Як покращити зір?

5 October 2021
Тривала робота нон-стоп перед екраном може привести до втоми очей і їх надмірної сухості

Знову проводите цілий день перед комп'ютером чи смартфоном? Тоді не нарікайте, що очі вічно болять, червоніють і пересихають. На жаль, тривала безперервна робота перед екраном може привести до втоми очей і їх надмірної сухості. Врятувати зір від перенапруження допоможуть вправи для очей.

Чому корисно робити перерви в роботі?

Американська академія офтальмології (ААО) пояснює, що перегляд цифрових пристроїв не обов'язково шкодить зору, але призводить до напруження очей і неприємних симптомів, таких як: сухість, печіння, сльозотеча. Відбувається це тому, що в повсякденному житті люди зазвичай кліпають приблизно 15 разів на хвилину, а коли ви безперервно дивитеся в екран, число кліпань зменшується вдвічі або втричі. Все це призводить до сухості очей, подразнення і втоми, а значить і до погіршення зору.

Напруга очей, викликана роботою перед комп'ютером, має навіть власне визначення і називається синдромом комп'ютерного зору (CVS) або офісним синдромом.

Найкраща вправа для очей

Якщо ви цілий день працюєте перед екраном, а потім ще й вдома сідаєте перед телевізором або «залипаєте» у планшет, то вправа, яку ми вам пропонуємо, точно не завадить.

Запам'ятайте чарівну формулу: 20-20-20. Тут все просто. Кожні 20 хвилин, проведених перед екраном, ви повинні робити перерву на 20 секунд і при цьому постаратися дивитися на предмет або об'єкт, який знаходиться від вас на відстані 20 футів (приблизно 6 метрів).

Звичайно, якщо у вас немає рулетки, ви, ймовірно, не зможете точно виміряти цю дистанцію. Але точність, в даному випадку, не найголовніший фактор. Вам потрібно просто спробувати зосередитися на чомусь віддаленому від вас. Ви можете подивитися у вікно на який-небудь об'єкт, який здається далеким, наприклад, дерево або будинок через дорогу. Якщо ви працюєте у невеликій кімнаті, спробуйте вийти на вулицю або в більш просторе приміщення, де зможете дати відпочинок очам.

20 секунд перерви для очей – хіба це багато? А за цей короткий проміжок часу очні м'язи розслабляються, рогівка змочується сльозою і наші «помічники» готові далі до роботи. Тому влаштовуйте очам такі «СПА-процедури» кожні 20 хвилин.

Крім того, поки ви робите перерву, можна встати і випити води, щоби уникнути зневоднення. Уявіть, що якщо ваше тіло страждає від нестачі вологи, то як воно очам!

Підказка: Як не забувати робити перерву кожні 20 хвилин?

Під час роботи за комп'ютером, ви, ймовірно, поглинені читанням або підрахунками і дуже зосереджені. Встановивши спливаючі у певний час нагадування, ви точно не забудете робити перерву кожні 20 хвилин. Є також безкоштовні додатки, такі як Eye Care 20 20 20, які стануть відмінним помічником в цій справі.

Щоб добре бачити

Роблячи перерви на відпочинок, ви тим самим значно зменшуєте симптоми перенапруження очей. І хоча багато лікарів вважають, що вправа за принципом 20-20-20 – найкраща лінія захисту, вчені пояснюють, що будь-яка перерва в роботі за комп'ютером або екраном корисна.

Вправи для очей, здорове харчування, прогулянки на свіжому повітрі, вітаміни і т.п. – це все традиційні засоби, які допомагають підтримувати здоров'я очей, але не поліпшують зір кардинально. Якщо ви хочете дійсно позбутися окулярів або лінз і почати добре бачити, то в такому випадку допоможуть сучасні технології лазерної корекції зору.

Тільки лазерна корекція зору дозволить вам назавжди забути про запітнілі окуляри або загублені контактні лінзи.

Ну а після лазерної корекції зору не забувайте підтримувати здоров'я очей і робити вправи.

НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР