Контакти
відновлення після лазерної корекції зору

Як відбувається відновлення після операції лазерної корекції зору: що слід знати?

4 September 2019
Кожна людина відрізняється індивідуальними особливостями організму, та одна з переваг процедури - швидкий період реабілітації

Багатьох пацієнтів хвилює питання про те, як проходить відновлення після операції лазерної корекції зору. Якщо відповідати коротко, то одна з переваг процедури – швидкий період реабілітації. Однак існують деякі особливості, на які слід звернути увагу.

Кожен пацієнт відрізняється індивідуальними особливостями організму, але при правильній підготовці до лазерної корекції зору і проведенні процедури згідно необхідних норм, період відновлення проходить дуже швидко і безболісно.

Безпосередньо перед операцією пацієнту слід дотримуватися всіх необхідних рекомендацій лікаря:

 • Не носити контактні лінзи: жорсткі – за кілька тижнів до процедури, м’які – за кілька днів
 • За 48 годин до корекції не можна вживати спиртні напої
 • За 24 години – не використовувати косметичні засоби для очей

Лазернакорекція зору проходить під місцевою анестезією без госпіталізації. Через 30-40 хвилин після операції лікар-офтальмолог проводить огляд. Якщо рогівковий клапоть знаходиться в правильному положенні і пацієнт відчуває себе нормально, його відпускають додому. Після лазерної корекції людина починає краще бачити прямо в операційній. В цей же день пацієнт може повернутися до звичного способу життя. Але є обмеження, чого не варто робити після лазерної корекції зору.

24 години після лазерної корекції зору: правила реабілітації

Відразу після операції пацієнт буде відчувати різь і печіння в очах, дискомфорт, який пройде через 3-4 години. Виникне тимчасове затуманення зору. Для правильного загоєння рогівки лікарі виписують спеціальні краплі.

Зверніть увагу! В період реабілітації використовувати очні краплі, гелі або мазі можна тільки в разі, якщо їх призначив офтальмолог після першого контрольного огляду.

Серед інших рекомендацій можна виділити наступні:

 • Перші кілька годин після корекції, очі повинні відпочивати. Для цього необхідно частіше моргати і закривати очі. Краще перебувати в темному приміщенні. В ідеалі пацієнту краще поспати або полежати в цей час. Спати краще на спині.
 • 24 години після операції не можна торкатися до прооперованого ока, терти очі. Сльозу, яка може перші 3-4 години бігти з очей, потрібно протирати серветками зі щоки.
 • Наступні 7-10 днів бажано контактувати з очима по мінімуму і робити це тільки чистими, вимитими руками. Перші 2-3 доби не можна допускати попадання в очі мила або шампуню.
 • Умивати очі зазвичай не можна, можна користуватися спеціальними очними серветками ( «блефаклін») для протирання вій і століття.
 • При необхідності в післяопераційний період можна прийняти знеболююче або заспокійливий засіб. Які саме препарати і їх дозування попередньо треба запитати у лікаря.

7-14 днів після операції: що не можна робити

Протягом 14 днів бажано мінімізувати кількість яскравого світла, контрастних перепадів в освітленні і контакту очей з надмірно холодним або гарячим повітрям. У цей період не можна користуватися косметикою для очей як декоративної (туш, тіні, олівець), так і кремами для догляду за шкірою. Також краще виключити з ужитку лаки для волосся, дезодоранти-спреї та інші побутові аерозолі. Строго заборонено відвідувати басейн, солярій і сауну, а також купатися у водоймах.

У перші два тижні відновлення після лазерної корекції зору слід уникати надмірних фізичних навантажень, підйомів тягарів і травмонебезпечних видів діяльності – контактних і екстремальних видів спорту, відвідування тренажерного залу та ін.

Загальні рекомендації на весь період відновлення

Протягом всього періоду відновлення після лазерної корекції зору пацієнти повинні в обов’язковому порядку проходити контрольні огляди. У мережі клінік «Новий Зір» перевірки здійснюються в день операції, на наступний день, потім через місяць, півроку і рік після процедури.

 • Щоб посприяти швидкому відновленню зору, офтальмологи центрів «Новий Зір» радять дотримуватися наступних рекомендацій протягом першого місяця реабілітації:
 • Виключити надмірне вживання алкоголю
 • Виходячи на вулицю, носити окуляри з УФ-фільтром
 • Уникати травмонебезпечних для очей ситуацій, наприклад, не носити одяг з вузьким горлом, який одягається через голову; не відвідувати місця, в яких багато тютюнового диму (кальянні)
 • Не перенапружувати очі тривалим переглядом телевізора, роботою за комп’ютером, надмірним читанням.

«Новий Зір»: ми поруч на кожному етапі відновлення зору

У офтальмологічних клініках «Новий Зір» працюють лікарі вищої категорії і кандидати медичних наук. Досвідчені фахівці забезпечують не тільки професійне проведення процедур по відновленню зору, включаючи лазерну корекцію, але і якісне післяопераційне обслуговування. Ми забезпечуємо кожному пацієнту індивідуальний підхід від першого візиту до відмінного результату!

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти