Як відбувається відновлення після операції лазерної корекції зору: що слід знати?

4 September 2019
Кожна людина відрізняється індивідуальними особливостями організму, та одна з переваг процедури - швидкий період реабілітації

Багатьох пацієнтів хвилює питання про те, як проходить відновлення після операції лазерної корекції зору. Якщо відповідати коротко, то одна з переваг процедури – швидкий період реабілітації. Однак існують деякі особливості, на які слід звернути увагу.

Кожен пацієнт відрізняється індивідуальними особливостями організму, але при правильній підготовці до лазерної корекції зору і проведенні процедури згідно необхідних норм, період відновлення проходить дуже швидко і безболісно.

Безпосередньо перед операцією пацієнту слід дотримуватися всіх необхідних рекомендацій лікаря:

 • Не носити контактні лінзи: жорсткі – за кілька тижнів до процедури, м’які – за кілька днів
 • За 48 годин до корекції не можна вживати спиртні напої
 • За 24 години – не використовувати косметичні засоби для очей

Лазернакорекція зору проходить під місцевою анестезією без госпіталізації. Через 30-40 хвилин після операції лікар-офтальмолог проводить огляд. Якщо рогівковий клапоть знаходиться в правильному положенні і пацієнт відчуває себе нормально, його відпускають додому. Після лазерної корекції людина починає краще бачити прямо в операційній. В цей же день пацієнт може повернутися до звичного способу життя. Але є обмеження, чого не варто робити після лазерної корекції зору.

24 години після лазерної корекції зору: правила реабілітації

Відразу після операції пацієнт буде відчувати різь і печіння в очах, дискомфорт, який пройде через 3-4 години. Виникне тимчасове затуманення зору. Для правильного загоєння рогівки лікарі виписують спеціальні краплі.

Зверніть увагу! В період реабілітації використовувати очні краплі, гелі або мазі можна тільки в разі, якщо їх призначив офтальмолог після першого контрольного огляду.

Серед інших рекомендацій можна виділити наступні:

 • Перші кілька годин після корекції, очі повинні відпочивати. Для цього необхідно частіше моргати і закривати очі. Краще перебувати в темному приміщенні. В ідеалі пацієнту краще поспати або полежати в цей час. Спати краще на спині.
 • 24 години після операції не можна торкатися до прооперованого ока, терти очі. Сльозу, яка може перші 3-4 години бігти з очей, потрібно протирати серветками зі щоки.
 • Наступні 7-10 днів бажано контактувати з очима по мінімуму і робити це тільки чистими, вимитими руками. Перші 2-3 доби не можна допускати попадання в очі мила або шампуню.
 • Умивати очі зазвичай не можна, можна користуватися спеціальними очними серветками ( «блефаклін») для протирання вій і століття.
 • При необхідності в післяопераційний період можна прийняти знеболююче або заспокійливий засіб. Які саме препарати і їх дозування попередньо треба запитати у лікаря.

7-14 днів після операції: що не можна робити

Протягом 14 днів бажано мінімізувати кількість яскравого світла, контрастних перепадів в освітленні і контакту очей з надмірно холодним або гарячим повітрям. У цей період не можна користуватися косметикою для очей як декоративної (туш, тіні, олівець), так і кремами для догляду за шкірою. Також краще виключити з ужитку лаки для волосся, дезодоранти-спреї та інші побутові аерозолі. Строго заборонено відвідувати басейн, солярій і сауну, а також купатися у водоймах.

У перші два тижні відновлення після лазерної корекції зору слід уникати надмірних фізичних навантажень, підйомів тягарів і травмонебезпечних видів діяльності – контактних і екстремальних видів спорту, відвідування тренажерного залу та ін.

Загальні рекомендації на весь період відновлення

Протягом всього періоду відновлення після лазерної корекції зору пацієнти повинні в обов’язковому порядку проходити контрольні огляди. У мережі клінік «Новий Зір» перевірки здійснюються в день операції, на наступний день, потім через місяць, півроку і рік після процедури.

 • Щоб посприяти швидкому відновленню зору, офтальмологи центрів «Новий Зір» радять дотримуватися наступних рекомендацій протягом першого місяця реабілітації:
 • Виключити надмірне вживання алкоголю
 • Виходячи на вулицю, носити окуляри з УФ-фільтром
 • Уникати травмонебезпечних для очей ситуацій, наприклад, не носити одяг з вузьким горлом, який одягається через голову; не відвідувати місця, в яких багато тютюнового диму (кальянні)
 • Не перенапружувати очі тривалим переглядом телевізора, роботою за комп’ютером, надмірним читанням.

«Новий Зір»: ми поруч на кожному етапі відновлення зору

У офтальмологічних клініках «Новий Зір» працюють лікарі вищої категорії і кандидати медичних наук. Досвідчені фахівці забезпечують не тільки професійне проведення процедур по відновленню зору, включаючи лазерну корекцію, але і якісне післяопераційне обслуговування. Ми забезпечуємо кожному пацієнту індивідуальний підхід від першого візиту до відмінного результату!

НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР