від потреб пацієнта та його діагнозу.

Лазерна корекція зору – процедура безпечна, але, як і будь-яка операція, вона має обмеження і можливі ускладнення.

Протипоказання до корекції зору

Перед проведенням корекції проводиться ретельна діагностика. Це дуже важливий етап. Саме він визначає наявність протипоказань до операції, а також впливає на результати корекції.

До протипоказань відносяться:

  • Вік до 18 років. До цього віку око активно розвивається і зір може змінюватися.
  • Різке погіршення зору в динаміці (за рік зниження на декілька діоптрій). В цьому випадку слід знайти причину і почекати стабілізації зорових параметрів.
  • Інфекційні захворювання очей.
  • Вагітність і лактація.
  • Аутоімунні захворювання.
  • Тонка рогівка (є обмеження по методикам).

Дуже важливо визначити всі ці особливості ще в період обстеження. Тому в клініці “Новий Зір” використовуються найсучасніші комп’ютерні технології для повної діагностики органів зору.

Як проходить операція і які можуть бути ускладнення

Лазерна корекція зору займає один день. Операція, як така, триває десять-п’ятнадцять хвилин, а безпосередньо вплив лазера – секунди. Можуть бути больові відчуття і дискомфорт в очах, який пропадає вже до вечора або на наступну добу.

Операція проходить під місцевою анестезією, тому важливо, щоби у пацієнта не було алергічних реакцій на неї.

Ускладнення часто залежать від того, яке обладнання використовується. У клініці “Новий Зір” технології дозволяють проводити операції навіть пацієнтам з тонкою рогівкою, а новітня технологія зводить ризик ускладнень до мінімуму. Методика Super Lasik + Thin Flap зберігає на 30% більше поверхні рогівки, ніж традиційні ексимерні методики. Тому і післяопераційний період проходить легше, а ризик ускладнень прямує до нуля.

Додатково офтальмологи призначають прийом антибіотиків, як і при будь-якому іншому втручанні. Це дозволяє уникнути виникнення можливої ​​інфекції при операції.

Післяопераційний період

Після проведення лазерної корекції зору ускладнень практично немає, але можуть бути побічні ефекти. Вони проходять за кілька тижнів.

Що може відбуватися з пацієнтом?

Запалення неінфекційної природи. Це індивідуальна реакція тканин організму, яку важко передбачити на етапі діагностики. Запалення успішно проходить при правильному лікуванні вже через 3-5 днів.

Ефект гало. Пацієнт бачить промені від джерела світла – фар, ліхтарів, телевізора, а також райдужні кола навколо них. Такий ефект пов’язаний з адаптацією ока до нового стану і не є ускладненням. Це побічний ефект, який проходить через 1-3 місяці після операції.

 

Набряк рогівки. Триває від кількох днів до тижня. При цьому може знижуватися контрастність зору, яка також відновлюється за кілька тижнів.

Скільки триває ефект від лазерної корекції

Абсолютної стабільності рефракції домогтися практично неможливо – навіть при нормальній функції ока рефракція буває різною в різний час доби. Але лазерна корекція переводить людину в так званий “комфортний коридор”. Це означає, що параметри зору стають максимально комфортними, щоб бачити на різних відстанях. При цьому не потрібно користуватися окулярами і контактними лінзами. Але з віком око може піддаватися змінам, таким як пресбіопія. Тому корекцію зору краще проводити до 45 років.

Лазерна корекція допомогла вже мільйонам людей повернути хороший зір і підвищити якість життя. Всі протипоказання визначаються в кожному конкретному випадку, а побічні ефекти від операції проходять швидко. Якщо ви хочете дізнатися докладніше про метод і проконсультуватися з лікарем, записуйтеся на прийом в офтальмологічну клініку “Новий Зір”.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти